Προς το περιεχόμενο

Το νέο Samsung Exynos 2400 SoC θα περιλαμβάνει 10πύρηνο επεξεργαστή


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μετα απο 5 χρονια με galaxy s8 με exynos (ο οποιος τοτε θεωρουνταν καλυτερος απο τον αντιστοιχο snapdragon) πηγα πριν εναν μήνα σε s23 με snapdragon gen2. Ελπιζω να ασχοληθω ξανα με αγορα κινητου σε αλλα 4-5 χρονια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Just_travel_everywhere είπε

Να σε ενημερώσω ότι ήμουν σε σκέψεις να παρω Xiaomi !!! Έτσι απλά το λέω γιατί κατευθείαν ανέφερες μήλο !! Nokia 3310 μέχρι να Δύση ο ήλιος από την Ανατολή !!! 

Μόνο η μπαταρία 1 κιλο 540px-2007Computex_e21Forum-MartinCooper.jpg.f06f42c4215fc20d584a7cfe995e644a.jpg Προσοχή!!! ο παππούς δεν περιλαμβάνεται στο προΐον 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, oletiras είπε

Ποσες φορες να την πατησει κανεις με Exynos?

Πλέον με τίποτα. Θα πρεπει να περάσουν πολλες γενιες καλών εκδόσεων Exynos προτου ξανα υπάρξει οποιουδηποτε ειδους εμπιστοσυνη. Flagship που κάνουν τηγανητα αυγά και δε βγάζουν ουτε καν την μέρα λογω εξάντλησης μπαταριας, ειναι απλως απαράδεκτα. Αν μας φορέσουν Exynos απλα θα πάρουμε S23.

Μια φορά την πατήσαμε όλοι νομίζω.

Πιστεύω αν η qualcomm έφτιαχνε τους exynos για λογαριασμό της samsung ίσως το σκεφτόμασταν. Αλλά μετά από την πρώτη τραυματική εμπειρία δεν νομίζω...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα με τους exynos δεν ειναι μονο πιστεύω οτι είναι αργοί και ενεργοβοροι. Ειναι και η τιμή εβλεπα περισυ S22 series κινητα τα οποία να κοστίζουν σχεδον ιδια χρήματα με iphone ή κινητα απο αλλους κατασκευαστές με σχεδον ιδια χαρακτηριστικά και σχεδόν στην μισή τιμή και φυσικά με snapdragon. Ναι ξερω ο 8 gen 1 ηταν μαπα αλλα το plus μοντέλο δημιούργησε τεραστιο χασμα. Ειναι θεμα ποιο πολυ σχεση τιμης απόδοσης θα ελεγα. Αν τα κινητά εκαναν φαση 300-500€ ισως δικαιολογούσα τον exynos 2200 καπως. Αλλα οταν ο ανταγωνιστής σου είναι πολυ καλύτερος στην ιδια τιμη, ε το βρίσκω λογικο καποιος να μην θελει να πάρει exynos. Ο λογος που πηγα σε κινητο με snapdragon  εγω προσοπικα ειναι κυριος αυτος ο λογος, καλύτερη σχεση τιμης απόδοσης. Δεν μισω κανενα soc πιστεύω οτι η Samsung μπορεί να φτιάξει καλο soc απλα ας αλλάξει λιγο στρατηγική, ας γινει λιγο πιο vfm (βλέπε Xiaomi με Poco F3 και τωρα με F5 series, ναι βαρέθηκα να το λεω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Lefteris Sorogos είπε

Μετά την κατακραυγή των ειδικών επιστημόνων του  Insomnia η Samsung σκέφτεται να κλείσει το αποτυχημένο τμήμα κατασκευής επεξεργαστών.

Η samsung το ινσομνια περιμενε για να δει τα χαλια του τσιπ της...

Για αυτο φετος πηγε σε snap γιατι ειδε τις κατηγόριες του ινσομνια και φοβηθηκε!

Ας σοβαρευτουμε τωρα και ας παμε παρακατω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, bymas είπε

Jailbreak γιατί περίμενες ;θέλω να πω για πιο λόγο το έκανες η θα το έκανες 

Παραμετροποίηση του σούπερ βαρετού ui κυρίως layouts , περισσότερα columns rows κλπ κλπ .. Επίσης system wide adblock.. Επίσης εφαρμογές χωρίς ads και σαβούρα μέσα πχ τα ++ social ή τα tweaked της rhino (αν υπάρχουν ακόμα),  file mangers της προκοπής , system wide sound equalizer.. face id unlock σε μεμονωμένες εφαρμογές.  Και ένα κάρο που αν σκεφτώ θα μου έρθουν..  Θες και άλλα ? Δε με ενδιαφέρουν cache cleaners και memory cleaners κλπ γιατί γνωρίζω τον τρόπο που λειτουργεί το ios και οτι δεν μπουκώνει ίσα ίσα τσουλάει καλύτερα όσο cacheαρει .. Όσο για τα υπόλοιπα απλά θέλω ότι δε μπορείς να κάνεις με το κλειστό ios.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 25/08/2023 at 09:11, vastegial_74 said:

Για δυο χρονια και μετα αντε γεια. Ημουν παιδι της sony και ακομα πιστευω οτι σαν ποιοτητα κατασκευης μονο με iphone μπορει να συγκριθει αλλα στο θεμα των ενημερωσεων χωλαινει πλεον σε σχεση με αλλες εταιρειες.

Αγαπημένος κάτοχος Xperia 5 iii. Πραγματικά το λάτρευα αλλά όταν μπόρεσα το έδωσα πίσω και πήρα s23 καθώς το support τελειώνει σε κάνα δίμηνο.

Ναι μόνο apps από play store έχουμε αλλά όταν ειδικά είσαι εξωτερικό που απο το κινητό παίρνεις δάνειο γτ να κάθεσαι να ασχολείσαι με την κάθε Σόνυ που θεωρεί ότι μπορεί να πουλάει κινητό σε τιμή σαμυ η μήλου δίνοντας το 30% των ενημερώσεων.

On 25/08/2023 at 12:18, LordZnake said:

Μετα απο 5 χρονια με galaxy s8 με exynos (ο οποιος τοτε θεωρουνταν καλυτερος απο τον αντιστοιχο snapdragon) πηγα πριν εναν μήνα σε s23 με snapdragon gen2. Ελπιζω να ασχοληθω ξανα με αγορα κινητου σε αλλα 4-5 χρονια. 

Ίδια περίπτωση κι εδώ. Έχω δει λίγο να ταλαιπωρείται η θύρα που μπορεί να φταίω κι εγώ σ' αυτό. Το κινητό είναι διαμάντι. Εάν συνεχίσει έτσι τα ξαναλέμε 2027-28

19 hours ago, TutaKachun said:

34 σχολια και οι 35 απο αυτους αν τα βαλεις διπλα διπλα δεν θα καταλάβουν ποιο ειναι exynos ουτε με αιτηση

Κι όμως, φίλος πήγε από το s22 Ultra στο s23 Ultra κι εκεί που τελείωνε με 15-20% μπαταρία την μέρα, τώρα τελειώνει με 50%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...