Προς το περιεχόμενο

ΠΤΥΧΙΟ


StamPapog

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους. Θέλω να κάνω μια ερώτηση. Είμαι 21 χρονών και αποφάσισα για συγκεκριμένους λόγους να αφήσω τη σχολή μου. Μαρέσει πολύ όμως η πληροφορική και θέλω να ασχοληθώ με αυτό στη ζωή μου. Τι θα μπορούσα να κάνω έτσι ώστε να μπορέσω να βρω κάποια δουλειά για αρχή χωρίς πτυχίο; Έχω αρκετά καλές γνώσεις σε Python, C++ και JAVA αλλά ως εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, StamPapog said:

Έχω αρκετά καλές γνώσεις σε Python, C++ και JAVA αλλά ως εκεί.

Spoiler

press-x-to-doubt-la-noire.jpg.7bd054ad2fd4a3eb4ae08e546e87ed22.jpg

Για στείλε ένα GitHub και ένα stackOverflow, να δούμε τις αρκετά καλές γνώσεις σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, filip123go είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

press-x-to-doubt-la-noire.jpg.7bd054ad2fd4a3eb4ae08e546e87ed22.jpg

Για στείλε ένα GitHub και ένα stackOverflow, να δούμε τις αρκετά καλές γνώσεις σου...

Δεν έχω πάνω απο 4-5 μήνες που ασχολούμαι με το αντικείμενο. Οπότε δεν έχω προλάβει να χτίσω projectάκια, παρά μόνο 5-6 αλλά ψιλομικρά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις αρκετά καλές γνώσεις σε Python C++ και Java τότε μάλλον δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα στο να βρεις δουλεία. Το GitHub είναι το βιογραφικό σου. Αλλά 21 και αρκετά καλές γνώσεις σε όλες αυτές τις γλώσσες κάτι δε μου κολλάει, χωρίς καμία πρόθεση να σε κρίνω εννοείται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ZoReN είπε

Αν έχεις αρκετά καλές γνώσεις σε Python C++ και Java τότε μάλλον δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα στο να βρεις δουλεία. Το GitHub είναι το βιογραφικό σου. Αλλά 21 και αρκετά καλές γνώσεις σε όλες αυτές τις γλώσσες κάτι δε μου κολλάει, χωρίς καμία πρόθεση να σε κρίνω εννοείται.

Το αρκετά καλές γνώσεις είναι πολύ σχετικό δε γινεταί να αναλυθεί. Που θα μπορούσα κατά τη γνώμη σου να στείλω το βιογραφικό μου ώστε να έχω πιθανότητες; Υπάρχει κάποιο σαιτ με θέσεις εργασίας πάνω στον κλάδο ή κάτι τέτοιο;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, StamPapog είπε

Το αρκετά καλές γνώσεις είναι πολύ σχετικό δε γινεταί να αναλυθεί. Που θα μπορούσα κατά τη γνώμη σου να στείλω το βιογραφικό μου ώστε να έχω πιθανότητες; Υπάρχει κάποιο σαιτ με θέσεις εργασίας πάνω στον κλάδο ή κάτι τέτοιο;

 

Linkedin. Βάζουν σχεδόν σε καθημερινή βάση αγγελίες

Να ξέρεις όμως ότι κοιτάνε το GitHub σου. Οπότε καλό είναι να φτιάξεις 

Επεξ/σία από ZoReN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ZoReN είπε

Linkedin. Βάζουν σχεδόν σε καθημερινή βάση αγγελίες

Ποιες σελίδες θα πρέπει να ακολουθήσω όμως ώστε να βλέπω τις αναρτήσεις ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, StamPapog είπε

Ποιες σελίδες θα πρέπει να ακολουθήσω όμως ώστε να βλέπω τις αναρτήσεις ;

Δες το σαν Social Media για δουλείες. θα φτιάξεις το προφίλ σου, θα βάλεις τις γνώσεις που έχεις. Στο section jobs θα βάλεις το είδος της δουλείας που θες και τον περιοχή. Θα σου προτείνει και αυτό μόνο του για καινούριες δουλειές που θα ανοίγουν 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 minutes ago, StamPapog said:

Δεν έχω πάνω απο 4-5 μήνες που ασχολούμαι με το αντικείμενο. Οπότε δεν έχω προλάβει να χτίσω projectάκια, παρά μόνο 5-6 αλλά ψιλομικρά. 

Δλδ σε 4-5 μήνες απέκτησες αρκετά καλές γνώσεις σε 3 γλώσσες; Εαν τα κατάφερες, τι να πω.. Μπράβο σου. 

Στο linkedIn φτιάχνεις profile και σε ρωτάει για ποιες θέσεις εργασίας θέλεις να σου έρχονται ειδοποιήσεις . Οπότε ενεργοποιείς όποιες σε ενδιαφέρουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ZoReN είπε

Και κάτι που ξέχασα να αναφέρω ανεξάρτητα από τι γλώσσα γράφεις, ανεξάρτητα αν θες να είσαι front end, back end η οτιδήποτε άλλο μάθε GIT

Θα το ψάξω φιλαράκι. Ευχαριστώ και για το χρόνο σου. Ότι άλλη συμβουλή έχεις θα χαιρόμουν να την ακούσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, StamPapog είπε

Θα το ψάξω φιλαράκι. Ευχαριστώ και για το χρόνο σου. Ότι άλλη συμβουλή έχεις θα χαιρόμουν να την ακούσω.

GitHub και πολύ διάβασμα. Καλή επιτυχία σε ότι και να κάνεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...