Προς το περιεχόμενο

Adapter για gamepad σε PS5 (όχι Dualsense)?


broxopios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

Έχω περίπου 2 χρόνια το PS5 με ελάχιστη χρήση και πριν ένα χρόνο ο ένας μοχλός παρουσίασε drifting και πριν λίγες μέρες άρχισε ελαφρώς και ο 2ος. Βλέπω πολύς κόσμος έχει το ίδιο θέμα και λίγο που διάβασα θα δοκιμάσω με ένα wd40 να το καθαρίσω μπας και στρώσει.

Όμως... σκεφτόμουν μπας και υπάρχει κάποιος αντάπτορας που να μπορώ να συνδέσω οποιοδήποτε άλλο μοχλό στο ps5 έστω και ενσύρματα. Παλιά υπήρχε το CronusMax. Τώρα υπάρχει βλέπω το CronusZen αλλά δεν λειτουργεί καλά για PS5. Είδα και ένα άλλο με όνομα beloader pro αλλά επίσης δεν ξέρω αν είναι καλό. 

Δεν με ψήνει να δώσω άλλα 60€ για ένα ακόμη dualsense...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, broxopios είπε

Καλησπέρα.

Έχω περίπου 2 χρόνια το PS5 με ελάχιστη χρήση και πριν ένα χρόνο ο ένας μοχλός παρουσίασε drifting και πριν λίγες μέρες άρχισε ελαφρώς και ο 2ος. Βλέπω πολύς κόσμος έχει το ίδιο θέμα και λίγο που διάβασα θα δοκιμάσω με ένα wd40 να το καθαρίσω μπας και στρώσει.

Όμως... σκεφτόμουν μπας και υπάρχει κάποιος αντάπτορας που να μπορώ να συνδέσω οποιοδήποτε άλλο μοχλό στο ps5 έστω και ενσύρματα. Παλιά υπήρχε το CronusMax. Τώρα υπάρχει βλέπω το CronusZen αλλά δεν λειτουργεί καλά για PS5. Είδα και ένα άλλο με όνομα beloader pro αλλά επίσης δεν ξέρω αν είναι καλό. 

Δεν με ψήνει να δώσω άλλα 60€ για ένα ακόμη dualsense...

Αν δεν έχει εγγύηση ψάξε οδηγό YouTube πως ανοίγει το χειριστήριο και πως ανοίγει το αναλογικό διακοπτακι.

Βγάζεις έναν μεταλλικό δίσκο και καθαρίζεις με μια μπατονετα το εσωτερικό του διακόπτη και είσαι κομπλέ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δε δουλέψει το dw40 χωρίς άνοιγμα θα το κάνω και αυτό.

Απλά ψάχνω αν υπάρχει και μια εναλλακτική. Κρίμα που δεν βγάζει η 8bitdo μοχλό για PS5 όπως για το XBOX.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, broxopios είπε

Αν δε δουλέψει το dw40 χωρίς άνοιγμα θα το κάνω και αυτό.

Απλά ψάχνω αν υπάρχει και μια εναλλακτική. Κρίμα που δεν βγάζει η 8bitdo μοχλό για PS5 όπως για το XBOX.

Η ζημιά είναι μέσα στο αναλογικό πιάνει μαυρίλα μέσα στο μεταλλικό δαχτυλίδι που περιστρέφεται ο διακόπτης και κάνει κόλπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αυτό που λένε... κάθε πέρυσι και καλύτερα. Ακόμη έχω μοχλούς από PS2, PS3, χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα. Και DS4 έχω απλά είχα και 2ο και μου είχε εμφανίσει κ εκείνος drift.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...