Προς το περιεχόμενο

Μεταφορά δεδομένων από HDD σε SSD...


b1LLy23
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από suboy99,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους

Πρόσφατα αγόρασα από γνωστή προσφορά στο amazon 970 evo plus 1tb με τον οποίο τρέχω το σύστημα μου κανονικά αυτή τη στιγμή.

Προηγουμένως υπήρχε ο 860 evo για το λειτουργικό και ένας HDD 2tb που έχω τα αρχεία μου κυρίως φωτογραφίες.

Θέλω να σβήσω εντελώς ότι έχει ο 860 evo και να περάσω τα πάντα από τον HDD στον ίδιο (860). Μπορεί κάποιος να μου πει τον τρόπο που μπορώ να το κάνω; Τη διαδικασία θα πρέπει να ακολουθήσω; Να σημειώσω πως οι 2 δίσκοι που έχω αναφέρει είναι εκτός συστήματος, στο σύστημα πλέον τρέχει μόνο ο 970 evo.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση

1) Για τον 860, σύνδεσέ τον σε μια sata θύρα στον PC ή αν έχεις usb to sata. Δεξί κλικ στο start button και πήγαινε στο disk management ή διαχείριση δίσκων. Βρες τον 860 και διέγραψε όλα τα partitions.

2) Για τον HDD το ίδιο αλλά αντί για disk management, ανοίγεις τον windows explorer και αντιγράφεις τα αρχεία που θες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 11/08/2023 at 09:44, b1LLy23 said:

Καλημέρα σε όλους

Πρόσφατα αγόρασα από γνωστή προσφορά στο amazon 970 evo plus 1tb με τον οποίο τρέχω το σύστημα μου κανονικά αυτή τη στιγμή.

Προηγουμένως υπήρχε ο 860 evo για το λειτουργικό και ένας HDD 2tb που έχω τα αρχεία μου κυρίως φωτογραφίες.

Θέλω να σβήσω εντελώς ότι έχει ο 860 evo και να περάσω τα πάντα από τον HDD στον ίδιο (860). Μπορεί κάποιος να μου πει τον τρόπο που μπορώ να το κάνω; Τη διαδικασία θα πρέπει να ακολουθήσω; Να σημειώσω πως οι 2 δίσκοι που έχω αναφέρει είναι εκτός συστήματος, στο σύστημα πλέον τρέχει μόνο ο 970 evo.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

 

Κάτι δεν λες σωστά... Θέλεις να αντιγράψεις αρχεία από HDD 2.000Gb σε... SSD 500Gb;

Χωράνε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, snbblp είπε

 

Κάτι δεν λες σωστά... Θέλεις να αντιγράψεις αρχεία από HDD 2.000Gb σε... SSD 500Gb;

Χωράνε;

2tb είναι ο δίσκος τα αρχεία δεν ξεπερνάνε τα 400γ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, b1LLy23 said:

2tb είναι ο δίσκος τα αρχεία δεν ξεπερνάνε τα 400γ

Ωραία.
Αν δεν βρεις άλλο ασφαλή τρόπο να το κάνεις, έλα μια βόλτα με τους δυο δίσκους (ΜΟΝΟ), να τους βάλω στο αντιγραφικό, να σου το κάνω δώρο.
Αν είσαι στην Αθήνα, στείλε pm να το κανονίσουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...