Προς το περιεχόμενο

Ipad pro ζηταει κωδικο


aber

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

Εφυγε ο πεθερός μου από τη ζωή στο εξωτερικό και η πεθερά μου μας έδωσε το iPad Pro που είχε ο πεθερός, χωρίς ομως να ξέρει τους κωδικούς του. Το συνέδεσα με pc και εκανα reset αλλά όταν φτάνει στο setup ζητάει το appple id και password που δεν γνψρίζουμε.

Υπάρχει κάποιος να με βοηθήσει αν υπάρχει λύση ;

Ευχαριστώ

Γιώργος Διαμαντόπουλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 minutes ago, aber said:

Καλησπέρα.

Εφυγε ο πεθερός μου από τη ζωή στο εξωτερικό και η πεθερά μου μας έδωσε το iPad Pro που είχε ο πεθερός, χωρίς ομως να ξέρει τους κωδικούς του. Το συνέδεσα με pc και εκανα reset αλλά όταν φτάνει στο setup ζητάει το appple id και password που δεν γνψρίζουμε.

Υπάρχει κάποιος να με βοηθήσει αν υπάρχει λύση ;

Ευχαριστώ

Γιώργος Διαμαντόπουλος

Δεν υπάρχει λύση όχι. Η βρίσκεις το Apple Id η μόνο με την απόδειξη αγοράς μπορεί να το ξεκλειδωσει η Apple 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, aber είπε

Καλησπέρα.

Εφυγε ο πεθερός μου από τη ζωή στο εξωτερικό και η πεθερά μου μας έδωσε το iPad Pro που είχε ο πεθερός, χωρίς ομως να ξέρει τους κωδικούς του. Το συνέδεσα με pc και εκανα reset αλλά όταν φτάνει στο setup ζητάει το appple id και password που δεν γνψρίζουμε.

Υπάρχει κάποιος να με βοηθήσει αν υπάρχει λύση ;

Ευχαριστώ

Γιώργος Διαμαντόπουλος

Ότι λέει ο αποπάνω, διαφορετικά ρώτα στα γνωστά πακιστανικά μικρομάγαζα κινητής τηλεφωνίας που ξέρουν άλλους τρόπους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, aber said:

Καλησπέρα.

Εφυγε ο πεθερός μου από τη ζωή στο εξωτερικό και η πεθερά μου μας έδωσε το iPad Pro που είχε ο πεθερός, χωρίς ομως να ξέρει τους κωδικούς του. Το συνέδεσα με pc και εκανα reset αλλά όταν φτάνει στο setup ζητάει το appple id και password που δεν γνψρίζουμε.

Υπάρχει κάποιος να με βοηθήσει αν υπάρχει λύση ;

Ευχαριστώ

Γιώργος Διαμαντόπουλος

να ζησετε να τους θυμαστε και τους 2.....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, aber said:

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Κατάλαβαίνω οτι δεν υπάρχει λυση. 

Εφόσον δεν υπάρχει απόδειξη αγοράς το σύστημα της Apple το αντιμετωπίζει ως κλεμμένο αφού δεν υπάρχειντο password του Apple Id. Άρα με κανονικό τρόπο δεν γίνεται τίποτα. Τώρα αν κάποια μαγαζιά μπορούν νε το ξεκλειδωσουν με πλάγιος τρόπο έναντι αμοιβής βέβαια δεν το ξέρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aber είπε

Καλησπέρα.

Εφυγε ο πεθερός μου από τη ζωή στο εξωτερικό και η πεθερά μου μας έδωσε το iPad Pro που είχε ο πεθερός, χωρίς ομως να ξέρει τους κωδικούς του. Το συνέδεσα με pc και εκανα reset αλλά όταν φτάνει στο setup ζητάει το appple id και password που δεν γνψρίζουμε.

Υπάρχει κάποιος να με βοηθήσει αν υπάρχει λύση ;

Ευχαριστώ

Γιώργος Διαμαντόπουλος

Λογικά έχετε ακόμα πρόσβαση στο e-mail αυτό και αριθμό του κινητού τηλεφώνου που είχε δηλωθεί. Αν ισχύουνε αυτά με βάση το e-mail θα κάνετε ανάκτηση κωδικού με τα γνωστά διαδικαστικά και να βάλετε νέο κωδικό για να μπορέσετε να προχωρήσετε στο ξεκλείδωμα της Σκεύης.
Αν δεν υπάρχει ούτε το τηλέφωνο ούτε γνωρίζετε το e-mail που μπορεί να είχε, τότε  τα πράγματα είναι λίγο πιο δύσκολα και δεν ξέρω αν ακόμα και με παραστατικό αγοράς μπορεί να εξυπηρετηθείτε από επίσημο επισκευαστικό κέντρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποιας γενιας ειναι το ipad pro?αν ειναι 7 γενιας και κατω γινεται bypass με λιγα χρηματα ,απλα δεν θα μπορεις να κανεις επαναφορα μετα ,θα χασει το bypass,εννοειται θα βαζεις μετα δικο σου icloud και θα κανεις τα παντα 

Αν ειναι με καρτα και θες να βαζεις gsm καρτα να εχεις δεδομενα θα παλι γινεται αλλα οι τιμες διαφερουν κατα πολυ ,και σε ενα ταμπλετ το θεωρω αχρηστο,το κανεις hotspot σε ενα κινητο και εισαι μια χαρα 

Εχει βγει για ολες τις γενιες ipad ολα τα ios αλλα μεχρι στιγμης μεχρι 7 γενιας

  • - iPad (5th generation)
  • - iPad (6th generation)
  • - iPad (7th generation)
  • - iPad Pro (9.7-inch)
  • - iPad Pro (10.5-inch)
Επεξ/σία από SOCRATIS1000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/9/2023 στις 7:02 ΜΜ, SOCRATIS1000 είπε

Ποιας γενιας ειναι το ipad pro?αν ειναι 7 γενιας και κατω γινεται bypass με λιγα χρηματα ,απλα δεν θα μπορεις να κανεις επαναφορα μετα ,θα χασει το bypass,εννοειται θα βαζεις μετα δικο σου icloud και θα κανεις τα παντα 

Αν ειναι με καρτα και θες να βαζεις gsm καρτα να εχεις δεδομενα θα παλι γινεται αλλα οι τιμες διαφερουν κατα πολυ ,και σε ενα ταμπλετ το θεωρω αχρηστο,το κανεις hotspot σε ενα κινητο και εισαι μια χαρα 

Εχει βγει για ολες τις γενιες ipad ολα τα ios αλλα μεχρι στιγμης μεχρι 7 γενιας

  • - iPad (5th generation)
  • - iPad (6th generation)
  • - iPad (7th generation)
  • - iPad Pro (9.7-inch)
  • - iPad Pro (10.5-inch)

Καλημέρα. Εγραψα από λάθος pro ενώ είναι το air.  Ελεγξα πάλι το μοντέλο,  IPad Air 1 είναι. Δεν είναι με κάρτα.

επειδή δεν γνωρίζω πολλά μπερδεύτηκα λίγο εκεί που αναφέρεις 

 

απλα δεν θα μπορεις να κανεις επαναφορα μετα ,θα χασει το bypass,εννοειται θα βαζεις μετα δικο σου icloud και θα κανεις τα παντα 

 

Εαν δεν σου κάνει κόπο μου εξηγείς


Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...