Προς το περιεχόμενο

Οι πρώτες φήμες για το 4ης γενιάς iPhone SE


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, CheOnWeb είπε

Δεν είναι του τύπου μου αλλά μέρα που είναι μια προσευχή θα την κάνω για ένα 13mini (❤️❤️❤️) με latest chip, έστω και του χρόνου. (Για να μην πω ειδικά του χρόνου, μια που το 13αρακι μου είναι super προς το παρόν). 

Ε ναι  γιατί ένα latest soc  κουμπώνει άψογα με μια οθόνη ψείρα…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 ώρα πριν, svartevarg είπε

Δυστυχώς το κόβω να μην μπορεί κανείς να βρει μικρού μεγέθους smartphone (κάτω από 6" - 5.8"), κάποια στιγμή στο μέλλον.

Μάντεψε γιατί…

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, CheOnWeb είπε

Σωστά. 

Όχι σωστά ολόσωστα…

Μεγάλη υπόθεση να έχεις ένα latest soc για να μπορέσεις άνετα να βασανίσεις τα μάτια σου σε μια οθόνη κάτω από πέντε ίντσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού το mini εγκαταλείφθηκε , αλλά ακόμα αρκετοί γουστάρουν μικρά iPhones (είμαι ένας από αυτούς) , τότε όντως 12 mini σε SE είναι η λογική επιλογή…όταν βγει το 17αρι τότε το SE θα είναι το 13 mini κοκ… δοκιμασμένη συνταγή από Apple… το κάνει και με το Apple Watch, ακόμα και τα AirPods! 
Ίδια όλα αλλαγή επεξεργαστή και έτοιμο…

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, kostasfalcon said:

Όχι σωστά ολόσωστα…

Μεγάλη υπόθεση να έχεις ένα latest soc για να μπορέσεις άνετα να βασανίσεις τα μάτια σου σε μια οθόνη κάτω από πέντε ίντσες.

Και πάλι σωστά. Το soc είναι σημαντικό. (5.4" είναι η οθόνη για την ακρίβεια). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Και πάλι σωστά. Το soc είναι σημαντικό. (5.4" είναι η οθόνη για την ακρίβεια). 

Εγώ λέω βλέπω την συσκευή του 22 είναι 4,7 ίντσες

Οτιδήποτε κάτω από έξι ίντσες είναι για κινέζικα βασανιστήρια… Γι’ αυτό και δεν υπάρχει ζήτηση και δε βγαίνουν και συσκευές…

Επεξ/σία από kostasfalcon
  • Like 1
  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, CheOnWeb είπε

Το 13mini είναι συσκευή του 21 και είναι 5.4". 

Αν δεν κάνω λάθος το θέμα εδώ αφορά το SE…

Ακόμη όμως και αυτό που αναφέρεις είναι είδος υπό εξαφάνιση… Όπως κι εσείς που θέλετε τόσο μικρή οθόνη είστε είδος υπό εξαφάνιση …Σε τόσο μικρή οθόνη δεν μπορείς να να κάνεις τίποτε…

17 λεπτά πριν, teovag είπε

Αφού το mini εγκαταλείφθηκε , αλλά ακόμα αρκετοί γουστάρουν μικρά iPhones (είμαι ένας από αυτούς) , τότε όντως 12 mini σε SE είναι η λογική επιλογή…όταν βγει το 17αρι τότε το SE θα είναι το 13 mini κοκ… δοκιμασμένη συνταγή από Apple… το κάνει και με το Apple Watch, ακόμα και τα AirPods! 
Ίδια όλα αλλαγή επεξεργαστή και έτοιμο…

Το αρκετοι μου άρεσε...

Εάν αγαπητε ήσασταν αρκετοι τότε θα υπήρχε και η ανάλογη ποικιλία

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ως κατοχος 13 mini, ειναι by far το καλύτερο κινητό που είχα ποτέ. Το βλέπει ο αρχιτέκτονας μου τρέχει παίρνει ενα, το βλέπει συνάδελφός μου τρέχει παίρνει ενα.....νομίζω το πρόβλημα ειναι οτι δεν εγινε σωστα marketed σαν κινητό. Ειμαι απο αυτούς που χρησιμοποιούν το κινητό εκτός σπιτιού ΑΥΣΤΗΡΑ και ΜΟΝΟ. Στο σπίτι , το βαζω για φόρτιση και χρησιμοποιώ το mac mini , το macbook, το ipad(στο κρεβάτι). Απο την αλλη τα παιδιά μου και η γυναίκα μου όλη μερα στο κινητό είναι, δηλαδή δεν χρησιμοποιούν τις αλλες συσκευές τους ποτέ σχεδόν. Οπότε νομίζω οτι το mini και το SE θα πρέπει να κάνουν target κοινό σαν εμένα και όχι κάποιον που θέλει να χρησιμοποιεί το κινητό απο το πρωί ως το βράδυ. Οταν είμαι σπίτι μου, ακόμη και τις κλήσεις απο το macbook τις παίρνω και τις κάνω....

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, kostasfalcon said:

Αν δεν κάνω λάθος το θέμα εδώ αφορά το SE…

Όχι του 22 όμως, το επόμενο μοντέλο που δεν ξέρουμε τι οθόνη θα έχει, γι' αυτό και 'μεις, οι υπό εξαφάνιση, ευχόμαστε κάτι τύπου mini. 

14 minutes ago, kostasfalcon said:

Όπως κι εσείς που θέλετε τόσο μικρή οθόνη είστε είδος υπό εξαφάνιση …Σε τόσο μικρή οθόνη δεν μπορείς να να κάνεις τίποτε…

Εσύ που τη θέλεις μεγάλη μην ανησυχείς, μεγάλες θα υπάρχουν πάντα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, kostasfalcon είπε

Αν δεν κάνω λάθος το θέμα εδώ αφορά το SE…

Ακόμη όμως και αυτό που αναφέρεις είναι είδος υπό εξαφάνιση… Όπως κι εσείς που θέλετε τόσο μικρή οθόνη είστε είδος υπό εξαφάνιση …Σε τόσο μικρή οθόνη δεν μπορείς να να κάνεις τίποτε…

Το αρκετοι μου άρεσε...

Εάν αγαπητε ήσασταν αρκετοι τότε θα υπήρχε και η ανάλογη ποικιλία

Φίλε μου αν ΔΕΝ υπήρχε το SE (με τη μισή τιμή) όλοι θα πήγαιναν σε Mini …το δείχνουν και τα στατιστικά… τα mini δεν τράβηξαν  γιατί υπήρχε το SE… μετράει παρά πολύ η τιμή…όχι το μέγεθος… το 13αρι πούλησε το 2022 όσο τα 13 και 14 pro max μαζί… είναι καλύτερο κινητό; …όχι …είναι μεγαλύτερο κινητό;  …όχι …είναι φθηνότερο κινητό;  …κατά παααααρα πολύ!  
Το SE ήταν στην 9η θέση παγκοσμίως!! Πες μου εσυ για ποιο λόγο: για το παρωχημένο design,, για την μόνη κάμερα ή γιατί είχε τα 2/3 της τιμής των mini… ? 
 

https://www.counterpointresearch.com/top-smartphones-global-2022/

Επεξ/σία από teovag
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...