Προς το περιεχόμενο

Stripe πύλη πληρωμών


imaginas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει δοκιμάσει κάποιος το Stripe σε eshop;Έχω βρει ένα template σε joomla 4 το οποίο έχει ενα component για το οποίο δε βρίσω plugin της Εθνικής Τράπεζας αλλά προσφέρει μεταξύ άλλων το Stripe.Το έχει δοκιμάσει κάποιος να γράψει τις εντυπώσεις του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έχεις πρόβλημα με τα σχετικά μεγάλα fees είναι μια χαρά.
Επίσης πρέπει να προσέξεις που θα βάζεις να πηγαίνουν οι πληρωμές ώστε να αποφύγεις τα συνεχόμενα fees για εισερχόμενα εμβάσματα από τις τράπεζες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 minutes ago, Billator said:

Αν δεν έχεις πρόβλημα με τα σχετικά μεγάλα fees είναι μια χαρά.
Επίσης πρέπει να προσέξεις που θα βάζεις να πηγαίνουν οι πληρωμές ώστε να αποφύγεις τα συνεχόμενα fees για εισερχόμενα εμβάσματα από τις τράπεζες. 

Έχει επιλογή να στέλνονται τα χρήματα κάθε ημέρα ή κάθε εβδομάδα ή κάθε μήνα ή χειροκίνητα. Επίσης σχετικά με τα fees στα εισερχόμενα εμβάσματα η τράπεζα Alphabank δίνει λογαριασμό όψεως "'έξυπνη διαχείριση" με δωρεάν εισερχόμενα εμβάσματα. Νομίζω είναι η μόνη τράπεζα που το παρέχει αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, CyberCr33p είπε

Έχει επιλογή να στέλνονται τα χρήματα κάθε ημέρα ή κάθε εβδομάδα ή κάθε μήνα ή χειροκίνητα. Επίσης σχετικά με τα fees στα εισερχόμενα εμβάσματα η τράπεζα Alphabank δίνει λογαριασμό όψεως "'έξυπνη διαχείριση" με δωρεάν εισερχόμενα εμβάσματα. Νομίζω είναι η μόνη τράπεζα που το παρέχει αυτό.

Ναι αν δεν έχεις πρόβλημα για την καθυστέρηση των χρημάτων και έχεις περίσσια ρευστότητα μπορείς να το κάνεις αυτό. Βολεύει όταν ο τζίρος είναι αρκετά μικρός.  Αν το σύνολο της ρευστότητας έρχεται όμως από Stripe POS, τότε μπορεί να έχεις πρόβλημα. 

Αν κάποιον τον βολεύει η Alpha bank είναι καλή επιλογή εφόσον υπάρχει τέτοια επιλογή.
Δεν το γνώριζα οπότε θα το ψάξω για να δω αν συμφέρει η χρήση της και για εμένα. Ευχαριστώ 🙂

Διαφορετικά μπορεί κάποιος να χρησιμοποιήσει υπηρεσίες όπως ex Revolut. 
 

Επεξ/σία από Billator
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...