Προς το περιεχόμενο

Οι κάτοχοι των iPhone 14 και iPhone 14 Pro παραπονιούνται ήδη για τη χωρητικότητας της μπαταρίας που έχει αρχίσει να φθίνει


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

39 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Τουλάχιστον η apple δείχνει την ποιότητα της μπαταρίας με ακρίβεια. Στο android η μπαταρία όπως και να είναι πάντα 100% υγεία γράφει και ας τρώει 30% σε 1 ώρα σε idle. 

Υγεια μπαταριας=/καταναλωση. Το οτι κατι σου ρουφαει την μπαταρια, δεν σημαινει οτι η μπαταρια ειναι προβληματικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 110
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 hour ago, poulinos said:

περαστικα μας γιατι το αξιζουμε.και μετα εχεις τον καθενα να βγαινει στα forum λες και παιρνει ποσοστα να υπερασπιστει την apple και την καθε apple και να προσπαθει να δειξει οτι η δικη του εταιρεια που διαλεξε ειναι η καλυτερη αντι να ενωθουν και να τους σκισουν. και μετα θα βγει η apple και θα πει ναι εχετε δικιο εχετε εκπτωση 3,99 ευρω στην επομενη αλλαγη μπαταριας που εχει κοστος χ ευρω. καλα μας κανουν.μυαλο δεν θα βαλουμε ποτε αλλα θα υπερασπιζομαστε και την καθε εταιρεια δωρεαν.

 

ευχομαι να περαστει το μετρο οτι η μπαταρια να ειναι removable αν και σιγουρα θα πατησουν πανω σε καποιο παραθυρακι για να μην μπορει ο χρηστης να την αλλαξει ετσι απλα. θα σου πουν θελει προγραμματισμο για να την αναγνωρισει ή δεν ξερω τι

Removable μοαταρια …… τι άλλο θα ακούσουμε !

  • Confused 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Dinos1973 είπε

Removable μοαταρια …… τι άλλο θα ακούσουμε !

Ειναι νεος νομος της Ευρωπαικης ενωσης, μετα το '27 οτι μπαινει Ευρωπη πρεπει να εχει removable μπαταρια.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω έχω το 12 mini και μετά από 1,5 έτος 86%!!! Αλλά και με 100% δεν την έβγαζε την ημέρα!!! 😆 

Οποτε δεν με νοιάζει, φορτίζω στο αυτοκίνητο .."ειμαι λεύτερος!"

Χωρίς πλάκα τώρα ...γενικά τραγική η μπαταρία έτσι κι αλλιως...

παρόλαυτα...who cares!?...for now...

Επεξ/σία από teovag
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, immortalx said:

Ειναι νεος νομος της Ευρωπαικης ενωσης, μετα το '27 οτι μπαινει Ευρωπη πρεπει να εχει removable μπαταρια.

Αυτό ισχύει και για τα ηλεκτρικά αυτοκίνητα …….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, geomrk είπε

πηρα το πρωτο μου iphone φετος (iphone 14 pro) εχω 89% και δεν μου λεει απολυτως τιποτα αυτο το νουμερο,δεν με νοιαζει καν χρησιμοποιω το κινητο που πηρα στο επακρον, σιγα μη κατσω να ασχοληθω με μακροβιοτητα μπαταριας

Μου θυμίζει παλιά ένα ρεπορτάζ στην τηλεόραση που είχε ανέβει η βενζίνη και ρωτάγανε τους οδηγούς στα διόδια και ένας απαντάει «Οσο και να ανέβει, εγώ 20 ευρώ έβαζα 20 ευρώ θα βάζω.» 😄

18 λεπτά πριν, criminal87 είπε

Εχω το 13 pro max απο τον Απριλιο του 2022 και αυτη τη στιγμη εχει 97% αποδοση μπαταριας...

Εγω τα ίδια με 13 Κανονικό... αλλά 91% έχει παει. Βέβαια το φορτίζω 1 φορά την ημερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Dinos1973 said:

Removable μοαταρια …… τι άλλο θα ακούσουμε !

 τοσα χρονια επαιζαν μια χαρα και σε κινητα και σε laptop.ακομα και σε sony ericsson ip68 ηταν 5 λεπτα να αλλαχτει. εδω και χρονια εχει βγει η καραμελα τιποτα να μην αλλαζει απο τον χρηστη.πηρα λαπτοπ hp envy και ο nvme δεν θεωρειται user replaceable.παμε καλα? και φαινεται οτι εχει γινει επιτηδες να μην ειναι replaceable γιατι θελουν να χρεωσουν οχι μονο το να το πας εξω για να το κανουν αλλα και εξτρα υλικα που θα χρειαστουν (rubber ταινιες)

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 minutes ago, immortalx said:

Ειναι νεος νομος της Ευρωπαικης ενωσης, μετα το '27 οτι μπαινει Ευρωπη πρεπει να εχει removable μπαταρια.

Για να διαβάζουμε και τα αλλά άρθρα όχι μόνο αυτά που μας αρέσουν !

What about the small print?

It's possible Apple may not be required to change iPhone design. One German news report claims iPhones with permanent batteries inside will not be subject to ban under these regulations. That report claims the law says it’s fine to have a built-in battery — if the cell is of sufficiently high quality (in this case it must offer at least 80% capacity after 1,000 cycles). The report also suggests exceptions for water-proof devices.

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Lewnidas1995 είπε

γιατι το ολο θεμα "υγεια μπαταριας" το βλεπω μαρκετινγκ και δεν παιζει αν ισχυει ;
Στα ανδροιδ ας πουμε εδω και χρονια δεν υπαρχει τιποτα, και μονο εφαρμογες 3ων που δεν εινια και τοσο αποτελεσματικες..

 

Στο Android λενε θα μπει στην εκδοση 14 υγεια μπαταριας

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Dinos1973 είπε

Για να διαβάζουμε και τα αλλά άρθρα όχι μόνο αυτά που μας αρέσουν !

What about the small print?

It's possible Apple may not be required to change iPhone design. One German news report claims iPhones with permanent batteries inside will not be subject to ban under these regulations. That report claims the law says it’s fine to have a built-in battery — if the cell is of sufficiently high quality (in this case it must offer at least 80% capacity after 1,000 cycles). The report also suggests exceptions for water-proof devices.

Τοτε διαβασε το παρον αρθρο που λεει οτι η Apple επισημως δινει 80% για 500 (τους μισους δλδ) κυκλους.
Δλδ ακομη και αν καταφερει να ΜΗΝ βαλει removable μπαταρια εσενα τι σε κανει χαρουμενο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...