Προς το περιεχόμενο

DELL VOSTRO 5515 - 5415


nek3
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από comfuzio,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα πως γίνεται το λαπτοπ να εμφανίζει σαν όνομα 5415 και εγώ να γνωρίζω ότι πρόκειται για 5515? Επίσης να επισημάνω πως τα specs του λάπτοπ ταιριάζουν με το 5515 του διαδικτύου είναι ίδια , δεν υπάρχει 5415 με specs σαν το λαπτοπ που έχω στην κατοχή μου.

Επίσης το ταμπελάκι barcode που βρίσκεται στο κάτω μέρος σαν αναγνωριστικό πληκτρολογώντας το στην επίσημη σελίδα της dell που βγάζει ότι πρόκειται για 5515 .

 

Έχει συμβεί σε άλλον κάτι τέτοιο? 

Επεξ/σία από nek3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση
2 hours ago, nek3 said:

Καλησπέρα πως γίνεται το λαπτοπ να εμφανίζει σαν όνομα 5415 και εγώ να γνωρίζω ότι πρόκειται για 5515? Επίσης να επισημάνω πως τα specs του λάπτοπ ταιριάζουν με το 5515 του διαδικτύου είναι ίδια , δεν υπάρχει 5415 με specs σαν το λαπτοπ που έχω στην κατοχή μου.

Επίσης το ταμπελάκι barcode που βρίσκεται στο κάτω μέρος σαν αναγνωριστικό πληκτρολογώντας το στην επίσημη σελίδα της dell που βγάζει ότι πρόκειται για 5515 .

 

Έχει συμβεί σε άλλον κάτι τέτοιο? 

Χωρίς να το ξέρω το δικό σου μοντέλο θα σου πω τι είχα εγώ πιο παλιά με ένα toshiba laptop.
Έλεγε ότι ήταν 1200Τ αλλά μέσα στο bios και τα windows τότε το βλέπαν ως 1225Τ.
Από ότι καταλαβαίνω 1200Τ είναι η γενική σειρά προϊόντων και αυτό μπορεί να αλλάζει μετά λίγο σε gpu ή gpu ή ram ή σε κάτι άλλο και να είναι πχ 1202Τ ή 1290Τ αλλά το γενικό σασί είναι το 1200Τ και σαν bios όοοολα αυτά θα παίρνουν ένα generic 1200T.
Τώρα μπορεί να είναι κάτι άλλο στην δικιά σου μάρκα αλλά το πιο πιθανό για μένα είναι ότι τα 5515 και 5415 έχουν το ίδιο σασί/γενιά/bios οπότε το βλέπεις έτσι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, nek3 είπε

Καλησπέρα πως γίνεται το λαπτοπ να εμφανίζει σαν όνομα 5415 και εγώ να γνωρίζω ότι πρόκειται για 5515? Επίσης να επισημάνω πως τα specs του λάπτοπ ταιριάζουν με το 5515 του διαδικτύου είναι ίδια , δεν υπάρχει 5415 με specs σαν το λαπτοπ που έχω στην κατοχή μου.

Επίσης το ταμπελάκι barcode που βρίσκεται στο κάτω μέρος σαν αναγνωριστικό πληκτρολογώντας το στην επίσημη σελίδα της dell που βγάζει ότι πρόκειται για 5515 .

 

Έχει συμβεί σε άλλον κάτι τέτοιο? 

Εγώ βλέπω εν το μεταξύ ότι το 5415 πρόκειτε για All in one και το 5515 για laptop. Το πήρες μεταχειρισμένο ή refurbish ;

Επίσης που μπήκες για να δεις το μοντέλο σου;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...