Προς το περιεχόμενο

Huawei P20 Lite ΔΕΝ Λειτουργεί το μικρόφωνο .


Adon1s
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από BadBoy,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους.

Διαχρονικα είμαι σχεσακιας με τα κινητά μου ,οποτε και από το 2018 δηλώνω ερωτευμένος με το Huawei P20 Lite μου. 
Εχει ωστόσο πολλούς μήνες που δεν με ακούνε ΚΑΝ στις κλήσεις όταν μιλάω. Αντιθετως, όταν βάζω ανοιχτή ακρόαση ή όταν μιλάω μέσω Bluetooth, ακούγομαι κανονικά από το μικρόφωνο .

Με εξαίρεση τα αλερτ που με πετάει συνέχεια επειδή έχω τιγκαρει την μνήμη, είναι ενημερωμένο με την πιο πρόσφατη έκδοση του λογισμικού .

Εχει κανεις ιδέα τι με παίρνει να κάνω ; Το θέμα με το μικρόφωνο είναι ο μοναδικός λόγος για τον οποίο σκέφτομαι να προχωρήσω σε αγορά νέου τηλεφώνου ,με βαριά καρδιά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση

Πολύ περίεργο πρόβλημα, διότι εάν είχε χαλάσει το μικρόφωνο ή είχε φρακάρει η τρύπα από σκουπιδάκια δε θα έπρεπε να ακούγεσαι στην ανοιχτή ακρόαση (το bluetooth έχει λογική, έχουν δικό τους μικρόφωνο τα ακουστικά). Η μόνη εξήγηση είναι να έχει κάποιο δευτερεύον μικρόφωνο η συσκευή που χρησιμοποιεί στην ανοιχτή ακρόαση και στις βιντεοκλήσεις.

Οπότε στη θέση σου με μια πινέζα και απαλές κινήσεις θα προσπαθούσα να το καθαρίσω αρχικά. Προσοχή μην το τρυπήσεις. Σε περίπτωση που έχει χαλάσει, το μικρόφωνο πάει πακέτο με την πλακέτα φόρτισης και δεν είναι πολύ φθηνό εκτός αν ξέρεις το ανοίξεις μόνος σου. Το αν αξίζουν 45€ για κινητό του 2018, εσύ θα το κρίνεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Adon1s είπε

Καλημέρα σε όλους.

Διαχρονικα είμαι σχεσακιας με τα κινητά μου ,οποτε και από το 2018 δηλώνω ερωτευμένος με το Huawei P20 Lite μου. 
Εχει ωστόσο πολλούς μήνες που δεν με ακούνε ΚΑΝ στις κλήσεις όταν μιλάω. Αντιθετως, όταν βάζω ανοιχτή ακρόαση ή όταν μιλάω μέσω Bluetooth, ακούγομαι κανονικά από το μικρόφωνο .

Με εξαίρεση τα αλερτ που με πετάει συνέχεια επειδή έχω τιγκαρει την μνήμη, είναι ενημερωμένο με την πιο πρόσφατη έκδοση του λογισμικού .

Εχει κανεις ιδέα τι με παίρνει να κάνω ; Το θέμα με το μικρόφωνο είναι ο μοναδικός λόγος για τον οποίο σκέφτομαι να προχωρήσω σε αγορά νέου τηλεφώνου ,με βαριά καρδιά .

Οταν βαζεις ανοιχτη ακρόαση,ακουγεσαι απο το πανω μικροφωνο. Την μικρη τρυπουλα στο πανω μερος. Αν θες να το λυσεις , χρειάζεται πλακετα φορτισης... 99% εκει πανω ειναι το κατω και κυριο μικροφωνο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Το περίμενα ότι θα ήταν κάπως μπελαλίδικη η κατάσταση , μεταξύ μας. Όσο την παλέψω και έφυγα για καινούριο. Καλή σας συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...