Προς το περιεχόμενο

Poco αποτροπή κάποιου να κλείσει data και να απενεργοποιήσει το κινητο χωρίς πρώτα να το ξεκλειδώσει


@zouve@

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπέρα,

έχω ένα Poco X3 NFC υπάρχει τρόπος να μην μπορεί κάποιος να κλείσει data και να απενεργοποιήσει το κινητο χωρίς πρώτα να το ξεκλειδώσει;

σε ένα Samsung A23 που εχω το έχει by default. Έψαξα αλλά δεν βρισκω κάτι.

Επεξ/σία από @zouve@
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα αυτα ειναι δωρον αδωρον,και στιγμα να εχεις ευρεση να εχεις ανοικτη κτλ και σου βγαλει στιγμα μια κουκιδα καπου,δεν προκειται να το βρεις

Δεν θα παει η αστυνομια να χτυπαει πορτες ,ουτε ερωτηση δεν θα κανει,το πολυ πολυ να χτυπας εσυ πορτες κοντα στην κουκιδα και να σου λενε δεν το εχω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να το κάνεις πχ με το macrodroid.Υπάρχουν macros που κάθε φορά που πας να κάνεις shutdown το κινητό σου ζητάει να βάλεις το password.Και γενικότερα με το macrodroid μπορείς να φτοιάξεις πολλά τέτοια σκριπτάκια να κάνουν διάφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, SOCRATIS1000 είπε

Ολα αυτα ειναι δωρον αδωρον,και στιγμα να εχεις ευρεση να εχεις ανοικτη κτλ και σου βγαλει στιγμα μια κουκιδα καπου,δεν προκειται να το βρεις

Δεν θα παει η αστυνομια να χτυπαει πορτες ,ουτε ερωτηση δεν θα κανει,το πολυ πολυ να χτυπας εσυ πορτες κοντα στην κουκιδα και να σου λενε δεν το εχω

 

απλώς να το καθυστερήσω θέλω από το να το κλείσει ώστε να του τραβήξω ένα reset

 

4 ώρες πριν, tarantules είπε

Μπορείς να το κάνεις πχ με το macrodroid.Υπάρχουν macros που κάθε φορά που πας να κάνεις shutdown το κινητό σου ζητάει να βάλεις το password.Και γενικότερα με το macrodroid μπορείς να φτοιάξεις πολλά τέτοια σκριπτάκια να κάνουν διάφορα.

χλωμό το κόβω να πιάνει το volume down και το power down πατημένα για 10 δεύτερα, εκεί πρέπει να παθαίνει το κινητό τσοτσο / hard reset

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 minutes ago, @zouve@ said:

χλωμό το κόβω να πιάνει το volume down και το power down πατημένα για 10 δεύτερα, εκεί πρέπει να παθαίνει το κινητό τσοτσο / hard reset

Εσύ ξέρεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, @zouve@ said:

απλώς να το καθυστερήσω θέλω από το να το κλείσει ώστε να του τραβήξω ένα reset

 

χλωμό το κόβω να πιάνει το volume down και το power down πατημένα για 10 δεύτερα, εκεί πρέπει να παθαίνει το κινητό τσοτσο / hard reset

το volume down power down ειναι soft reset,οτι προγραμμα και να βαλεις και να φτιαξεις θα πιασει..Επισης και να μην τα σβησεις δεν θα σου σπασουν τον κωδικο.Κωδικοι και να μπορεις να μπεις μετα στα αρχεια του αλλου σπανε μονο σε πολυ παλια samsung ,οχι σε νεωτερα μοντελα [απο 18 και μετα δεν σπανε ]και ο μονος τροπος να τοσπασεις η να παρεις αρχεια ,ειναι μεσω πλακετας [αφαιρεση πλακετας και jtag με ειδκα προγραμματα ,κοστος μεγαλυτερο απο την συσκευη και οχι 100% επιτυχια]

Δεν διατρεχουν κινδυνο τα αρχεια σου με λιγα λογια ,εκτος και αν εχεις βαλει κανα γελιο pass ,του τυπου 0000,1234,2580,1111 ,η μοτιβο αριστερα απο κατω προς τα πανω και δεξια η το αντοστροφο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...