Προς το περιεχόμενο

Η πράξη της ΕΕ για τις ψηφιακές υπηρεσίες (DSA) τίθεται σε ισχύ: Τι σημαίνει αυτό;


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 27/8/2023 στις 2:58 ΜΜ, Diavolos666 είπε

Δεν μου δινόταν πουθενά δυνατότητα να δηλώσω κάτι, μου ερχόταν με ΕΛΤΑ και για να το πάρω είχε επιπλέον φόρο. Ειδικά στα μικρο-πακέτα έβαζαν έτσι για πλάκα +2,5€. Επίσης για να μην πληρώσεις εδώ τελωνείο πρέπει να έχει το αποδεικτικό με κωδικό που θα πάρουν την αμοιβή κατευθείαν από το ebay. Πως δήλωνες εσύ ότι είναι ήδη εκτελωνισμένο, από που τραβούσαν λεφτά αν δεν είχε βάλει ο πωλητής τον κωδικό bar code;

Όταν πλήρωνα φόρο δύο φορές έπρεπε να κάνω "open case" στο ebay και να ζητήσω να μου επιστραφεί ο φόρος από εκεί και κάποιες φορές δημιουργούνταν θέμα ή αργούσαν πολύ. Αν το τελωνείο εδώ σου ζητούσε να πληρώσεις σημαίνει πως δεν είχε το barcode και αν δεν το είχε δεν σου έφερναν το πακέτο αν δεν πλήρωνες. Πως θα έπαιρναν αυτοί το ποσό χωρίς κωδικό; Διπλο-πλήρωνα εγώ και μετά ζητούσα εγώ από το ebay την πληρωμή πίσω. Το τελωνείο δεν ενδιαφέρεται αν εσ΄υπλήρωσες ή όχι, θέλουν τον κωδικό να τραβήξουν αυτόματα αλλιώς έβαζαν αυτοί φόρο ότι τους κατέβαινε.

Έπαψα να αγοράζω γιατί κατάντησε ολόκληρο τελετουργικό για να αγοράσω μικροπράγματα, πλέον δεν είχε νόημα.

Από το aliexpress δεν έχω πληρώσει ποτέ τίποτα, λογικά το έχουν ήδη στην τιμή και βάζουν πάντα το αποδεικτικό οπότε πληρώνεται αυτόματα στο τελωνείο, εκτός κι αν τα κάνουν μία βόλτα σε χώρα της ΕΕ και τα εκτελωνίζουν εκεί (σε καμιά Βουλγαρία) και μετά μας έρχονται ως εκτελωνισμένα σε έδαφος της ΕΕ.

Έκανα εκατοντάδες αγορές τον χρόνο και πλέον δεν αγοράζω τίποτα από ebay, έχει εδώ και 2 χρόνια τουλάχιστον να αγοράσω κάτι από εκεί.

Τα σαίνια του Brexit! Πια αργούν 30 μέρες και από φόρους ούτε που ξέρουμε τι γινεται. Έχω και εγώ να αγοράσω 3 χρόνια. Μονο αν έρχεται από Κίνα αγοράζω. Γιατί με Κίνα έχουμε καλύτερη συμφωνία από ότι με το ΗΒ. Τα 2,5€ που βλέπεις ειναι η ελάχιστη χρέωση "διαχείρισης" δεμάτων από Κίνα που έβαλαν πριν 1-2 χρόνια τα ΕΛΤΑ. Δεν έχει να κάνει με φόρους...

Επεξ/σία από jimarass26
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, AtiX said:

Μα η ΕΕ δεν αποφασίζει αν θα κλείσει ή συνεχίζει να λειτουργεί…

Η ΕΕ θέτει το νομικό πλαίσιο για την υπέρ των πολιτών/χρηστών/πελατών της, σωστή λειτουργία των εταιριών…

ήταν καλά όταν νομοθέτησε για τα δυο χρόνια εγγύηση ή θα προτιμούσες ο κάθε ένας με επαγγελματικό ΑΦΜ να εμπορεύεται προσωπικά δεδομένα?

Δυο χρόνια εγγύηση; Γιατι εγω βλεπω ενα σωρό ετήσιες. Οσο για τα προσωπικα μας δεδομενα, τα δειχναμε επί 1 + χρονο στους πορτιέρηδες των καφε και μπαρ.

3 hours ago, AtiX said:

Η ΕΕ θέτει το νομικό πλαίσιο για την υπέρ των πολιτών/χρηστών/πελατών της, σωστή λειτουργία των εταιριών…

ήταν καλά όταν νομοθέτησε για τα δυο χρόνια εγγύηση ή θα προτιμούσες ο κάθε ένας με επαγγελματικό ΑΦΜ να εμπορεύεται προσωπικά δεδομένα?

H "Ε.Ε." να ασχοληθεί με τις εκατοντάδες ΕΥΡΩΠΑΙΚΕΣ "εταιρίες" δικτύων και τις καθημερινές επιθέσεις απο τα IP τους. Οι περισσότερες ειναι στην Γερμανια, στην Ολλανδία και στην Γαλλία. Hetzner, OVH, Online SAS (τωρα Scaleway), M247 και ενα σωρο άλλες. Αλλα αυτα δεν τα πειράζουμε .... γιατί ειμαστε ΑΣΧΕΤΟΙ. ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΕΤΟΙ εκει στην Ε.Ε. ΑΣΧΕΤΟΙ.

Επεξ/σία από endeavour
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, jimarass26 said:

Τα σαίνια του Brexit! Πια αργούν 30 μέρες και από φόρους ούτε που ξέρουμε τι γινεται. Έχω και εγώ να αγοράσω 3 χρόνια. Μονο αν έρχεται από Κίνα αγοράζω. Γιατί με Κίνα έχουμε καλύτερη συμφωνία από ότι με το ΗΒ. Τα 2,5€ που βλέπεις ειναι η ελάχιστη χρέωση "διαχείρισης" δεμάτων από Κίνα που έβαλαν πριν 1-2 χρόνια τα ΕΛΤΑ. Δεν έχει να κάνει με φόρους...

Μάλιστα, μην δουν πακέτο αμέσω να αρμέξουν.

Από το aliexpress που αγοράζω κατ' αποκλειστικότητα πλέον, δεν έχω πληρώσει ποτέ τίποτα. Ακόμα και σε αντικείμενο που κόστισε 250€, μου ήρθε και με courier παρακαλώ, αλλά νομίζω εκείνο είχε και αποθήκη στην ΕΕ αν δεν κάνω λάθος.

Επεξ/σία από Diavolos666
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, endeavour είπε

Δυο χρόνια εγγύηση; Γιατι εγω βλεπω ενα σωρό ετήσιες. Οσο για τα προσωπικα μας δεδομενα, τα δειχναμε επί 1 + χρονο στους πορτιέρηδες των καφε και μπαρ.

H "Ε.Ε." να ασχοληθεί με τις εκατοντάδες ΕΥΡΩΠΑΙΚΕΣ "εταιρίες" δικτύων και τις καθημερινές επιθέσεις απο τα IP τους. Οι περισσότερες ειναι στην Γερμανια, στην Ολλανδία και στην Γαλλία. Hetzner, OVH, Online SAS (τωρα Scaleway), M247 και ενα σωρο άλλες. Αλλα αυτα δεν τα πειράζουμε .... γιατί ειμαστε ΑΣΧΕΤΟΙ. ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΕΤΟΙ εκει στην Ε.Ε. ΑΣΧΕΤΟΙ.

Κάτι δεν έχεις καταλάβει, πχ αν δεν υπήρχε η αρχή προστασίας προσωπικών δεδομένων ο κάθε πορτιέρης θα μπορούσε να έχει άνετα μια ωραιότατη βάση δεδομένων να πουλάει και να θησαυρίζει…

Κατα τα αλλά, συμψηφισμούς και αφορισμούς καλύτερα να μην κάνουμε, όχι τίποτα άλλο, εκτιθώμαστε…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, dieksodo είπε

αυτο το gdpr περαν των διαφορων προβληματων που εχει δημιουργησει σε επιχειρησεις αλλα και ολοκληρωτικη καταστροφη πολλων επιχειρησεων που ζουσαν απο αυτα εχει δημιουργησει θεματα στον απλο χρηστη

σκεψου μια χαζη γιαγια που πρεπει 20 φορες τη μερα να πατα i agree σε 20 διαφορετικα coocies για να διαβασει μια συνταγη

Το GDPR είναι το ΚΑΛΥΤΕΡΟ πράγμα που συνέβη στο διαδίκτυο και ως πολίτες μας βάζει σε πολύ καλύτερη θέση από τους αντίστοιχους των ΗΠΑ, Κίνα, Ρωσία, Νότια Κορέα κλπ που πρακτικά κάθε εργοδότης έχει το δικαίωμα να κάτσει να δει όλη την ψηφιακή (και πραγματική) μου ζωή νόμιμα για να αποφασίσει αν θα με προσλάβει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, endeavour said:

Δυο χρόνια εγγύηση; Γιατι εγω βλεπω ενα σωρό ετήσιες. Οσο για τα προσωπικα μας δεδομενα, τα δειχναμε επί 1 + χρονο στους πορτιέρηδες των καφε και μπαρ.

H "Ε.Ε." να ασχοληθεί με τις εκατοντάδες ΕΥΡΩΠΑΙΚΕΣ "εταιρίες" δικτύων και τις καθημερινές επιθέσεις απο τα IP τους. Οι περισσότερες ειναι στην Γερμανια, στην Ολλανδία και στην Γαλλία. Hetzner, OVH, Online SAS (τωρα Scaleway), M247 και ενα σωρο άλλες. Αλλα αυτα δεν τα πειράζουμε .... γιατί ειμαστε ΑΣΧΕΤΟΙ. ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΕΤΟΙ εκει στην Ε.Ε. ΑΣΧΕΤΟΙ.

Αν και Offtopic,  έχεις δοκιμάσει να κάνεις σωστό report στο abuse του κάθε ένα παρόχου;

Οχι μάλλον, περιμένεις να κάνει η ΕΕ που δεν ξέρει καν οτι κάποιος που νοικιάζει μια υπηρεσία που μπορεί να είναι για ένα σωρο legit χρήσεις το κάνει για να κάνει επιθέσεις.

Η εγγύηση για τα 2 χρόνια είναι για συγκεκριμένο πράγμα και ισχύει κανονικά.

Είμαι σίγουρος οτι δεν θα ήθελες να το αναλάβει η ΕΕ και αυτό το πράγμα, μετα θα φώναζες για την ελευθερία που σου κόβουν και δεν μπορείς να νοικιάσεις ενα vps χωρίς να σε περάσουν απο φάλλαγα

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, sdikr said:

Αν και Offtopic,  έχεις δοκιμάσει να κάνεις σωστό report στο abuse του κάθε ένα παρόχου;

Οχι μάλλον, περιμένεις να κάνει η ΕΕ που δεν ξέρει καν οτι κάποιος που νοικιάζει μια υπηρεσία που μπορεί να είναι για ένα σωρο legit χρήσεις το κάνει για να κάνει επιθέσεις.

Είμαι σίγουρος οτι δεν θα ήθελες να το αναλάβει η ΕΕ και αυτό το πράγμα, μετα θα φώναζες για την ελευθερία που σου κόβουν και δεν μπορείς να νοικιάσεις ενα vps χωρίς να σε περάσουν απο φάλλαγα

 

Abuse reports => waste basket. Been there, done that. Οταν ήμουν σε φαση ρομαντισμου. Τελος παντων, αυτα. 

3 hours ago, AtiX said:

Κάτι δεν έχεις καταλάβει, πχ αν δεν υπήρχε η αρχή προστασίας προσωπικών δεδομένων ο κάθε πορτιέρης θα μπορούσε να έχει άνετα μια ωραιότατη βάση δεδομένων να πουλάει και να θησαυρίζει…

Κατα τα αλλά, συμψηφισμούς και αφορισμούς καλύτερα να μην κάνουμε, όχι τίποτα άλλο, εκτιθώμαστε…

Μια χαρά τα έχω καταλάβει όλα. Προφανως αγνοεις ότι εισαι στην Ελλαδα. Αρχη προστασιας Προσωπικων Δεδομενων, στην Ελλάδα. Οκ, φιλε, got it.

Αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, endeavour είπε

Μια χαρά τα έχω καταλάβει όλα. Προφανως αγνοεις ότι εισαι στην Ελλαδα. Αρχη προστασιας Προσωπικων Δεδομενων, στην Ελλάδα. Οκ, φιλε, got it.

Αυτά.

Επειδή είσαι λίγο ισοπεδωτικός... δηλαδή σου έτυχε περίπτωση και η Αρχή προστασίας προσωπικών δεδομένων πέταξε χαρταετό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, Volga said:

Επειδή είσαι λίγο ισοπεδωτικός... δηλαδή σου έτυχε περίπτωση και η Αρχή προστασίας προσωπικών δεδομένων πέταξε χαρταετό;

Οχι δεν μου έτυχε κάτι, να μη πω ψέματα. Δεν ειμαι ισοπεδωτικός απλα μεγάλωσα πλεον και επειδή εχω γεννηθεί και ζήσει στην Ελλάδα, δεν είμαι πλεον ρομαντικός.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, endeavour είπε

Οχι δεν μου έτυχε κάτι, να μη πω ψέματα. Δεν ειμαι ισοπεδωτικός απλα μεγάλωσα πλεον και επειδή εχω γεννηθεί και ζήσει στην Ελλάδα, δεν είμαι πλεον ρομαντικός.

:D Να πω οτι έχεις άδικο με αυτά που έχουμε  δει... δεν θα το πω. 

Απλώς επειδή στο GDPR δεν είναι απλώς...Ελλάδα. Πχ αν ο  Γερμανός πολίτης γραφτεί σε μια υπηρεσία Ελληνική (δώσει το Mail του) και η υπηρεσία χακαριστεί. Δεν αναλαμβάνει ΜΟΝΟ η Ελληνική αρχή. Αναλαμβάνει και η Γερμανική. Θέλω να πω οτι δεν είναι τόσο εύκολο να κουκουλωθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 28/08/2023 at 19:44, Volga said:

Το GDPR είναι το ΚΑΛΥΤΕΡΟ πράγμα που συνέβη στο διαδίκτυο και ως πολίτες μας βάζει σε πολύ καλύτερη θέση από τους αντίστοιχους των ΗΠΑ, Κίνα, Ρωσία, Νότια Κορέα κλπ που πρακτικά κάθε εργοδότης έχει το δικαίωμα να κάτσει να δει όλη την ψηφιακή (και πραγματική) μου ζωή νόμιμα για να αποφασίσει αν θα με προσλάβει

Αυτό ακριβώς, και με ένα απλό addon (το οποίο λέγεται "I don't care about cookies") δεν μου τα βγάζει καν, απλώς πατάει "όχι" σε όλα και εμφανίζει το site κατευθείαν. Αν κάποιος site μάλιστα βγάλει το πλαίσιο για αποδοχή cookies πατάω στο addon "report a cookie warning" και το λαμβάνουν αμέσως για να το προσθέσουν στον αλγόριθμο.

Αυτό το έκανα γιατί και με το πλαίσιο για αποδοχή που μου έβγαζε δεν είχε πάντα κουμπί να πατήσω "no to all", είχε κουμπί "ρυθμίσεις cookies" και εκεί έπρεπε να τα απο-επιλέξω όλα και μετά να πατήσω ΟΚ. Δηλαδή αφού ήταν υποχρεωμένοι να βάζουν prompt για cookies σου λέει εδώ θα σου κάνουμε την ζωή δύσκολη αν δεν τα θέλει.

image.png.3975c909c9fd2bed52a595b6312383a7.png

Επεξ/σία από Diavolos666
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 28/08/2023 at 10:04, hellghan said:

Τι σημαίνει αν ο χρήστης δεν έχει πρόβλημα; όλα τα παραπάνω είναι προσωπικά δεδομένα και μπορούν να χρησιμοποιηθούν με πολύ άσχημο τρόπο.

στοχευμένες διαφημίσεις μπορεί να κάνει. Δε θα πέσει κανένα fb αν δεν μπορεί να ξέρει αν είμαι straight ή όχι. Πρακτικά αυτό μου φαίνεται περίεργο και μόνο στη σκέψη.

"Σκέψου απο δω και μπρος να τολμάς να βάζεις ένα quote από συγγραφέα ή μια φώτο από 2ο παγκόσμιο και να σου κλείνει το λογαριασμό η youtube kai h facebook (μου έχει συμβεί) γιατί θα φοβούνται μην πληρώσουν πρόστιμο για hate speech"

Αν βάζεις φώτο απο 2ο παγκόσμιο με ολοκαυτώματα και να λες τι ώρα χρόνια. Ναι λογικά θα στο κλείσουν και καλά θα κάνουν

 

Πρόβλημα οι επιχειρήσεις έχουν όταν δε συμμορφώνονται με τον gdpr.

ξαναδιαβασε προσεκτικα τι γραφω

απαντας σε αυτα που λεω και ειναι σαν να μην εχεις διαβασει τιποτα

On 28/08/2023 at 10:15, sdikr said:

Ενα quote δεν είναι πρόβλημα,  όλο το βιβλίο είναι όμως

Αν κάποιος ζούσε απο αυτά, καλώς εκλέισε

 

το μισο ιντερνετ συμπεριλαμβανομενων των 2 μεγαλυτερων εταιριων στον πλανητη γοογλε φαψεβοοκ ζοον απο αυτο

On 28/08/2023 at 10:21, AtiX said:

Στο τρίτο quote δεν ανέφερες τίποτα για το 1984 και ανησυχώ…

μην ανησυχεις ο φραπεδοελληνας δεν πολυ ξερει καν τι ειναι ψαχνει μπας και πηραμε κανα μουντομπασκετ τοτε

On 28/08/2023 at 19:44, Volga said:

Το GDPR είναι το ΚΑΛΥΤΕΡΟ πράγμα που συνέβη στο διαδίκτυο και ως πολίτες μας βάζει σε πολύ καλύτερη θέση από τους αντίστοιχους των ΗΠΑ, Κίνα, Ρωσία, Νότια Κορέα κλπ που πρακτικά κάθε εργοδότης έχει το δικαίωμα να κάτσει να δει όλη την ψηφιακή (και πραγματική) μου ζωή νόμιμα για να αποφασίσει αν θα με προσλάβει

μαλλον δεν εχεις ιδεα καν  τι ειναι το gdpr

δεν μιλαμε για το δικαιωμα της ιδιωτικοτητας εδω

μιλαμε για την επιβολη ιδιωτικοτητας σε καποιον που δεν την θελει

 

On 28/08/2023 at 15:35, AtiX said:

Μα η ΕΕ δεν αποφασίζει αν θα κλείσει ή συνεχίζει να λειτουργεί…

Η ΕΕ θέτει το νομικό πλαίσιο για την υπέρ των πολιτών/χρηστών/πελατών της, σωστή λειτουργία των εταιριών…

ήταν καλά όταν νομοθέτησε για τα δυο χρόνια εγγύηση ή θα προτιμούσες ο κάθε ένας με επαγγελματικό ΑΦΜ να εμπορεύεται προσωπικά δεδομένα?

οταν σου καθιστα τον κυκλο εργασιων σου παρανομο και σου βαζει προστιμα για κατι ναι αποφασιζει οτι πρεπει να κλεισεις

οχι δεν ηταν καλα οταν νομοθετησε για τα 2 χρονια εγγυηση γιατι δεν φταιει ο εργαζομενος που θα απολυθει λογω του συνηγορου του καταναλωτη που θα επικαλεστει τον νομο 

οπως επισης δεν ειναι δουλεια καποιου γραφειοκρατη στις βρυξελλες να αποφασισει οτι το αιφονι που θελω να παρω εγω πρεπει να κανει +100 ευρα

On 28/08/2023 at 16:00, sdikr said:

Έτσι όπως το λές,  είναι πράγματα να αποφασίζει η Αστυνομία ποιος είναι κλέφτης και να τον πιάνει και μετά οι δικαστές να τον βάζουν μέσα;

Γενικά τόσα και τόσα που απαγορεύονται απο την ΕΕ  ή την κάθε κυβέρνηση,  ποιοι είναι αυτοί και αποφασίζουν

πολυ σωστη λογικη αυτη

πχ αυριο μεθαυριο οι βριξελλες θα αποφασισουν συγκεκριμενα παιχνιδια να απαγορευτουν στην ΕΕσσδ για λογους ανταγωνισμου και να επιτρεπονται μονο καποια

ποιος εισαι εσυ που θα αποφασισεις αν θα παιξεις call of duty ή elden ring ?

τα δικαστηρια και τις βρυξξελες γιατι τα εχουμε?

On 28/08/2023 at 19:31, AtiX said:

Κάτι δεν έχεις καταλάβει, πχ αν δεν υπήρχε η αρχή προστασίας προσωπικών δεδομένων ο κάθε πορτιέρης θα μπορούσε να έχει άνετα μια ωραιότατη βάση δεδομένων να πουλάει και να θησαυρίζει…

Κατα τα αλλά, συμψηφισμούς και αφορισμούς καλύτερα να μην κάνουμε, όχι τίποτα άλλο, εκτιθώμαστε…

γιατι ως γνωστον μεχρι την δημιουργια του gdpr δεν υπηρχαν δικηγοροι δικαστηρια και συμβολαια οταν αγοραζες προιοντα ε??

11 hours ago, Diavolos666 said:

Αυτό ακριβώς, και με ένα απλό addon (το οποίο λέγεται "I don't care about cookies") δεν μου τα βγάζει καν, απλώς πατάει "όχι" σε όλα και εμφανίζει το site κατευθείαν. Αν κάποιος site μάλιστα βγάλει το πλαίσιο για αποδοχή cookies πατάω στο addon "report a cookie warning" και το λαμβάνουν αμέσως για να το προσθέσουν στον αλγόριθμο.

Αυτό το έκανα γιατί και με το πλαίσιο για αποδοχή που μου έβγαζε δεν είχε πάντα κουμπί να πατήσω "no to all", είχε κουμπί "ρυθμίσεις cookies" και εκεί έπρεπε να τα απο-επιλέξω όλα και μετά να πατήσω ΟΚ. Δηλαδή αφού ήταν υποχρεωμένοι να βάζουν prompt για cookies σου λέει εδώ θα σου κάνουμε την ζωή δύσκολη αν δεν τα θέλει.

image.png.3975c909c9fd2bed52a595b6312383a7.png

ειμαι σιγουρος πως η θεια με το αιφονι που τρωει μια ωρα να καταλαβει γιατι δεν φορτωνουν οι ειδησεις της γιατι ειναι κρυμμενες πισω απο μια ηλιθια οθονια .... σιγουρα θα ξερει απο αδδονς για αιφον ... που δεν υπαρχουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, dieksodo said:

το μισο ιντερνετ συμπεριλαμβανομενων των 2 μεγαλυτερων εταιριων στον πλανητη γοογλε φαψεβοοκ ζοον απο αυτο

Δεν μπορεί να ισχύει αυτό που λες,  καθώς αυτοί δεν έχουν κλείσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, dieksodo είπε

γιατι ως γνωστον μεχρι την δημιουργια του gdpr δεν υπηρχαν δικηγοροι δικαστηρια και συμβολαια οταν αγοραζες προιοντα ε??

Για να προσφύγεις σε αυτά θα πρέπει να υπάρχει νομοθεσία…

μάντεψε τι είναι το gdpr…

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, dieksodo said:

ειμαι σιγουρος πως η θεια με το αιφονι που τρωει μια ωρα να καταλαβει γιατι δεν φορτωνουν οι ειδησεις της γιατι ειναι κρυμμενες πισω απο μια ηλιθια οθονια .... σιγουρα θα ξερει απο αδδονς για αιφον ... που δεν υπαρχουν

...ε, η θεία ας κάτσει να βλέπει διαφημίσεις, δεν με νοιάζει. Άμα δεν ξέρει τι είναι το addon πρόβλημά της.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...