Προς το περιεχόμενο

iPhone 11 χαμηλός ήχος και άλλα


somt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

Έχω το iPhone 11 περίπου 2 χρόνια

Πρόβλημα 1, πλέον απο το ακουστικό του κινητού ίσα που ακούω και αναγκάζομαι να το βάζω ανοιχτή ακρόαση ή με ακουστικά.

Πρόβλημα 2, τα πλαϊνά κουμπιά έντασης ήχου δείχνουν να έχουν πρόβλημα. Κάποιες φορές λειτουργούν νορμαλ, κάποιες άλλες ενώ πατάω το down να χαμηλώσει η φωνή (όχι της κλήσης, γενικά στο τηλέφωνο) ναι μεν κατεβαίνει η γραμμή αλλά επιτόπου ανεβαίνει ξανά, σαν να έχει κολλήσει πατημένο το up.

Έχει παρουσιαστεί σε άλλον; Καλύπτεται από εγγύηση; (είμαι ακόμα εντός)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, somt είπε

Καλησπέρα,

Έχω το iPhone 11 περίπου 2 χρόνια

Πρόβλημα 1, πλέον απο το ακουστικό του κινητού ίσα που ακούω και αναγκάζομαι να το βάζω ανοιχτή ακρόαση ή με ακουστικά.

Πρόβλημα 2, τα πλαϊνά κουμπιά έντασης ήχου δείχνουν να έχουν πρόβλημα. Κάποιες φορές λειτουργούν νορμαλ, κάποιες άλλες ενώ πατάω το down να χαμηλώσει η φωνή (όχι της κλήσης, γενικά στο τηλέφωνο) ναι μεν κατεβαίνει η γραμμή αλλά επιτόπου ανεβαίνει ξανά, σαν να έχει κολλήσει πατημένο το up.

Έχει παρουσιαστεί σε άλλον; Καλύπτεται από εγγύηση; (είμαι ακόμα εντός)

ΑΝ έχουν περάσει τα 2 έτη εγγύησης όχι...

Για την πρώτη εκδοχή ίσως με λίγο καθαρό οινόπνευμα αν στάξεις (μην το λούσεις) πάνω σε μια μπατονέτα και καθαρίσεις λίγο το ακουστικό εξωτερικά να αλλάξει προς το καλύτερο.

Για την δεύτερη εκδοχή αν υπάρχει φθορά λογικά να βγει και εκτός από κακή χρήση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την πρώτη μέρα σε θήκη, εμφανισιακά σαν καινούργιο. Εννοείται έχει φάει πεσίματα, πάντα με τη θήκη.

Πιο πολύ το άνοιξα για εμπειρίες, αν τα έχουν περάσει κι άλλοι, αν είναι τίποτα known issues και καλύπτονται ή τέλος πάντων πόσο πήγε το μαλλί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, somt said:

Από την πρώτη μέρα σε θήκη, εμφανισιακά σαν καινούργιο. Εννοείται έχει φάει πεσίματα, πάντα με τη θήκη.

Πιο πολύ το άνοιξα για εμπειρίες, αν τα έχουν περάσει κι άλλοι, αν είναι τίποτα known issues και καλύπτονται ή τέλος πάντων πόσο πήγε το μαλλί

Το πρώτο θέμα μάλλον είναι από βρώμα που έχει πιασει το ακουστικό. Καθάρισε το με οινόπνευμα και μια μπατονετα. Το δεύτερο Θέμα δεν το έχω ξανακούσει. Το up σου πατιεται μόνο του μόνο όταν πατάς το down ή και στο άσχετο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...