Προς το περιεχόμενο

Fiber Router, δεν εχει internet το λαπτοπ.


lasithi12

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Windows 10, το router που δίνει η vodafone.

Δεν συνδεέται το λάπτοπ με τη καμία. Εχουν γινει update oi drivers οπως μου ειπε ο φίλος μου και πάλι τίποτα. Σπανιώς μπαίνει αν και τα βλέπει τα δίκτυα
Στο σαπόρτ της βόντα του ειπανε να ενεργοιποίησει τα 2.4 και το 5 αλλα πάλι καμια διαφορά.

το ρίξανε ότι το λάπτοπ ειναι παλιο (ΛΟΛ?)

καμια ιδέα;

τι στοιχεια χρειάζεστε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 07/09/2023 at 16:49, lasithi12 said:

Windows 10, το router που δίνει η vodafone.

Δεν συνδεέται το λάπτοπ με τη καμία. Εχουν γινει update oi drivers οπως μου ειπε ο φίλος μου και πάλι τίποτα. Σπανιώς μπαίνει αν και τα βλέπει τα δίκτυα
Στο σαπόρτ της βόντα του ειπανε να ενεργοιποίησει τα 2.4 και το 5 αλλα πάλι καμια διαφορά.

το ρίξανε ότι το λάπτοπ ειναι παλιο (ΛΟΛ?)

καμια ιδέα;

τι στοιχεια χρειάζεστε;

καταρχην δοκιμη με αλλη συσκευη.αν παιξει αλλη συσκευη με wifi και αλλη συσκευη με ethernet τοτε σιγουρα φταιει το λαπτοπ σου οποτε δεν ειναι δουλεια της vodafone να σου βρει τι φταιει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, poulinos said:

καταρχην δοκιμη με αλλη συσκευη.αν παιξει αλλη συσκευη με wifi και αλλη συσκευη με ethernet τοτε σιγουρα φταιει το λαπτοπ σου οποτε δεν ειναι δουλεια της vodafone να σου βρει τι φταιει.

ολα τα υπολοιπα λειτουργουν στο σπιτι μονο το λαπτοπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, lasithi12 said:

ολα τα υπολοιπα λειτουργουν στο σπιτι μονο το λαπτοπ.

αρα ξεκιναμε οτι δεν ειναι θεμα της voda.σβησε τυπικα τον adapter απο τα windows.β.κλεισε firewall ειδικα αμα εχεις δικο σου να δουμε αν θα αλλαξει κατι.διαχωρισμος  του 2.4 ghz δικτυου απο το 5 ghz. να εχουν αλλο ονομα και δοκιμασε να συνδεθεις να δουμε αν θα σε βαλει σε ενα απο τα δυο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 7/9/2023 στις 4:49 ΜΜ, lasithi12 είπε

Windows 10, το router που δίνει η vodafone.

Δεν συνδεέται το λάπτοπ με τη καμία. Εχουν γινει update oi drivers οπως μου ειπε ο φίλος μου και πάλι τίποτα. Σπανιώς μπαίνει αν και τα βλέπει τα δίκτυα
Στο σαπόρτ της βόντα του ειπανε να ενεργοιποίησει τα 2.4 και το 5 αλλα πάλι καμια διαφορά.

το ρίξανε ότι το λάπτοπ ειναι παλιο (ΛΟΛ?)

καμια ιδέα;

τι στοιχεια χρειάζεστε;

Αλλαξε το password του wifi σε wpa απο wpa2 που εχει ή φτιαξε και ενα δευτερο ssid για να μπαινεις μονο εσυ που θα εχει wpa και οχι wpa2. Το ιδιο θεμα εχω και εγω στο εξοχικο με ενα HP 650 laptop και αυτο το κωλοrouter της vodafone.

 

Επεξ/σία από andreaspA
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, andreaspA said:

Αλλαξε το password του wifi σε wpa απο wpa2 που εχει ή φτιαξε και ενα δευτερο ssid για να μπαινεις μονο εσυ που θα εχει wpa και οχι wpa2. Το ιδιο θεμα εχω και εγω στο εξοχικο με ενα HP 650 laptop και αυτο το κωλοrouter της vodafone.

 

και βεβαια αν ο adapter που εχει δεν ειναι dual band τοτε αξιζει να παρει καποιον Usb που να ειναι dual band για να καταφερει να πετυχει και καλυτερες ταχυτητες ειδικα αμα εχει vdsl.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...