Προς το περιεχόμενο

Οι πρώτες φήμες για το 4ης γενιάς iPhone SE


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, svartevarg said:

Δυστυχώς το κόβω να μην μπορεί κανείς να βρει μικρού μεγέθους smartphone (κάτω από 6" - 5.8"), κάποια στιγμή στο μέλλον.

Μπα.. δεν νομίζω. Η τεχνολογία πάει προς τα foldable, οπότε θα έχεις τη μεγάλη οθόνη μέσα και τη μικρή απ' έξω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, dasimo είπε

ως κατοχος 13 mini, ειναι by far το καλύτερο κινητό που είχα ποτέ. Το βλέπει ο αρχιτέκτονας μου τρέχει παίρνει ενα, το βλέπει συνάδελφός μου τρέχει παίρνει ενα.....νομίζω το πρόβλημα ειναι οτι δεν εγινε σωστα marketed σαν κινητό. Ειμαι απο αυτούς που χρησιμοποιούν το κινητό εκτός σπιτιού ΑΥΣΤΗΡΑ και ΜΟΝΟ. Στο σπίτι , το βαζω για φόρτιση και χρησιμοποιώ το mac mini , το macbook, το ipad(στο κρεβάτι). Απο την αλλη τα παιδιά μου και η γυναίκα μου όλη μερα στο κινητό είναι, δηλαδή δεν χρησιμοποιούν τις αλλες συσκευές τους ποτέ σχεδόν. Οπότε νομίζω οτι το mini και το SE θα πρέπει να κάνουν target κοινό σαν εμένα και όχι κάποιον που θέλει να χρησιμοποιεί το κινητό απο το πρωί ως το βράδυ. Οταν είμαι σπίτι μου, ακόμη και τις κλήσεις απο το macbook τις παίρνω και τις κάνω....

Πάντα θα υπάρχουν οι ελάχιστες εξαιρέσεις όπως εσύ… Εάν όσο είσαι εκτός σπιτιού την συσκευή την χρησιμοποιείς στη χάση και στην φέξει Και δε σου βγάζει τα μάτια τότε  για σένα είναι εντάξει.

Όσον αφορά τώρα για το σπίτι που λες…. Στο κρεβάτι ούτε Mac Mini μπορείς να πάρεις ούτε MacBook και το iPad μετά από λίγη ώρα κουράζει (είχα και το 11αρι pro M1 και τώρα το 12.9 5G)

Το ότι παίρνεις την κλήση στο MacBook το θεωρώ πολύ περιττό αλλα αφού εσένα αυτό σε βολεύει οκ.

41 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Όχι του 22 όμως, το επόμενο μοντέλο που δεν ξέρουμε τι οθόνη θα έχει, γι' αυτό και 'μεις, οι υπό εξαφάνιση, ευχόμαστε κάτι τύπου mini. 

Εσύ που τη θέλεις μεγάλη μην ανησυχείς, μεγάλες θα υπάρχουν πάντα. 

Καλά κάνετε και εύχεστε γιατί με την μειοψηφία μόνο στο ευχολόγιο  πρέπει να βασίζεστε.

Δόξα τω Θεώ δεν ανησυχώ καθόλου! Αυτή τη στιγμή απολαμβάνω το s23 ultra μου Μαζί με ένα iPad Pro M1 12.9 5G… Γιατί εγώ έχω επιλογές και μάλιστα πάρα πολλές!

38 λεπτά πριν, teovag είπε

Φίλε μου αν ΔΕΝ υπήρχε το SE (με τη μισή τιμή) όλοι θα πήγαιναν σε Mini …το δείχνουν και τα στατιστικά… τα mini δεν τράβηξαν  γιατί υπήρχε το SE… μετράει παρά πολύ η τιμή…όχι το μέγεθος… το 13αρι πούλησε το 2022 όσο τα 13 και 14 pro max μαζί… είναι καλύτερο κινητό; …όχι …είναι μεγαλύτερο κινητό;  …όχι …είναι φθηνότερο κινητό;  …κατά παααααρα πολύ!  
Το SE ήταν στην 9η θέση παγκοσμίως!! Πες μου εσυ για ποιο λόγο: για το παρωχημένο design,, για την μόνη κάμερα ή γιατί είχε τα 2/3 της τιμής των mini… ? 
 

https://www.counterpointresearch.com/top-smartphones-global-2022/

Παράξενο μιλάτε εσείς οι iPhone users  για τιμή?

Όσον αφορά την ένατη θέση παγκοσμίως που πήρε το SE Το λες και πάνω  μόνος σου…η τιμή!

Και ο τελευταίος πικραμένος Που δεν μπορεί να αγοράσει καλύτερο - ακριβότερο βολεύεται με αυτό…

Επεξ/σία από kostasfalcon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, kostasfalcon είπε

Πάντα θα υπάρχουν οι ελάχιστες εξαιρέσεις όπως εσύ… Εάν όσο είσαι εκτός σπιτιού την συσκευή την χρησιμοποιείς στη χάση και στην φέξει Και δε σου βγάζει τα μάτια τότε  για σένα είναι εντάξει.

Όσον αφορά τώρα για το σπίτι που λες…. Στο κρεβάτι ούτε Mac Mini μπορείς να πάρεις ούτε MacBook και το iPad μετά από λίγη ώρα κουράζει (είχα και το 11αρι pro M1 και τώρα το 12.9 5G)

Το ότι παίρνεις την κλήση στο MacBook το θεωρώ πολύ περιττό αλλα αφού εσένα αυτό σε βολεύει οκ.

Καλά κάνετε και εύχεστε γιατί με την μειοψηφία μόνο στο ευχολόγιο  πρέπει να βασίζεστε.

Δόξα τω Θεώ δεν ανησυχώ καθόλου! Αυτή τη στιγμή απολαμβάνω το s23 ultra μου Μαζί με ένα iPad Pro M1 12.9 5G… Γιατί εγώ έχω επιλογές και μάλιστα πάρα πολλές!

Παράξενο μιλάτε εσείς οι iPhone users  για τιμή?

Όσον αφορά την ένατη θέση παγκοσμίως που πήρε το SE Το λες και πάνω  μόνος σου…η τιμή!

Και ο τελευταίος πικραμένος βολεύεται με αυτό…

Μάλλον πλέον - και εκπλήσσομαι που το λέω αυτό - οι iPhone users είναι πιο λελογισμένοι ως αγοραστικό κοινό από τους υπόλοιπους “fanboys” άλλων εταιριών… έτσι προτιμούν ένα κινητό που ΔΕΝ πουλάει μούρη… με τα ίδια λεφτά … γιατί είναι απλά πιο αξιόπιστο κινητό για τε επόμενα χρόνια… αν δεις τη λιστα των 10 πρώτων …ούτε το iPhone 14 plus είναι μέσα (χειρότερο σε πωλήσεις και από το iPhone 12 mini …που έχω εγώ) αλλά ούτε και μια ναυαρχίδα της Samsung… αλλά κινητά πολύ φθηνότερα … όπως το Α13 … γιατί είναι πιο value for money από ένα S22 που θα αντέξει …2-3 χρόνια (δυστυχώς) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, teovag είπε

Μάλλον πλέον - και εκπλήσσομαι που το λέω αυτό - οι iPhone users είναι πιο λελογισμένοι ως αγοραστικό κοινό από τους υπόλοιπους “fanboys” άλλων εταιριών… έτσι προτιμούν ένα κινητό που ΔΕΝ πουλάει μούρη… με τα ίδια λεφτά … γιατί είναι απλά πιο αξιόπιστο κινητό για τε επόμενα χρόνια… αν δεις τη λιστα των 10 πρώτων …ούτε το iPhone 14 plus είναι μέσα (χειρότερο σε πωλήσεις και από το iPhone 12 mini …που έχω εγώ) αλλά ούτε και μια ναυαρχίδα της Samsung… αλλά κινητά πολύ φθηνότερα … όπως το Α13 … γιατί είναι πιο value for money από ένα S22 που θα αντέξει …2-3 χρόνια (δυστυχώς) 

Νομίζω ότι κάπου έχεις λάθος εδώ…. Το δαγκωμένο μηλαράκι να υπάρχει στην πλάτη και ότι συσκευή να είναι… Μόνο λελογισμένοι δεν θεωρούνται οι iPhone users….

Μην αρχίζω και μιλάω για τις τρελές ουρές και τα αντίσκηνα…. Έχουμε δει τα πιο απίθανα πράγματα από σας…

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, kostasfalcon είπε

Νομίζω ότι κάπου έχεις λάθος εδώ…. Το δαγκωμένο μηλαράκι να υπάρχει στην πλάτη και ότι συσκευή να είναι… Μόνο λελογισμένοι δεν θεωρούνται οι iPhone users….

Μην αρχίζω και μιλάω για τις τρελές ουρές και τα αντίσκηνα…. Έχουμε δει τα πιο απίθανα πράγματα από σας…

Έχεις δίκιο για τις φαιδρότητες… αλλά παρολαυτα ένας κάτοχος iPhone 8 (το ίδιο με SE ) του 2017 ακόμα παίρνει την τελευταία αναβάθμιση ενώ το ένα χρόνο νεότερο S9 έχει πάψει να λαμβάνει εδώ και 3 έτη… δυστυχώς αυτή είναι η ωμή πραγματικότητα …  μακάρι κινηταρες όπως το S9 να ήταν το ίδιο λειτουργικές και υποστηριζόμενες ως σήμερα …και στα ίδια λεφτά να ξέρεις πολλοί περισσότεροι θα προτιμούσαν αυτό μεταχειρισμένο παρά το τελευταίο SE…  αλλά ΔΕΝ είναι αυτή η πραγματικότητα… τι να κάνουμε 

Επισης μη κρίνεις μόνο από το μέγεθος … μετράει …αλλά άλλου…όχι στο κινητό… (αν είσαι 50+ οκ λόγω πρεσβυωπίας!) 

Επεξ/σία από teovag
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, teovag είπε

Μάλλον πλέον - και εκπλήσσομαι που το λέω αυτό - οι iPhone users είναι πιο λελογισμένοι ως αγοραστικό κοινό από τους υπόλοιπους “fanboys” άλλων εταιριών… έτσι προτιμούν ένα κινητό που ΔΕΝ πουλάει μούρη… με τα ίδια λεφτά … γιατί είναι απλά πιο αξιόπιστο κινητό για τε επόμενα χρόνια… αν δεις τη λιστα των 10 πρώτων …ούτε το iPhone 14 plus είναι μέσα (χειρότερο σε πωλήσεις και από το iPhone 12 mini …που έχω εγώ) αλλά ούτε και μια ναυαρχίδα της Samsung… αλλά κινητά πολύ φθηνότερα … όπως το Α13 … γιατί είναι πιο value for money από ένα S22 που θα αντέξει …2-3 χρόνια (δυστυχώς) 

Να και κατι που ακουω πρωτη φορα! iPhone και να μην πουλαει μουρη;
Η πλειοψηφια των 12χρονων μαθητριων/μαθητων της συζυγου εχει iPhone και ειναι ΟΛΟΙ στο ιδιο pattern: Απο οικογενειες μεροκαματιαρηδων που μετα βιας πληρωνουν τα διδακτρα αλλα παιρνουν στα παιδια iPhone ως επιβραβευση που περασαν την ταξη... Και οχι τελευταιας γενιας φυσικα, iPhone να ναι και οτι να ναι. Refurbished, μεταχειρισμενα, το παλιο του θειου Αλεκου, Αρκει να κανουν μοστρα με το μηλο στη γειτονια.

Για να μη γινομαι αδικος, εγω σε πιστευω οτι το πηρες συνειδητοποιημενα οπως και αλλοι users εδω στο insomnia, που ειναι πιο tech-savvy απο την πλειοψηφια. Μη λεμε οτι θελουμε ομως, δεν εχει υπαρξει μεγαλυτερο trend στην τεχνολογια απο το φαινομενο iPhone!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, immortalx είπε

Να και κατι που ακουω πρωτη φορα! iPhone και να μην πουλαει μουρη;
Η πλειοψηφια των 12χρονων μαθητριων/μαθητων της συζυγου εχει iPhone και ειναι ΟΛΟΙ στο ιδιο pattern: Απο οικογενειες μεροκαματιαρηδων που μετα βιας πληρωνουν τα διδακτρα αλλα παιρνουν στα παιδια iPhone ως επιβραβευση που περασαν την ταξη... Και οχι τελευταιας γενιας φυσικα, iPhone να ναι και οτι να ναι. Refurbished, μεταχειρισμενα, το παλιο του θειου Αλεκου, Αρκει να κανουν μοστρα με το μηλο στη γειτονια.

Για να μη γινομαι αδικος, εγω σε πιστευω οτι το πηρες συνειδητοποιημενα οπως και αλλοι users εδω στο insomnia, που ειναι πιο tech-savvy απο την πλειοψηφια. Μη λεμε οτι θελουμε ομως, δεν εχει υπαρξει μεγαλυτερο trend στην τεχνολογια απο το φαινομενο iPhone!

Προφανώς ισχύει αυτό …αλλά όχι σίγουρα με το SE …ούτε trendy ειβαι ούτε μούρη σε κάνει… 

Συμφωνώ απολύτως ότι η σύζυγος σου πρέπει να τους μιλήσει για αυτό το θέμα…ένα θέμα στο οποίο ο ρόλος του δασκάλου έχει παρεξηγηθεί …Πρέπει να παρεμβαίνει συμβουλευτικά… 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, teovag είπε

Έχεις δίκιο για τις φαιδρότητες… αλλά παρολαυτα ένας κάτοχος iPhone 8 (το ίδιο με SE ) του 2017 ακόμα παίρνει την τελευταία αναβάθμιση ενώ το ένα χρόνο νεότερο S9 έχει πάψει να λαμβάνει εδώ και 3 έτη… δυστυχώς αυτή είναι η ωμή πραγματικότητα …  μακάρι κινηταρες όπως το S9 να ήταν το ίδιο λειτουργικές και υποστηριζόμενες ως σήμερα …και στα ίδια λεφτά να ξέρεις πολλοί περισσότεροι θα προτιμούσαν αυτό μεταχειρισμένο παρά το τελευταίο SE…  αλλά ΔΕΝ είναι αυτή η πραγματικότητα… τι να κάνουμε 

Επισης μη κρίνεις μόνο από το μέγεθος … μετράει …αλλά άλλου…όχι στο κινητό… (αν είσαι 50+ οκ λόγω πρεσβυωπίας!) 

Τώρα μου το γύρισες στο android...

Θα συμφωνήσω ότι οι συσκευές της apple είχαν  στο παρελθόν σαφώς μεγαλύτερη υποστήριξη από αυτές στο χώρο του android...

Υπάρχει όμως μία παγίδα εδώ....

Πες μου λίγο σε παρακαλώ η πιο παλιά συσκευή της apple όταν παίρνει την τελευταία έκδοση του λειτουργικού συστήματος πέρα από τα security patch τι  άλλο καινούργιο παίρνει?

Να σου απαντήσω εγώ...σχεδόν τίποτε και αυτό γιατί όλες τις δυνατότητες μιας τελευταίας iOS έκδοσης τις παίρνει η τελευταία ναυαρχίδα ούτε καν η προηγούμενη...

Θα σου δώσω ένα απλό παράδειγμα…Μια από τις νέες λειτουργίες που έχει δώσει σχετικά τελευταία η Apple στο iPad είναι να μπορείς να αυξομειώνεις τα παράθυρα των εφαρμογών, αυτό λοιπόν το έδωσε με το ζόρι στα iPad με το Μ1 chip…Βλέπεις το αμέσως προηγούμενο δεν μπορούσε να το σηκώσει….Μιλάμε για τρελή κοροϊδία λοιπόν…

Εάν θα μπούμε στο τρυπάκι που με έβαλες τώρα -  μπορούμε να μιλήσουμε για  custom roms όπου εκεί ακόμα και μία πολύ παλιά android συσκευή μπορεί να έχει όλα τα καλούδια της τελευταίας έκδοσης + τα security patches....

Εάν θέλεις να μιλήσουμε πιο συγκεκριμένα η samsung αυτή τη στιγμή δίνει το update ταχύτερα από ότι τα δίνει η ίδια η google στις δικές της συσκευές....

Επίσης δίνει τα νέα futures σε παλαιότερες συσκευές...

Όσον αφορά για το τελευταίο που έγραψες  για την πρεσβυωπία, πίστεψέ με σε κανέναν άνθρωπο δεν είναι ευχαριστο να προσπαθεί να διαβάζει από μία μικροσκοπική οθόνη είτε έχει πρεσβυωπία είτε όχι...

Και επειδή τώρα μου άνοιξες λίγο την όρεξη….

Το promotion display Δεν έχει καμία σχέση στο iPhone και στο iPad…. Με το δεύτερο να είναι πραγματικά άψογο Και στο iPhone να είναι αρκετά νευρικό και απότομο …κι αυτά στα λέω από προσωπική πείρα όχι γιατί μου το έχει πει κάποιος….

Επεξ/σία από kostasfalcon
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, kostasfalcon είπε

Τώρα μου το γύρισες στο android...

Θα συμφωνήσω ότι οι συσκευές της apple είχαν  στο παρελθόν σαφώς μεγαλύτερη υποστήριξη από αυτές στο χώρο του android...

Υπάρχει όμως μία παγίδα εδώ....

Πες μου λίγο σε παρακαλώ η πιο παλιά συσκευή της apple όταν παίρνει την τελευταία έκδοση του λειτουργικού συστήματος πέρα από τα security patch τι  άλλο καινούργιο παίρνει?

Να σου απαντήσω εγώ...σχεδόν τίποτε και αυτό γιατί όλες τις δυνατότητες μιας τελευταίας iOS έκδοσης τις παίρνει η τελευταία ναυαρχίδα ούτε καν η προηγούμενη...

Θα σου δώσω ένα απλό παράδειγμα…Μια από τις νέες λειτουργίες που έχει δώσει σχετικά τελευταία η Apple στο iPad είναι να μπορείς να αυξομειώνεις τα παράθυρα των εφαρμογών, αυτό λοιπόν το έδωσε με το ζόρι στα iPad με το Μ1 chip…Βλέπεις το αμέσως προηγούμενο δεν μπορούσε να το σηκώσει….Μιλάμε για τρελή κοροϊδία λοιπόν…

Εάν θα μπούμε στο τρυπάκι που με έβαλες τώρα -  μπορούμε να μιλήσουμε για  custom roms όπου εκεί ακόμα και μία πολύ παλιά android συσκευή μπορεί να έχει όλα τα καλούδια της τελευταίας έκδοσης + τα security patches....

Εάν θέλεις να μιλήσουμε πιο συγκεκριμένα η samsung αυτή τη στιγμή δίνει το update ταχύτερα από ότι τα δίνει η ίδια η google στις δικές της συσκευές....

Επίσης δίνει τα νέα futures σε παλαιότερες συσκευές...

Όσον αφορά για το τελευταίο που έγραψες  για την πρεσβυωπία, πίστεψέ με σε κανέναν άνθρωπο δεν είναι ευχαριστο να προσπαθεί να διαβάζει από μία μικροσκοπική οθόνη είτε έχει πρεσβυωπία είτε όχι...

Και επειδή τώρα μου άνοιξες λίγο την όρεξη….

Το promotional display Δεν έχει καμία σχέση στο iPhone και στο iPad…. Με το δεύτερο να είναι πραγματικά άψογο Και στο iPhone να είναι αρκετά νευρικό και απότομο …κι αυτά στα λέω από προσωπική πείρα όχι γιατί μου το έχει πει κάποιος….

Η Sammy όντως έχει βελτιωθεί πααααρα πολύ στην υποστήριξη , αλλά μόνο για τα πολύ πρόσφατα μοντέλα , 

επισης μέσω του λογισμικού Ios μπορείς να έχεις παρά πολύ χρήσιμες πρόσφατες λειτουργίες σε πολύ παλιότερα apple κινητά…. 
Οντως δεν παίρνουν πολλά …αλλά και πάλι βάζουν κάτω οποιαδήποτε υποστήριξη …

edit

αν ήταν φθηνά …όλοι αυτά πιστεύω θα αγόραζαν …

το ότι είναι ακριβά … τα κάνει δυστυχώς - λανθασμένα- φετίχ… 

ΥΓ το ipad πατάει οποιοδήποτε ταμπλετ κάτω και όλοι προσπαθούν να του μοιάσουν …αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία … 

ΥΓ μόνο Huawei εφτασε στο ιδιο ή και καλύτερο επίπεδο…αλλά δυστυχώς ειδαμε τι έγινε …πολύ κρίμα… 

Custom roms  κλπ δεν αναφέρω γιατί είναι για λιγότερο του 1% των χρηστών … 

 

Επεξ/σία από teovag
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, teovag είπε

Προφανώς ισχύει αυτό …αλλά όχι σίγουρα με το SE …ούτε trendy ειβαι ούτε μούρη σε κάνει… 

Συμφωνώ απολύτως ότι η σύζυγος σου πρέπει να τους μιλήσει για αυτό το θέμα…ένα θέμα στο οποίο ο ρόλος του δασκάλου έχει παρεξηγηθεί …Πρέπει να παρεμβαίνει συμβουλευτικά… 

Καταλαβαινω τι εννοεις αλλα πιστεψε με τα παιδια δεν τους νοιαζει αν ειναι SE. Εδω φαντασου οτι προτιμουν μεταχειρισμενο ή παλιας γενιας. Και οχι φυσικα επειδη γνωριζουν οτιδηποτε για αξιοπιστια, υποστηριξη, updates, κτλ (λογοι για τους οποιους εσυ και ολοι οι συνειδητοποιημενοι χρηστες θα αγορασουν iPhone). Εκει λοιπον παει το trend.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, teovag είπε

Η Sammy όντως έχει βελτιωθεί πααααρα πολύ στην υποστήριξη , αλλά μόνο για τα πολύ πρόσφατα μοντέλα , 

επισης μέσω του λογισμικού Ios μπορείς να έχεις παρά πολύ χρήσιμες πρόσφατες λειτουργίες σε πολύ παλιότερα apple κινητά…. 
Οντως δεν παίρνουν πολλά …αλλά και πάλι βάζουν κάτω οποιαδήποτε υποστήριξη … αν ήταν φθηνά …όλοι αυτά θα είχαν …δυστυχώς … το ότι είναι ακριβά … τα κάνει δυστυχώς - λανθασμένα- φετίχ… 

ΥΓ το ipad πατάει οποιοδήποτε ταμπλετ κάτω και όλοι προσπαθούν να του μοιάσουν …αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία … 

ΥΓ μόνο Huawei εφτασε στο ιδιο ή και καλύτερο επίπεδο…αλλά δυστυχώς ειδαμε τι έγινε …πολύ κρίμα… 

Custom rims κλπ δεν αναφέρω γιατί είναι για λιγότερο του 1% των χρηστών … 

 

Αυτή η ιστορία (της πολιτικής των αναβαθμίσεων)  ξεκίνησε από το s21fe και μετά... Και ήρθε για να μείνει!

Τη δεύτερη σου παράγραφο συγχώρεσέ με αλλά  Δεν την  κατάλαβα καθόλου...

Για το iPad με βρίσκεις σύμφωνο... Εξάλλου είμαι χρήστης όπως είπα... Αλλά σου ανέφερα ένα απλό παράδειγμα "πουστιτσας" της απλ...

Η Huawei είχε και έχει φοβερές κάμερες επάνω στις συσκευές της καθώς και πολύ καλό  λογισμικό για να τις υποστηρίξει...

Στα υπόλοιπα είχε ένα skin το οποίο έμοιαζε πάρα πολύ στο iOS....

Όσον αφορά για  τις custom ROMs ναι δεν είναι για όλους Δεν είναι όμως και το 1% που αναφέρεις...

Επεξ/σία από kostasfalcon
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, immortalx είπε

Καταλαβαινω τι εννοεις αλλα πιστεψε με τα παιδια δεν τους νοιαζει αν ειναι SE. Εδω φαντασου οτι προτιμουν μεταχειρισμενο ή παλιας γενιας. Και οχι φυσικα επειδη γνωριζουν οτιδηποτε για αξιοπιστια, υποστηριξη, updates, κτλ (λογοι για τους οποιους εσυ και ολοι οι συνειδητοποιημενοι χρηστες θα αγορασουν iPhone). Εκει λοιπον παει το trend.

Οκ , και ο δικός μου πηγαινει σε ιδιωτικό και φέτος θα πάει και η κόρη … η μικρή πήρε το παλιό 6s και είναι περιχαρής (1η γυμνασίου) , ο μικρός έχει το παλιό Α40 και επίσης είναι σούπερ ευχαριστημένος …και τα δυο κινητά 6-7ετιας … γιατί να έχουν τα νεωτέρα; Δεν τους πολυνοιάζει αρκεί να έχουν Insta (χαχα)

Αντίθετα, έχουν και οι δυο τα (παλιότερα iPads) γιατί είναι τρομερά εργαλεία και για το σχολείο!

ΥΓ έχω τη δυνατότητα να πάρω και στους δυο iPhones… αλλά δεν το κάνω και δεν το επιζητούσαν ποτε… αφού και εγώ δεν έχω ποτε το τελευταίο … ούτε η μαμά τους… για ποιο λόγο… 

Ειναι θέμα νοοτροπίας 

Επεξ/σία από teovag
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, teovag είπε

Οκ , και ο δικός μου πηγαινει σε ιδιωτικό και φέτος θα πάει και η κόρη … η μικρή πήρε το παλιό 6s και είναι περιχαρής (1η γυμνασίου) , ο μικρός έχει το παλιό Α40 και επίσης είναι σούπερ ευχαριστημένος …και τα δυο κινητά 6-7ετιας … γιατί να έχουν τα νεωτέρα; Δεν τους πολυνοιάζει αρκεί να έχουν Insta (χαχα)

Αντίθετα, έχουν και οι δυο τα (παλιότερα iPads) γιατί είναι τρομερά εργαλεία και για το σχολείο!

ΥΓ έχω τη δυνατότητα να πάρω και στους δυο iPhones… αλλά δεν το κάνω και δεν το επιζητούσαν ποτε… αφού και εγώ δεν έχω ποτε το τελευταίο … ούτε η μαμά τους… για πιο λόγο… 

Ειναι θέμα νοοτροπίας 

Συμφωνω 200% μαζι σου.
Ο γιος μου πηρε το πρωτο του iPhone 14 πριν κανα μηνα. Εφτασε 24 χρονων για να το κανει αυτο και με μισθο που εγω δεν θα δω σε 1000 ζωες. Ειχα την οικονομικη δυνατοτητα να του παρω (οπως και στην κορη μου) οταν δεν εργαζοταν, αλλα επισης δεν μου το ζητησε ποτε.
Δυστυχως υπαρχουν γονεις με οικονομικα ζορια που υποκυπτουν στα θελω των παιδιων, χωρις να τους κανουν το καταλληλο schooling για τα οικονομικα μιας οικογενειας και το ποιες ειναι οι προτεραιοτητες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, immortalx είπε

Συμφωνω 200% μαζι σου.
Ο γιος μου πηρε το πρωτο του iPhone 14 πριν κανα μηνα. Εφτασε 24 χρονων για να το κανει αυτο και με μισθο που εγω δεν θα δω σε 1000 ζωες. Ειχα την οικονομικη δυνατοτητα να του παρω (οπως και στην κορη μου) οταν δεν εργαζοταν, αλλα επισης δεν μου το ζητησε ποτε.
Δυστυχως υπαρχουν γονεις με οικονομικα ζορια που υποκυπτουν στα θελω των παιδιων, χωρις να τους κανουν το καταλληλο schooling για τα οικονομικα μιας οικογενειας και το ποιες ειναι οι προτεραιοτητες.

Έχεις χίλια δικιά και μπράβο σου! 
Δεν έχω να πω κάτι άλλο. Αυτή είναι η σωστή σκέψη. Προσπαθείς, κερδίζεις , απολαμβάνεις …είμαι σίγουρος ότι και ο γιος σου νιώθει τόσο υπερήφανος για τον εαυτό του όσο εσυ για αυτόν …όχι γιατί πήρε το τελευταίο iPhone αλλά γιατί σου έδειξε και σε σένα και τον εαυτό του ότι πλέον μπορεί! 

Επεξ/σία από teovag
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω και χρησιμοποιω το SE 3rd gen. 

Ο λογος ειναι οτι λατρευω το το touch id και δεν θελω το face-id.

Εαν το αφαιρεσουν θα ειναι λαθος.

Εαν το εκαναν στο σασι του 8plus για μεγαλυτερη οθονη θα ηταν ιδανικο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...