Προς το περιεχόμενο

full backup xiaomi


bananasplit

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα. έχω ένα xiaomi κινητό, που έχει αρχίσει να με εκνευρίζει σε πολλά. σκέφτηκα μήπως η επαναφορά και το update στην miui 13 βοηθήσουν. το θέμα είναι πως θέλω να πάρω ένα πλήρες backup, με τις εφαρμογές ΚΑΙ τα appdata. είδα πως αν ήταν rooted, θα ήταν κάτι απλό. αλλά δεν είναι. καμιά ιδέα τι θα μπορούσε να γίνει; ευχαριστώ πολύ, εκ των προτέρων!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, bananasplit said:

Καλημέρα. έχω ένα xiaomi κινητό, που έχει αρχίσει να με εκνευρίζει σε πολλά. σκέφτηκα μήπως η επαναφορά και το update στην miui 13 βοηθήσουν. το θέμα είναι πως θέλω να πάρω ένα πλήρες backup, με τις εφαρμογές ΚΑΙ τα appdata. είδα πως αν ήταν rooted, θα ήταν κάτι απλό. αλλά δεν είναι. καμιά ιδέα τι θα μπορούσε να γίνει; ευχαριστώ πολύ, εκ των προτέρων!!

Νομίζω υπάρχει εφαρμογή της xiaomi μέσα στο κινητό για αυτή τη δουλειά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι ήδη rooted το κινητό μπορείς να πάρεις πλήρες backup όλο το κινητό (λειτουργικό, εφαρμογές, ρυθμίσεις) να κάνεις ότι αλλαγές θες και μετά να επιστρέψεις και μάλιστα σχετικά απλά (twrp).

Αν όμως δεν είναι rooted, η μετατροπή του σε rooted προϋποθέτει πλήρη διαγραφή.😢

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχώς δεν είναι rooted, επειδή το χρησιμοποιώ και στις εφαρμογές τηλεόρασης. 

 

εφαρμογή της xiaomi που να κάνει backup τα δεδομένα δεν έχω βρει. μόνο τα apk, αλλά αυτά δε θα είχα πρόβλημα να τα κατεβάσω ξανά από την αρχή. 

αν έπαιρνα ένα καινούριο, ή προσπαθούσα με άλλο κινητό, υπάρχει περίπτωση να τα έκανε μεταφορά κατευθείαν; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...