Προς το περιεχόμενο

Ενημέρωση των Windows 11 προκαλεί μπλε οθόνη (BSOD) σε συστήματα με MSI motherboards


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Black Demis είπε

θα σε στεναχωρήσω λίγο...... αλλά πλέον τα ίδια γινεται σε όλες της εταιρίες απλά msi ειναι σε λίγο χειρότερη μοίρα τελευταια δυο χρονια

το ίδιο πράγμα γινεται και στα αυτοκίνητα και μηχανές (όποιος πήρε μηχανη η αυτοκίνητο μετα το 2020 που ξεκινισε το covid ξέρει καλά τι σημαινει κακό quality controll)

 

ουσιαστικά έχουν φτηνότερα υλικά με μεγαλύτερο κόστος.... για να διατηρήσουν τιμή σε λογικά επίπεδα προφανώς ρίχνουν  και στο ανθρώπινο τομεα την ποιότητα......  ειδικά σε αυτοκίνηση γινεται σε τρελό βαθμό αυτό

Δεν ξέρω, εμένα πάντως είναι λες και με έχει καταραστεί η msi. Βλέπω msi και κάνω 180 μοίρες στροφή.

45 λεπτά πριν, Le Perv είπε

Αυτοι που βριζουν MSI, τι μητρικες εχουν?
Gigabyte?
Asrock?
Biostar?

Ρωταω να δω με τι κριτηρια ψωνιζουν.

Οι τελευταίες 2 μητρικές μου είναι gigabyte. Πιο πριν δεν θυμάμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Stathis1095 είπε

Ισχύει , με windows 11 home  το σύστημα μου έγινε unstable και έχουμε να κάνουμε με αγορασμένη έκδοση... Ας ελπίσουμε ότι θα εχουμε patch επιδιόρθωσης.

Intel έχεις?(είμαι από κινητό και δεν βλέπω υπογραφή,εάν έχεις)

Πιστεύω τα παραπάνω σχέδια συμβαίνουν σε ιντελ πλατφόρμες.

Γιατί όπως προείπα στο δεύτερο pc με ρύζι oc,uv,oc rams με ίδια win11 pro γνήσια(όχι ότι έχει σημασία) δεν έχει κάνει κιχ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, azazil1190 είπε

Intel έχεις?(είμαι από κινητό και δεν βλέπω υπογραφή,εάν έχεις)

Πιστεύω τα παραπάνω σχέδια συμβαίνουν σε ιντελ πλατφόρμες.

Γιατί όπως προείπα στο δεύτερο pc με ρύζι oc,uv,oc rams με ίδια win11 pro γνήσια(όχι ότι έχει σημασία) δεν έχει κάνει κιχ

Ναι , i7  σε msi μητρική. Λάπτοπ . Αγορασμένο το 2019 δεν είχε κανένα πρόβλημα εβαλα Windows 10 και δούλευε απροβλημάτιστα ,με το update σε 11 άρχισε να κάνει freeze και blue screen.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ο μόνος που βλέπω ότι τα win11  είναι η συνέχεια των win (s)vista  και 8 αντίστοιχα; Μάλλον βλέπουν τα λάθη για να βγάλουν τα επόμενα σταθερά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...