Προς το περιεχόμενο

Ένα Fire TV stick αρκούσε για το hacking της Rockstar και τη διαρροή του νέου GTA


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 hours ago, Bourdoulas said:

Αν ήμουν εταιρεία τον είχα πάρει άμεσα στην it ομάδα μου, έστω και αν χρειαζόταν να εκτίσει πρώτα την ποινή του.

Κι αν σου έκλεινε το μαγαζί πουλώντας σε στους αντιπάλους σου; Για τα λεφτά γίνονται όλα. Κι όταν δεν θα έχεις να του τα δώσεις όταν κι όσα θα σου ζητήσει, φίδι στον κόρφο σου!

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, dbrillis είπε

Που είναι όλοι οι:

"Στο (ε)ξωτερικό οι εταιρίες ειναι ψηφιακα φρούρια, δεν ειναι σαν την Ελλάδα"

να μας πουν πως γκένεν και αυτό;

Στην Ελλάδα έχουμε πάει σε άλλο lvl. Πλέον χακαριζόμαστε από φανταστικές επιθέσεις, πχ Τράπεζα θεμάτων.

  • Like 4
  • Thanks 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Αν ήμουν εταιρεία τον είχα πάρει άμεσα στην it ομάδα μου, έστω και αν χρειαζόταν να εκτίσει πρώτα την ποινή του.

Τετοιου είδους ποστ έχουν καταντήσει κλισέ και βαρετά …. Εντάξει λοιπόν να προσλάβεις εσύ ένα άρρωστο μυαλό στη δουλειά σου!

Μη σου φανεί παράξενο αν  σε βρει μεγάλο κακό κάποια στιγμή…. Θα ήταν η στιγμή που θα σε βαρούσε με το νικνέιμ που έχεις!

Τελικά στη ζωή τίποτα δεν είναι τυχαίο….

32 λεπτά πριν, spectaculator είπε

Κι αν σου έκλεινε το μαγαζί πουλώντας σε στους αντιπάλους σου; Για τα λεφτά γίνονται όλα. Κι όταν δεν θα έχεις να του τα δώσεις όταν κι όσα θα σου ζητήσει, φίδι στον κόρφο σου!

Είπες το αυτονόητο!

Επεξ/σία από kostasfalcon
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, spectaculator είπε

Κι αν σου έκλεινε το μαγαζί πουλώντας σε στους αντιπάλους σου; Για τα λεφτά γίνονται όλα. Κι όταν δεν θα έχεις να του τα δώσεις όταν κι όσα θα σου ζητήσει, φίδι στον κόρφο σου!

Είναι κάτι που γίνεται στις μεγάλες εταιρείες. Εννοείται ότι προτιμούν white hat hackers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασε όλο το source code και τα assets σε ένα fire tv stick με wifi ξενοδοχείου; 

Προφανώς ο νεαρός μπορεί να το έκανε, αλλά οι σάλτσες που έριξε στην ιστορία είναι επικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostasfalcon είπε

Τετοιου είδους ποστ έχουν καταντήσει κλισέ και βαρετά …. Εντάξει λοιπόν να προσλάβεις εσύ ένα άρρωστο μυαλό στη δουλειά σου!

Μη σου φανεί παράξενο αν  σε βρει μεγάλο κακό κάποια στιγμή…. Θα ήταν η στιγμή που θα σε βαρούσε με το νικνέιμ που έχεις!

Τελικά στη ζωή τίποτα δεν είναι τυχαίο….

Είπες το αυτονόητο!

Όλη η ελληνική νοοτροπία μαζεμένη σε ένα post (μαζί με τα quotes). Και δεν καταλαβαίνω πως κατέληξες στο "άρρωστο μυαλό". Γιατί όχι "ικανό";

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Koopas είπε

Όλη η ελληνική νοοτροπία μαζεμένη σε ένα post (μαζί με τα quotes). Και δεν καταλαβαίνω πως κατέληξες στο "άρρωστο μυαλό". Γιατί όχι "ικανό";

Θα συμφωνήσω και εγώ ότι το άρρωστο μυαλό είναι λίγο βαρύς χαρακτηρισμός για την περίπτωση αυτή. Νομίζω ότι το σωστό είναι να πούμε ότι είναι ένα άτομο με παραβατική συμπεριφορά αν και ικανό.

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Koopas είπε

Όλη η ελληνική νοοτροπία μαζεμένη σε ένα post (μαζί με τα quotes). Και δεν καταλαβαίνω πως κατέληξες στο "άρρωστο μυαλό". Γιατί όχι "ικανό";

Όταν είσαι στη φυλακή και έχεις βγει εξω με εγγύηση, Και πολύ απλά αμετανόητος συνεχίζεις να εγκλιματεις Ο πιο ευγενικός χαρακτηρισμός που μπορώ να δώσω είναι άρρωστο μυαλό….

Εάν έχεις παιδιά και σε ρωτήσει κάποια στιγμή το παιδί σου για αυτή την είδηση τότε εσύ να του πεις ότι είναι ένα ικανό μυαλό….

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostasfalcon είπε

Όταν είσαι στη φυλακή και έχεις βγει εξω με εγγύηση, Και πολύ απλά αμετανόητος συνεχίζεις να εγκλιματεις Ο πιο ευγενικός χαρακτηρισμός που μπορώ να δώσω είναι άρρωστο μυαλό….

Εάν έχεις παιδιά και σε ρωτήσει κάποια στιγμή το παιδί σου για αυτή την είδηση τότε εσύ να του πεις ότι είναι ένα ικανό μυαλό….

Χάνουμε το point. Υπάρχει κάποιο άτομο, ικανό να "σπάει" δικλίδες ασφαλείας. Ο Kevin Mitnick με τον ίδιο τρόπο ξεκίνησε και λίγο πολύ όλοι γνωρίζουμε την συνέχεια της ιστορίας του. Κάποιες φορές, χρειάζονται καθοδήγηση, για 18 χρονών μιλάμε.

Όσο για το τελευταίο σκέλος, φυσικά και θα πω στο παιδί μου (όταν μεγαλώσει) ότι ένα ικανό μυαλό μπορεί να κάνει τα πάντα, με το ανάλογο κόστος και συνέπειες. Οπότε, επιλέγει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, Bourdoulas said:

Αν ήμουν εταιρεία τον είχα πάρει άμεσα στην it ομάδα μου, έστω και αν χρειαζόταν να εκτίσει πρώτα την ποινή του.

Προσωπικά δεν θα επέλεγα κάποιον που με ανήθικο τρόπο προσπαθεί να αποδείξει την αξία του. Αλλά ποιός είμαι εγώ να έχω και άποψη θα μου πείτε..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kostasfalcon είπε

Όταν είσαι στη φυλακή και έχεις βγει εξω με εγγύηση, Και πολύ απλά αμετανόητος συνεχίζεις να εγκλιματεις Ο πιο ευγενικός χαρακτηρισμός που μπορώ να δώσω είναι άρρωστο μυαλό….

Εάν έχεις παιδιά και σε ρωτήσει κάποια στιγμή το παιδί σου για αυτή την είδηση τότε εσύ να του πεις ότι είναι ένα ικανό μυαλό….

Στο παράλληλο σύμπαν λογικά που ζεις υπάρχουν μόνο 2 χαρακτηρισμοί; Άρρωστο μυαλό θα μπορούσες να πεις εκείνο του ματάκια του παιδεραστή του κατασυρροή δολοφόνου.

Ο άνθρωπος είναι ένας απατεώνας, το να τον λες άρρωστο του δίνεις ελαφρυντικό, δηλαδή ότι κάνει είναι πέραν απ' τον έλεγχο του. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...