Προς το περιεχόμενο

Εκτυπωτής κυρίως για εικόνες


lalaz
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από gatos74,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, θα ήθελα να μου προτείνετε έναν εκτυπωτή με κύρια χρήση εκτύπωση εικόνων. Απ τα λίγα που διάβασα εδώ στο σαΐτ μάλλον για inkjet; θα εκτυπώνει γύρω στις 15-20 εικόνες την εβδομάδα. Είναι για φοιτητή σχέδιο μόδας εξ ου και κυρίως εικόνες και η αγορά θα γίνει από εξωτερικό(οπότε δεν χρειάζεται πρόταση κατάστηματος σε περίπτωση που κάποιος είναι τόσο μερακλής). Κείμενα δεν νομίζω να εκτυπωθουν πολλά, οπότε μας νοιάζει η ποιότητα εικόνας. Δεν χρειάζεται πολυμηχανημα καθώς η απάντηση σ αυτήν την ερώτηση ήταν "και το κινητό μια χαρά scanαρει πλέον" 😂

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και ότι άλλη πληροφορία χρειάζεται πείτε μου να ρωτήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση

Εάν το μέγεθος εκτύπωσης είναι μέχρι α4 τότε canon G540.

Ανάλογα με το πού είναι στο εξωτερικό ο εκτυπωτής μπορεί να ονομάζεται

G550 ή G500

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεπιφύλακτα Canon G540.
Αν πάλι θες Α3 μέγεθος, εκει περιπλέκονται τα πράγματα και ανεβαίνουν εκθετικά τα κόστη, τόσο που δεν αξίζει για έναν φοιτητή και αυτόν τον όγκο εκτύπωσης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σας ευχαριστώ, ναι το μέγεθος θα ειναι Α4 οπότε πάμε για cannon G540. Εξωτερικό Ολλανδία, αλλά πιστεύω (ελπίζω) να βγάλω άκρη και να βρω το αντίστοιχο μοντέλο. 

Επεξ/σία από lalaz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, lalaz said:

Σας ευχαριστώ, ναι το μέγεθος θα ειναι Α4 οπότε πάμε για cannon G540. Εξωτερικό Ολλανδία, αλλά πιστεύω (ελπίζω) να βγάλω άκρη και να βρω το αντίστοιχο μοντέλο. 

Εύκολα θα το βρείς....Θα λέγεται G και το νούμερο θα είναι από 500 εώς 550.

Είναι και το μοναδικό που βλέπεις (εκτός από το αδερφάκι του που έχει και scanner το G640)

να έχει 6 δοχεία μελάνης.

Εάν παρόλα αυτά έχεις αμφιβολίες στείλε μας link να το δούμε

και να σου πούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω, μεγάλη διαφορά στη τιμή μεταξύ skroutz και γερμανικό mediamrkt/ ολλανδικό σαΐτ. Που μπορεί να οφείλεται; λόγω άλλου μοντέλου (g550) ή ποσότητας μελανιού; https://www.mediamarkt.de/de/product/_canon-pixma-g550-2733158.html. Η ανηψια είδε ότι το G540 από Ελλάδα για Ολλανδία είναι 20€ μεταφορικά που συμφέρει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, lalaz said:

Βλέπω, μεγάλη διαφορά στη τιμή μεταξύ skroutz και γερμανικό mediamrkt/ ολλανδικό σαΐτ. Που μπορεί να οφείλεται; λόγω άλλου μοντέλου (g550) ή ποσότητας μελανιού; https://www.mediamarkt.de/de/product/_canon-pixma-g550-2733158.html. Η ανηψια είδε ότι το G540 από Ελλάδα για Ολλανδία είναι 20€ μεταφορικά που συμφέρει. 

Η canon στους οικιακούς εκτυπωτές βάζει διαφορετικούς αριθμούς

στο ίδιο μοντέλο εκτυπωτή (καί στα μελάνια) ανάλογα σε ποιά περιοχή θα τον στείλει για πώληση.

Στην περίπτωση μας ο G550 είναι για δυτική ευρώπη ο G540 για ανατολική

ο G500 για ασία κτλ....

Πολλές φορές ακολουθεί και διαφορετική τιμολογιακή πολιτική.

Πχ ένα ploter που εδώ κοστίζει 750 στη γερμανία έχει 1000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, gatos74 είπε

Η canon στους οικιακούς εκτυπωτές βάζει διαφορετικούς αριθμούς

στο ίδιο μοντέλο εκτυπωτή (καί στα μελάνια) ανάλογα σε ποιά περιοχή θα τον στείλει για πώληση.

Στην περίπτωση μας ο G550 είναι για δυτική ευρώπη ο G540 για ανατολική

ο G500 για ασία κτλ....

Πολλές φορές ακολουθεί και διαφορετική τιμολογιακή πολιτική.

Πχ ένα ploter που εδώ κοστίζει 750 στη γερμανία έχει 1000

Άρα μας συμφέρει να παραγγείλουμε από Ελλάδα για Ολλανδία εφόσον η διαφορά είναι στα 80-100€ και τα μεταφορικά είναι στα 20€. Φαντάζομαι στο θέμα εγγύησης δεν θα έχουμε θέμα λόγω ΕΕ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, lalaz said:

Άρα μας συμφέρει να παραγγείλουμε από Ελλάδα για Ολλανδία εφόσον η διαφορά είναι στα 80-100€ και τα μεταφορικά είναι στα 20€. Φαντάζομαι στο θέμα εγγύησης δεν θα έχουμε θέμα λόγω ΕΕ. 

Τώρα να σου προτείνουμε κατάστημα??....😄

Για το θέμα εγγύησης στην ολλανδία δέν μπορώ να σου απαντήσω με σιγουριά.

Μπορείς όμως να κάνεις ένα τηλέφωνο στην αντιπροσωπία και να ρωτήσεις.  2107454651

Υπάρχει και μιά επέκταση εγγύησης στα 3 χρόνια...μίλησε με τον χρήστη panoszavra εδω

Πάντως θέλω να σε προιδεάσω ότι όταν τον δείς θα πείς ότι σάν ποιότητα κατασκευής

είναι ψεύτικος,,,,,μεγάλο μείον η μικρή οθόνη χωρίς φωτισμό.

Μόλις όμως δείς την ποιότητα εκτύπωσης θα τα ξεχάσεις όλα.

Εγώ τον έχω 2μιση χρόνια με χιλιάδες εκτυπώσεις α4 φωτογραφιών και δουλεύει απροβλημάτιστα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, gatos74 είπε

Τώρα να σου προτείνουμε κατάστημα??....😄

Για το θέμα εγγύησης στην ολλανδία δέν μπορώ να σου απαντήσω με σιγουριά.

Μπορείς όμως να κάνεις ένα τηλέφωνο στην αντιπροσωπία και να ρωτήσεις.  2107454651

Υπάρχει και μιά επέκταση εγγύησης στα 3 χρόνια...μίλησε με τον χρήστη panoszavra εδω

Πάντως θέλω να σε προιδεάσω ότι όταν τον δείς θα πείς ότι σάν ποιότητα κατασκευής

είναι ψεύτικος,,,,,μεγάλο μείον η μικρή οθόνη χωρίς φωτισμό.

Μόλις όμως δείς την ποιότητα εκτύπωσης θα τα ξεχάσεις όλα.

Εγώ τον έχω 2μιση χρόνια με χιλιάδες εκτυπώσεις α4 φωτογραφιών και δουλεύει απροβλημάτιστα.

 

😂😂 Όχι εντάξει.

Σ'ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια! Αύριο θα γίνει η παραγγελία κι ότι βρέξει ας κατεβάσει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...