Προς το περιεχόμενο

RAM για acer aspire 5742g i5 m480


makisman1973

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα , εχω μνημη Kingston DDR3 2GB 2Rx8 PC3-10600s 9-10-F0 latency 9. 1333mhz (γραφει στο κολλημένο χαρτί)

Οταν τρεχω το εργαλειο wmic των windows μου γραφει 1066mhz. Με το cpuz μου γραφει 1333 . Τελικά ποιο απο τα δυο ισχύει ?

Εχω βρει για αντικατασταση στο Aliexpress απο εμπιστο πωλητη (4,8 αστερια) SAMSUNG DDR3 4GB 2Rx8 PC3-10600s latency 9 χωρις να ειναι διερκρινίζεται το τελευταιο στελεχος 9-10-F0 . Τι σημαίνει το 9-10-F0 ? παιζει ρολο ? Θα ειναι samsung ή οτι ναναι ?

Αν ξερετε, προτεινετε καποια αλλη μνημη απο ελλαδα γιατι στο skroutz που κοιταξα δε βρηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο επεξεργαστής σου υποστηρίζει μέχρι 1066 οπότε αυτή είναι και η συχνότητα που τρέχει

https://www.intel.com/content/www/us/en/products/sku/52952/intel-core-i5480m-processor-3m-cache-2-66-ghz/specifications.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, nickol-us είπε

Ο επεξεργαστής σου υποστηρίζει μέχρι 1066 οπότε αυτή είναι και η συχνότητα που τρέχει

https://www.intel.com/content/www/us/en/products/sku/52952/intel-core-i5480m-processor-3m-cache-2-66-ghz/specifications.html

προφανως δεν θα εχω προβλημα αν βαλω 1333 ,αφου και αυτες που φοραει τωρα ειναι 1333 ,σωστά?

Θα ειχε καλύτερη απόδοση αν εβαζα 1066 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πράγματα με τις μνήμες είναι περίεργα... δε θα μπορούσα με σιγουριά να το πω.

Η απόδοση θα είναι ίδια, ότι και να κάνεις στα 1033 θα παίξει, αν παίξει κάποιο ρόλο και διάφορα είναι το διαφορετικό  cl.

Έχει τόσο μεγάλη διαφορά τιμής να τις πάρεις από εδώ και να έχεις κάπου να τα επιστρέψεις σε περίπτωση που δεν παίξουν;

Εγώ θα κοιτούσα τα χαρακτηριστικά που παίζουν τώρα οι μνήμες και θα έπαιρνα ίδιες (1033/1.5v)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...