Προς το περιεχόμενο

Ελληνικές Σειρές Μέσω Plex Media Server


_Antonaros_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα ομάδα,

Λόγω της πρόσφατης απαγόρευσης της κοινής χρήσης κωδικών από το Netflix αποφάσισα να στήσω έναν απλό media server με prowlarr, radarr, sonarr, bazarr, jellyfin/plex, κλπ. Επέλεξα αυτή την λύση αντί του Kodi γιατί, σε αντίθεση με το Kodi που θέλει στήσιμο σε κάθε συσκευή, μπορώ να τα στήσω όλα στον server και από εκεί και πέρα το μόνο που χρειάζεται είναι να κατεβάσεις το plex σε όσες συσκευές θες και να συνδεθείς. Σκοπεύω και να το μοιραστώ με συγγενείς οπότε δύσκολο να στήνω σε όλους το Kodi.

Τώρα το πρόβλημα μου είναι πως το Kodi έχει κάποια πρόσθετα όπως το Alpha Player για τα οποία δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο στο plex, θα ήταν ιδανικά για τους συγγενείς μου που βλέπουν κάτι τέτοιες σειρές. Το καλύτερο που μπόρεσα να βρω είναι το ert-downloader με το οποίο μπορείς να κατεβάσεις τις σειρές από το Alpha και άλλα sites όμως δεν έχω την παραμικρή ιδέα αν και πως μπορώ να το εντάξω στον server μαζί με τα άλλα προγράμματα.

Κάνω αυτό το post για το μικρό ενδεχόμενο μήπως υπάρχει κάποια εναλλακτική λύση που δεν έχω σκεφτεί.

Επεξ/σία από _Antonaros_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...