Προς το περιεχόμενο

Μεταφορά από παλιό xiaomi σε νέο για όλα τα δεδομένα και τις εφαρμογές


Zorz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσπαθώ εδώ και δύο ημέρες να περάσω ότι υπάρχει στο παλιό κινητό xiaomi redmi4a στο νέο xiaomi 12.
Δοκίμασα το πρόγραμμα της xiaomi το mi mover αλλά αυτό που κάνει είναι να παίρνει τηλεφωνικό κατάλογο και φωτογραφίες και τις εφαρμογές αλλά δεν μεταφέρει τα μηνύματα εντός των εφαρμογών, δηλαδή του whatsapp, του viber και του telegram. Απλά της εγκαθιστά σαν εφαρμογές και σου ζητάει να το σετάρεις από την αρχή. Πως μπορώ να έχω πλήρη μεταφορά σαν κλώνο του παλιού κινητού στο νέο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!
Οπότε χειροκίνητα τελείως με backup μια-μια κάθε εφαρμογή. Μπορεί να γίνει backup και επαναφορά παρόλο που ο αριθμός που είχα στο παλιό κινητό δεν είναι πια ενεργός;
Και κάτι ακόμα, το mimover μου έχει κάνει στις επαφές που μου μετέφερε στο νέο κινητό duplicate σε όλες, τι μπορεί να φταίει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για το πρωτο νομιζω πως ναι γιατι το μπακαπ αποθηκευεται στον λογαριασμό σου γκουγκλ. Για το δευτερο  ανοιξε την εφαρμογή επαφες πατα πανω δεξια τις τρεις τελιτσες ρυθμίσεις και επελεξε να φαίνονται οι επαφες γκουγκλ

Επισης το Whatsapp εχει μεταφορα συνομιλιας απο σύσκευη σε συσκευη μεσω wifi. Telegram δεν δουλευω

Screenshot_2023-08-10-20-04-34-48_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg

Επεξ/σία από Tsilitheo2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δοκίμασα και χειροκίνητα και δεν τα καταφέρνω με τα δεδομένα των εφαρμογών και το ιστορικό συνομιλίας.
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί στο android δεν υπάρχει πλήρης επαναφορά όλων των δεδομένων όπως γίνεται στο ios.
Δεν γίνεται να έχω τα πάντα ακριβώς όπως τα είχα στο παλιό κινητό; ακόμα και επι πληρωμή αν υπάρχει κάποιο app.

Επεξ/σία από Zorz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...