Προς το περιεχόμενο

Ραζίμ ΟΤΕ


vasilis968
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από poulinos,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά! Δε βρήκα κάτι σχετικό για αυτό ξεκίνησα καινούργιο θέμα. Να ρωτήσω θελω να αγοράσω κουλούρα  ραζίμ ΟΤΕ γκρι πορτοκαλί, ξέρει κανείς που μπορώ να βρω; Ευχαριστώ πολύ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση
Just now, vasilis968 said:

Καλημέρα παιδιά! Δε βρήκα κάτι σχετικό για αυτό ξεκίνησα καινούργιο θέμα. Να ρωτήσω θελω να αγοράσω κουλούρα  ραζίμ ΟΤΕ γκρι πορτοκαλί, ξέρει κανείς που μπορώ να βρω; Ευχαριστώ πολύ !

μπορεις ραζιμ.λογικα παιζει να πουλαει ο καυκας. εναλλακτικα καλωδιο δικτυου  solid

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστώ πολύ φίλε ! Λογικά ο Καυκάς θα πουλάει κόκκινο μπλε οπότε ναι τη δουλειά μου θα την κάνω. Απλώς αναρωτιόμουν που μπορεί να βρει κανείς αν θέλει το γκρί πορτοκαλί.

Επεξ/σία από vasilis968
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κοκκινο μπλε ειναι το χοντρο ραζιμ για πριζες.το λεπτο ραζιμ ειναι το πορτοκαλι γκρι το οποιο βγαινει σε κουλουρα 500 μετρων συνηθως.γιατι θες τοσο πολυ αν επιτρεπεται? το κοκκινο μπλε δεν ειναι για γεφυρες.ειναι πολυ χοντρο. τι θες να κανεις αν επιτρεπεται/

2 hours ago, vasilis968 said:

Ευχαριστώ πολύ φίλε ! Λογικά ο Καυκάς θα πουλάει κόκκινο μπλε οπότε ναι τη δουλειά μου θα την κάνω. Απλώς αναρωτιόμουν που μπορεί να βρει κανείς αν θέλει το γκρί πορτοκαλί.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χρειάζομαι για δουλειά φίλε μου εργάζομαι ως τεχνικός πεδίου σε τηλεπικοινωνίες. Οπότε μιας και σε εισαγωγές ή Box χρησιμοποιείται κυρίως το πορτοκαλί γκρι, για αυτό σκεφτόμουν να αγοράσω μια κουλούρα να έχω απόθεμα καθώς πολύ συχνά χρειάζεται για προεκτάσεις καλωδίωσης και τα σχετικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, vasilis968 said:

Το χρειάζομαι για δουλειά φίλε μου εργάζομαι ως τεχνικός πεδίου σε τηλεπικοινωνίες. Οπότε μιας και σε εισαγωγές ή Box χρησιμοποιείται κυρίως το πορτοκαλί γκρι, για αυτό σκεφτόμουν να αγοράσω μια κουλούρα να έχω απόθεμα καθώς πολύ συχνά χρειάζεται για προεκτάσεις καλωδίωσης και τα σχετικά.

α.κανονικα θα πρεπε η εταιρεια να σας αγορασει. β.μπορεις παντα να κανεις την ιδια δουλεια με solid utp. εχεις 10 μετρα utp που σημαινει στην πραξη 4 χ 10 μετρα ραζιμ :) κανα cat6 να ειναι λιγο πιο χοντρο.ρωτα παντως στον καυκα αλλιως να ρωτησω να σου πω απο που αγοραζουμε εμεις μια που εκανα για πολλα χρονια αυτο που κανεις τωρα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπέρα φίλε επανέρχομαι μετά από λίγο καιρό στο θέμα χαχαχα... Τελικά όλο αυτό το διάστημα στη δουλειά κατέληξα στο ότι το γκρι πορτοκαλί ραζιμ με βολεύει περισσότερο από τα άλλα... Γνωρίζεις που μπορώ να αγοράσω το συγκεκριμένο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
On 23/11/2023 at 22:29, vasilis968 said:

Καλησπέρα φίλε επανέρχομαι μετά από λίγο καιρό στο θέμα χαχαχα... Τελικά όλο αυτό το διάστημα στη δουλειά κατέληξα στο ότι το γκρι πορτοκαλί ραζιμ με βολεύει περισσότερο από τα άλλα... Γνωρίζεις που μπορώ να αγοράσω το συγκεκριμένο;

ρωτησες σε καυκα,βενιερη,κατουμα αν εχουν? αλλιως να ρωτησω αυτον που αγοραζε απο που το επαιρνε. οπως εγραψα και Utp μονοκλωνο μπορεις να βαλεις και εχεις το πλεονεκτημα οτι ενα μετρο Utp εχει μεσα 4 ζευγαρια καλωδια για να πατσαρεις δηλαδη 4 βροχους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

Ραζίμ ονομάζουμε το κόκκινο μπλε και χρησιμοποιείται για εγκαταστάσεις

Αυτό που ψάχνεις είναι μονόκλωνο καλώδιο μεικτονόμησης ενός ζεύγους.

Έχει η CEΝTRAL, οπότε με τον παρακάτω κωδικό μπορείς να το βρεις σε Ηλεκτρομάγαζα που συνεργάζονται με CENTRAL (ΠΧ ΚΑΦΚΑΣ)
https://www.central-telecom.gr/Product/83
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, Ledis said:

Καλησπέρα

Ραζίμ ονομάζουμε το κόκκινο μπλε και χρησιμοποιείται για εγκαταστάσεις

Αυτό που ψάχνεις είναι μονόκλωνο καλώδιο μεικτονόμησης ενός ζεύγους.

Έχει η CEΝTRAL, οπότε με τον παρακάτω κωδικό μπορείς να το βρεις σε Ηλεκτρομάγαζα που συνεργάζονται με CENTRAL (ΠΧ ΚΑΦΚΑΣ)
https://www.central-telecom.gr/Product/83
 

για αυτο το ψαχνα το καταραμενο και δεν μπορουσα να το βρω στο google ποια ειναι η ονομασια του για να δω ποια καταστηματα το εχουν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...