Προς το περιεχόμενο

ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ BUDGET GAMING MONITOR ( μεχρι 200-220 ευρω)


Colt 7
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Sablj,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα παιδια,

 Ψαχνω προτασεις για gaming monitor 144hz και πανω, 1ms , 24'' , αποκλειστικα για 1080p gaming ( η καρτα μου ειναι μια rx 6600 ) ιδανικα με freesync. Με ενδιαφερει κυριως η αποδοση του σε fps gaming , και οσο το δυνατο καλυτερη θεαση σε netflix κλπ απο αποσταση 1-2 μετρων ( δευτερευον) . Θα ηθελα να δοκιμασω και κατι σε IPS , μεχρι τωρα ειχα VA.

Xρησιμοποιω ενα AOC C24G1 VA προς το παρον , με το οποιο ημουν ευχαριστημενος μεχρι προσφατα που αρχιζει να κανει ''νερα'' στα 144hz , τα οποια εξαφανιζονται  οταν ριχνω την ρυθμιση στα 120hz . Δεν ξερω αν ειναι progressive malfuction και θα αρχισει να κανει θεματα και στα 120 σιγα σιγα , οποτε προτιμω να παω σε ενα καινουργιο monitor. ( Οποιος γνωριζει το συγκεκριμενο θεμα, απο επιδιορθωση ή ενδιαφερεται να το αγορασει ενημερωστε με στα σχολια).

Περιμενω τις προτασεις σας :)

Επεξ/σία από Colt 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα και μια μικρη ερευνα αγορας και επεσε το ματι μου σ'αυτη που λινκαρες, αλλα και σε αυτη  LG UltraGear 24GN600-B IPS . Τις διαφορες δεν γνωριζω. Μπηκε και σε προσφορα προσφατα η 600Β.

Επισης ειναι και οι 2 μοντελα του 2020, και βλεπω και αυτην LG-UltraGear-24GN65R-B-IPS  που φανταζομαι ειναι ο αντικαταστατης της το 2023.

Εχουμε ιδεα τι διαφορες εχουν και αν χανω τιποτα ουσιαστικο ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση

Για την GN600 & την GN650 μπορείς να δεις ένα συγκριτικό εδώ... 
https://www.displayspecifications.com/en/comparison/9a15167ef2

Το είχα ψάξει κι εγώ πριν κανα 2 χρόνια, για 2η οθόνη και είχα επιλέξει την 650..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...