Προς το περιεχόμενο

EA App - Πλατφόρμα διανομής παιχνιδιών της EA


xtrmsnpr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από xtrmsnpr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η ΕΑ έδωσε full release το EA App, την νέα πλατφόρμα ψηφιακής διανομής των παιχνιδιών της.

Το EA App αντικαθιστά πλήρως το παλιό "Origin" client, και σύμφωνα με την ΕΑ, είναι ελαφρύτερο πρόγραμμα και ταχύτερο, ενώ θα έχει βελτιωμένους μηχανισμού για την εγκατάσταση και ενημέρωση παιχνιδιών ώστε ο παίκτης να μπορεί να παίξει ένα παιχνίδι ενημερωμένο όσο πιο γρήγορα γίνεται.

Η μετάβαση από το Origin στο EA App θεωρητικά θα είναι ομαλή. Ωστόσο, αν αντιμετωπίσετε προβλήματα (πχ λείπουν οι τίτλοι παιχνιδιών που είχατε στη βιβλιοθήκη σας) καλό θα είναι να επικοινωνήσετε άμεσα με το support της EA.

Πηγές:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • Λύση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιας και έσπασα το κεφάλι μου να καταλάβω τι παίζει με τη συνδρομή μου. Το γράφω μη χαθεί κανείς άλλος.

Έχω ΕΑ Play μέσω του xbox gamepass ultimate, και μέσα στην εφαρμογή του xbox στο pc αλλά και στο EA App μου δίνει πρόσβαση στα EA play παιχνίδια.
Έχω πρόσφατα αγοράσει το EA WRC στo Steam, και κάποιο από το content του είναι κλειδωμένο πίσω από συνδρομή ΕΑ play. Υπέθετα πώς αφού έχω συνδέσει όλους μου τους λογαριασμούς με την ΕΑ θα το έβλεπε και στο steam, αλλά τζίφος.

https://www.ea.com/ea-play/faq#steam-faq 

image.png.b1dc32aa26a880feea6883d0526b0b7a.png

Οπότε χρειάζεται νέα συνδρομή από το steam μέσα για ότι αφορά παιχνίδια/perks μέσω steam. 
Κάνει bound στη κονσόλα που θα το ενεργοποιήσεις!
----------------------------


Btw παίζει προσφορά στα 0.80€ αντί 3.99€ για τον 1ο μήνα που θα κάνει κάποιος ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ συνδρομή EA Play μέσα από το Steam και ισχύει μέχρι και τις 15/11/23.

image.png.074bb38ca5417e8de67b759a75283f8e.png

https://store.steampowered.com/subscriptions/ea 

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...