Προς το περιεχόμενο

COSMOTE TV BOX HY4415 KAI SAMSUNG QE75Q80A


thanos8527

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους. Έχω συνδέσει το HY4415  στην τηλεόραση του τίτλου και προσπαθώ να ρυθμίσω το universal controller, ώστε να ελέγχω και τα δύο με το τηλεκοντρόλ της τηλεόρασης.  Δυστυχώς μέσα στις διαθέσιμες συσκευές, ενώ έχει την skyworth σαν μάρκα, δεν έχει το συγκεκριμένο μοντέλο tv box, οπότε δεν μπορώ να προχωρήσω. Το έχει λύσει κάποιος αυτό; Αν ναί, πως;

 Υπόψιν οτι έχω μιλήσει με samsung, αλλά δεν έχουν κάποια λύση.

Επεξ/σία από thanos8527
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχοντας εμπειρία απ' το mecool μου κι ένα wind vision, που μου έκαναν δώρο, έχουν αμφότερα επιλογή HDMI (CEC) απ' όπου ρυθμίζεις ό,τι θέλεις. Κι απ' της τηλεόρασης το χειριστήριο και των box, κάνω τα πάντα. Δεν έχει κάτι αντίστοιχο κι αυτό; Ρίξε μια ματιά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω ενεργοποιήσει, αλλά δεν λειτουργεί. Ενώ φαίνεται οτι οταν πατάω κάποιο πλήκτρο απο το τηλεκοντρολ οτι το tv box το αντιλαμβάνεται και αναβοσβήνει το ενδεικτικό του φώς, δεν γίνεται κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβα. Δυστυχώς, δεν γνωρίζω πώς να υπερπηδήσεις το πρόβλημα μη εύρεσης του μοντέλου σου. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ, σαν λύση, είναι η αγορά ενός νέου κοντρόλ, προκειμένου να χειρίζεσαι όλες σου τις συσκευές. 😐

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...