Προς το περιεχόμενο

Τρωη όλοι τη γραμμή του ίντερνετ


nikpar00
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από nickol-us,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, το pc ξεκίνησε ένα περίεργο πρόβλημα πριν 10 μέρες περίπου, μετο που τον άνοιγα τραβούσε όλο το ιντερνέτ, δεν μπορούσε να ανοίξει καμία άλλη συσκευή ούτε ιστοσελίδα. Έτυχε μια μέρα πριν να έχω αναβάθμιση την μητρική με bios από την εταιρεία της. Έβαλα της εργασίες στο pc έδειχνε κάτι από τη Microsoft που τράβαγε τη γραμμή, το απενεργοποίησα για λίγο σταματά κ ξανά άρχιζε. Κάνω εγκατάσταση τον Windows χωρίς να χάσω αρχεία κωδικους. Όλα καλά μέχρι σήμερα, κάνει τα ίδια, δεν δείχνει στις εργασίες τίποτα να δουλεύει. Του κάνω κανονικό φορμάτ και πάλι τραβάει όλο τη γραμμή. Τη λέτε να κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα λες λίγο περίεργα...

Τι σημαίνει τρώει όλη τη γραμμή;

Τι γραμμή έχεις και στην τρώει όλη;

Άνοιξες resource monitor να δεις τι τραβάει και πόσο;

Μήπως έχεις τίποτα σε full upload και σου μπουκώνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα εχω 50αρα γραμμη (τηνο) και δεν αφηνει τιποτα για το λαπτοπ το ραμπλετ η το τν μποχ, αλλα κ ο υπολογιστης την ακουη. Οταν τον κλεισω ολα τα αλλα δουλευουν κ το σπεενττεστ δειχνει την ταχιτητα που παω, με ανοιχτο των υπολογιστη παει με 1μβ. Περασα καινουργια εγκατασταση κ σινεχιζει τα ιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση

Κανείς δεν μπορεί να ξέρει το συμβαίνει στον υπολογιστή σου...

Μπορεί εσύ να περνάς τίποτα χαζό-προγράμματα τα οποία φέρουν ιούς κτλ... ποιός θα μπορούσε να το πει;

Μια καλή αρχή είναι να αναγνωρίσεις τι "ρουφάει" τη γραμμή μήπως φτάσεις στην αιτία.

Task manager - performance - ... - resource monitor και ελέγχεις το tab του δικτύου

https://www.computerhope.com/issues/ch001652.htm

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σπάνιο αλλά μήπως το καλώδιο που συνδέει τον υπολογιστή με το ρουτερ έχει χαλάσει και στην ενεργοποιηση του υπολογιστή έρχεται το χάος επίσης ακόμα και με φρεσκο install αν εχεις βάλει ότι εκδοση βρήκες στο ιντερνετ με οτι σπαστιρι κυκλοφορει στο ιντερνετ να ξερεις υπάρχει πιθαανότητα να φταίει αυτο. Επίσης 50 αρα γραμμή έχεις το θέμα ειναι στο ρουτερ μέσα τι αναφέρει οτι κλειδωνεις καθώς νησί κλπ. 

Επεξ/σία από soteras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη διαχείριση εργασιών δείχνει ΥΠΟΔΟΧΉ ΥΠΗΡΕΣΊΑΣ από κάτω λέει ΒΕΛΤΙΣΤΟΠΟΊΗΣΗ ΠΑΡΆΔΟΣΗΣ αυτό τραβά συνέχεια 28 με 30 Mbps όσο πάει η 50αρα στο ρούτερ. Από Windows κατέβασα τα 10 τα έχω γνήσια, δεν έχω περάσει τίποτα ακόμα είναι τελείως άδειος ο υπολογιστής.

Το έκλεισα με δεξί κλικ επάνω του κ έφτιαξε το ίντερνετ. Τώρα μένει να δω αν ξανά άνοιξη. Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά γιατί βοήθεια. Να είστε καλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δες λίγο στο παρακάτω λινκ και απενεργοποίησε την βελτιστοποίηση παράδοσης.

https://support.microsoft.com/el-gr/windows/βελτιστοποίηση-παράδοσης-windows-update-και-προστασία-προσωπικών-δεδομένων-bf86a244-8f26-a3c7-a137-a43bfbe688e8

spacer.png

Επεξ/σία από micos000
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, micos000 είπε

Δες λίγο στο παρακάτω λινκ και απενεργοποίησε την βελτιστοποίηση παράδοσης.

https://support.microsoft.com/el-gr/windows/βελτιστοποίηση-παράδοσης-windows-update-και-προστασία-προσωπικών-δεδομένων-bf86a244-8f26-a3c7-a137-a43bfbe688e8

spacer.png

Σε ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, nikpar00 είπε

 Από Windows κατέβασα τα 10 τα έχω γνήσια, δεν έχω περάσει τίποτα ακόμα είναι τελείως άδειος ο υπολογιστής.

Το έκλεισα με δεξί κλικ επάνω του κ έφτιαξε το ίντερνετ. Τώρα μένει να δω αν ξανά άνοιξη. Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά γιατί βοήθεια. Να είστε καλά.

Μετά από νέα εγκατάσταση λογικό είναι ότι θα έχει να κατεβάσει ένα σωρό updates.
Πρέπει να το αφήσεις μέχρι να «ηρεμήσει» και τότε θα δείς τί γίνεται.

Φαίνονται στην σελίδα των ενημερώσεων τί κατεβάζει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...