Προς το περιεχόμενο

Smartwatches από Κίνα


vagosvts7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ανοίγω αυτό το θέμα για να βοηθήσω για όποιον ψάχνεται για replica apple watch ultra και όχι μόνο , περισσότερο θα έλεγα για προσιτά smartwatches με υποστήριξη bluetooth calls και γενικά να ανταλλάξουμε απόψεις για τα Κινέζικα smartwatches που έχουμε ή θέλουμε να αποκτήσουμε!

Είχα σταμπάρει το Hello Watch 3, δεν έχει Ελληνικά και ας γράφουν στη περιγραφή οι Κινέζοι του aliexpress, αλλά έχει φοβερό support και παίρνει συχνά updates και προστετουν languages.. Το hk8 pro max gen2 δεν έχει ούτε αυτό Ελληνικά και ας γράφουν στην περιγραφή ότι θέλουν μερικά μαγαζιά του Ali.. Αυτό που έχει Ελληνικά στάνταρ και το έχω πετύχει και σε reviewer στο youtube να κοιτάει τις γλώσσες και είχε όντως Ελληνικά είναι το W69 plus (έχουν αντιγράψει ακόμα και το os από την apple) .Υπάρχουν κι άλλοι κλώνοι όπως το GS9 ultra..
Όλα αυτά τα ρολόγια που ανέφερα έχουν amoled οθόνη και υποστηρίζουν κλήση από το ρολόι (Bluetooth call) .. Αυτό που ξεφεύγει και έχει περισσότερο δικιά του ταυτότητα είναι το Hello Watch 3 και ας είναι replica.. Το Hk8 pro Gen 2 είναι το πιο smooth με πολύ δυνατή οθόνη λένε.. Όχι ότι τα άλλα είναι άσχημα.. Τις πληροφορίες με την γλώσσα υποστήριξης τις βρήκα από review στο youtube γιατί τα κινέζομαγαζα του Aliexpress γράφουν ότι θέλουν τελικά !!

Από Κίνα έχω πάρει το Zeblaze btalk 2 lite (Zeblaze  φέρνουν και τα Ελληνικά καταστήματα) και το COLMi P68 και τα δύο υποστηρίζουν bluetooth κλήσεις , γιαυτό και ψάχτηκα από Κίνα μεριά για smartwatch με υποστήριξη  bluetooth call σε προσιτή τιμή !! Και τα δύο είναι άψογα για τα χρήματα τους ,το colmi p68 έχει και  amoled οθόνη με πολύ καλή φωτεινότητα ,το zeblaze έχει και αυτό  αξιόλογη οθόνη αλλά ips και για την χρήση που τα θέλαμε κάνουν μια χαρά τη δουλειά τους (τηλεφωνικές κλήσεις)..Να προσθέσω ότι έχουν και μετρήσεις οξυγόνου ,  αρτηριακής πίεσης και καρδιακούς παλμούς και είναι αδιάβροχα !! Κάτι που ξέχασα να προσθέσω είναι ότι κανένα από αυτά τα δύο δεν υποστηρίζει Ελληνικό μενού στο ρολόι αλλά δέχεται κανονικά ελληνικούς χαρακτήρες(μηνύματα ,επαφές κτλ) και η εφαρμογή τους στο κινητό είναι με Ελληνικά !! Περιμένω από Κίνα μεριά και το Senbono hk89  που έχει Ελληνικό μενού , amoled οθόνη και bluetooth calls !!

 

Επεξ/σία από vagosvts7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Αγορασα το zeblaze gts 3 pro απο bangood με 18 ευρώ. Τροτροτρομερη amoled οθονη , πολύ υψηλής ανάλυσης. Πολύ καλό δυνατό Bluetooth call. Πολύ ελαφρύ αλλά πλαστικό ρολόι. Μέτρηση παλμων, πίεσης, οξυγόνου, βήματα, θερμίδες. Αγγλικό μενού το ρολόι αλλά κανονικά ειδοποιήσεις στα ελληνικά. Οι ειδοποιήσεις δεν ανοίγουν ουτε μπορείς να κάνεις reply. Μέτρια εφαρμογή κινητού με τραγική μετάφραση στα ελληνικά χωρίς δυνατότητα αλλαγής στα αγγλικά στην εφόρμογη. Μπαταρία κρατάει μέρες χωρίς το aod. Γενικά αντικατέστησε ενα galaxy watch 1 200 ευρώ λογω τραγικής μπαταρίας και βάρους. Το galaxy 5ετιας πολύ πιο αξιόπιστο στις ασκήσεις και με περισσότερες δυνατότητες στις ειδοποιήσεις. Γενικά στα 20 ευρώ υπερ ευχαριστημενος. Αξίζει σαν αγορά.Ελπίζω να αντέξει γιατί εχω διαβάσει προβληματικά σχόλια για την αδιάβροχοποίηση του. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/12/2023 στις 11:18 ΜΜ, scirocco 13 είπε

Αγορασα το zeblaze gts 3 pro απο bangood με 18 ευρώ. Τροτροτρομερη amoled οθονη , πολύ υψηλής ανάλυσης. Πολύ καλό δυνατό Bluetooth call. Πολύ ελαφρύ αλλά πλαστικό ρολόι. Μέτρηση παλμων, πίεσης, οξυγόνου, βήματα, θερμίδες. Αγγλικό μενού το ρολόι αλλά κανονικά ειδοποιήσεις στα ελληνικά. Οι ειδοποιήσεις δεν ανοίγουν ουτε μπορείς να κάνεις reply. Μέτρια εφαρμογή κινητού με τραγική μετάφραση στα ελληνικά χωρίς δυνατότητα αλλαγής στα αγγλικά στην εφόρμογη. Μπαταρία κρατάει μέρες χωρίς το aod. Γενικά αντικατέστησε ενα galaxy watch 1 200 ευρώ λογω τραγικής μπαταρίας και βάρους. Το galaxy 5ετιας πολύ πιο αξιόπιστο στις ασκήσεις και με περισσότερες δυνατότητες στις ειδοποιήσεις. Γενικά στα 20 ευρώ υπερ ευχαριστημενος. Αξίζει σαν αγορά.Ελπίζω να αντέξει γιατί εχω διαβάσει προβληματικά σχόλια για την αδιάβροχοποίηση του. 

Έχουν περάσει αρκετά κινέζικα smartwatch από τα χέρια μου.. Το καλύτερο για εμένα και πιο λειτουργικό είναι το colmi m42! Το βάζω σε νερό, έχει φάει χτυπήματα λόγου της δουλειάς μου και δεν έχει γρατσουνια! Το κυριότερο που με ενδιέφερε πάλι γιαυτό το διάλεξα για καθημερινή χρήση, είναι οι Bluetooth κλήσεις, έχει δυνατό ηχείο, είμαι στο μηχανάκι και ακούω τον συνομιλητή μου! Έχω δοκιμάσει και το colmi p71 που είναι αρκετά φθηνό το έχω πάρει για δωράκι και αυτό πολύ καλό ηχειακι για τα χρήματα του και έχει και καλύτερη οθόνη από το xiaomi redmi watch 3 active! Από κλώνους έχω δοκιμάσει το gspro max με φοβερή οθόνη και ωραία κατασκευή αλλά πολύ κακή εφαρμογή και συνδεσιμοτητα με το Bluetooth, μπερδεύονταν στις κλήσεις κτλ! Έχω για δεύτερο να το φοράω μόνο σαν ρολόι τον κλώνο του Huawei gt4, έχει πανέμορφη οθόνη amoled! Έχω πάρει για την γυναίκα και τον κλώνο galaxy gatch 6 classic, έχει ips οθόνη και πολύ καλή κλήση Bluetooth! Αλλά το βασικό της watch για καθημερινή χρήση είναι το xiaomi redmi watch 3 active που το έχει ξεκάνει στο νερό επειδή είναι κομμώτρια και έχει βγει παλικάρι, συν ότι έχει αξιόλογο λογισμικό και εφαρμογή που το συνοδεύει και σωστή συνδεσιμοτητα και οι κλήσεις του λειτουργούν σωστά! Το μελανό σημείο είναι η απόδοση της οθόνης του για ips είναι αρκετά μέτρια, σε σχέση με τα άλλα κινεζακια που έχουν περάσει από τα χέρια μου και είχαν ips οθόνη! Αααα και ότι γρατσουνιέτε για την πλάκα! Πολύ ωραίο κινεζακι πάλι είναι DT70+ έχει ips οθόνη με πολύ ωραία watch faces περασμένα αλλά και για να κατεβάσεις και υποστηρίζει Ελληνικά! Και το colmi m42 και p71 έχουν Ελληνικά, όπως και η replica galaxy watch 6 classic, το gs pro max και το watch gt4 δεν έχουν Ελληνικά στο menu αλλά υποστηρίζουν Ελληνικούς χαραχτηρες στις ειδοποιήσεις! Είχα παραγγείλει από Aliexpress και το w69 plus που είναι replica του apple watch αλλά δεν παρέλαβα ποτέ μου και μου έκαναν refund! 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα, ξανανοιγω το θέμα γιατί ψάχνω ένα φθηνό ρολόι από Κίνα (κάτω από 50αρικο). 

Το μόνο που θέλω είναι να δέχεται κλήσεις μέσω Bluetooth και ειδοποιήσεις για emails (gmail, Outlook) viber kai messenger. 

Επίσης προτιμάω τα στρογγυλά από τα παραλληλόγραμμα. 

Μου αρέσουν τα Zeblade vibe 7 ,t rex και btalk lite 2.

Μπορεί κάποιος να μου πει αν πληρούν τις προϋποθέσεις ή αν έχει να προτείνει κάτι ανάλογο.

Επεξ/σία από Yannis35
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Yannis35 είπε

Καλημέρα, ξανανοιγω το θέμα γιατί ψάχνω ένα φθηνό ρολόι από Κίνα (κάτω από 50αρικο). 

Το μόνο που θέλω είναι να δέχεται κλήσεις μέσω Bluetooth και ειδοποιήσεις για emails (gmail, Outlook) viber kai messenger. 

Επίσης προτιμάω τα στρογγυλά από τα παραλληλόγραμμα. 

Μου αρέσουν τα Zeblade vibe 7 ,t rex και btalk lite 2.

Μπορεί κάποιος να μου πει αν πληρούν τις προϋποθέσεις ή αν έχει να προτείνει κάτι ανάλογο.

Καλημέρα το colmi m42 τα κάνει όλα αυτά! Δοκιμασμένο σε Bluetooth call από τα καλύτερα που έχω πιάσει στα χέρια μου σε ποιότητα κλήσης! Ειδοποιήσεις viber και messenger που τις είχα βάλει ανοιχτές ερχόντουσαν! Χρησιμοποιεί την εφαρμογή fitcloudpro που σου έχει επιλογή από όλες τις εφαρμογές που έχεις εγκαταστήσει να επιλέξεις για ειδοποίηση να σου έρχεται ή όχι! Στα 23 ευρώ από Aliexpress είναι μια vfm αγορά για καθημερινή χρήση smartwatch! Κοίτα και μερικά βίντεο review να δεις αν σου αρέσει το ρολόι! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σευχαριστω πολύ. 

Πολύ ωραίο ρολόι. Δεν την ήξερα την μάρκα, γι'αυτό κοιτούσα ποιο πολύ σε Zeblade. Αν δεν υπάρξει καμία άλλη ιδέα θα το παραγγείλω το βραδάκι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα! 
Ποιος είναι ο σωστός τρόπος παραγγελίας για την αποφυγή τελωνίων απο το Ali; Γιατί χάθηκα τελευταία και δεν ξέρω τι έχει αλλάξει. Έχω χρόνια να παραγγείλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...