Προς το περιεχόμενο

Anda Seat Phantom 3 αξιζει ? Δερματινη η ύφασμα ?


dvlsakos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα , είμαι σε αναζήτηση νέας καρέκλας για το γραφείο και σκέφτομαι να επενδύσω στην συγκεκριμένη ,

από κάτοχους αξίζει τα λεφτά της ?  Δερματίνη η Ύφασμα λέτε ? 
οπτικά μαρεσει η δερματίνη αλλά φοβάμαι ότι θα φθαρεί μετα από καρό.  Αν την εχει καποιος σε Δερματίνη να μου πει μετα απο καιρο πως ειναι το υλικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δερματινη: ευκολο καθαρισμα αλλα ζεστο

Υφασμα: δυσκολο καθαρισμα αλλα δροσερο.

Αν προσεχεις και δεν τρως γενικα στην καρεκλα, θα επελεγα υφασμα. Τωρα εχω με δερματινη και απλα δεν. Εχει φθαρει και στα 3 χρονια (nitro genesis 950)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την Κaiser 2 XL. Το δέρμα της είναι αρκετά ποιοτικό και δεν έχει ξεφτισει κάπου.Βέβαια τους καλοκαιρινούς μήνες θέλεις πετσέτα γιατί είναι ζεστή η καρέκλα. Επίσης είναι πολύ σημαντικό να προσέξεις τα μέγιστα κιλά που αντέχει η καρέκλα για να μην τα υπερβείς (νομίζω οτι η phantom 3 έχει όριο τα 90). Πέραν αυτου είτε πάρεις δερματίνη είτε ύφασμα καλά θα είναι αρκεί να την προσέχεις. Η anda seat σαν εταιρία έχει πολυ ποιοτικά προιόντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ για τις απαντήσεις . προτίμησα τελικά την δερματίνη που μου αρεσε οπτικά και εχω βρει και ενα κάλυμμα καρέκλας γραφείου από το σειν , θα το παρω να το βαζω για προστασια και ζεστή. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπέρα παιδιά,

Είπα να γράψω εδώ για να μην ανοίγω νέο θέμα.

Είμαι μεταξύ phantom 3 και phantom 3 pro.

Ποια λέτε να διαλέξω;

Ο κυριότερος λόγος που θέλω να πάρω καρέκλα είναι επειδή η τωρινή μου έχει δημιουργήσει αυχενικό πρόβλημα.

Γενικά κάθομαι πολλές ώρες στο γραφείο λόγω δουλειάς αλλά και γενικά (hobbies etc)

Λέτε να με βοηθήσει αυτή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 18/11/2023 at 17:17, Niiikoc said:

Καλησπέρα παιδιά,

Είπα να γράψω εδώ για να μην ανοίγω νέο θέμα.

Είμαι μεταξύ phantom 3 και phantom 3 pro.

Ποια λέτε να διαλέξω;

Ο κυριότερος λόγος που θέλω να πάρω καρέκλα είναι επειδή η τωρινή μου έχει δημιουργήσει αυχενικό πρόβλημα.

Γενικά κάθομαι πολλές ώρες στο γραφείο λόγω δουλειάς αλλά και γενικά (hobbies etc)

Λέτε να με βοηθήσει αυτή;

Θα σου πρότεινα αν είσαι Αθήνα ή Θεσσαλονική να πεταχτείς σε κανένα κατάστημα που τις έχει ανοιχτές να τις δοκιμάσεις. Σίγουρα ξέρω ότι τις έχουν στα καταστήματα της Dell. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Sablj είπε

Θα σου πρότεινα αν είσαι Αθήνα ή Θεσσαλονική να πεταχτείς σε κανένα κατάστημα που τις έχει ανοιχτές να τις δοκιμάσεις. Σίγουρα ξέρω ότι τις έχουν στα καταστήματα της Dell. 

Καλημέρα, αυτό είναι στα πλάνα μου τις επόμενες ημέρες.

Αλλά και να τις δοκιμάσω δεν θα μπορώ να καταλάβω αν μου κάνει μόνο και μόνο επειδή κάθισα 2 λεπτά max. Το πιθανότερο είναι να πω ότι είναι γαμάτες και άνετες. Αλλά μετά από πολλές ώρες...

Γι'αυτό είπα να το αναφέρω εδώ για να μου πείτε απόψεις ως προς τ στάση σώματος όταν κάθεστε πολλές ώρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα , εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος από την αγορά της anda phandom 3 .  Την συστήνω. 

Επεξ/σία από dvlsakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/11/2023 στις 10:18 ΠΜ, dvlsakos είπε

Καλησπέρα , ενώ είμαι πολύ ευχαριστημένος από την αγορά της anda phandom 3 .  Την συστήνω. 

Σε πολύωρη χρήση πώς είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανε χάρη στον ευατο σου και πάρε σε αυτα τα χρήματα την Εureka python ii.

Την έχει προσφορά τώρα Public από 350 στα 250

Επειδή τις δοκίμασα και τις 2 αρκετή ώρα στο λέω.

Το 4D μαξιλαράκι της Python δεν παιζετε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, KRIKON είπε

κανε χάρη στον ευατο σου και πάρε σε αυτα τα χρήματα την Εureka python ii.

Την έχει προσφορά τώρα Public από 350 στα 250

Επειδή τις δοκίμασα και τις 2 αρκετή ώρα στο λέω.

Το 4D μαξιλαράκι της Python δεν παιζετε.

 

Θα πάω σήμερα να δοκιμάσω την anda seat κι αν έχει κανένα public να δω αυτή που είπες.

Για τον αυχένα τι έχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, KRIKON είπε

κανε χάρη στον ευατο σου και πάρε σε αυτα τα χρήματα την Εureka python ii.

Την έχει προσφορά τώρα Public από 350 στα 250

Επειδή τις δοκίμασα και τις 2 αρκετή ώρα στο λέω.

Το 4D μαξιλαράκι της Python δεν παιζετε.

 

Θα πάω σήμερα να δοκιμάσω την anda seat κι αν έχει κανένα public να δω αυτή που είπες.

Για τον αυχένα τι έχει;

 

 

Update:

Πήγα σήμερα λοιπόν στο κατάστημα της Dell και δοκίμασα όσες καρέκλες anda είχε. 

Δεν μπορώ να καταλάβω πως λέτε ότι είναι τέλειες;

Αντιμετώπισα τα εξής προβλήματα:

Οι large καρέκλες πρέπει να είναι για άτομα κάτω από 1.55cm. Σαν αποτέλεσμα είχε να προεξέχουν τα πόδια μου απ' το κάθισμα με αποτέλεσμα να κούραζε μετά από ώρα.

(Να πω ότι είμαι 1.73cm ύψος σε περίπτωση που δεν το ξέρατε 😅😛)

Οπότε άρχιζα να δοκιμάζω της XL καρέκλες. Δεν μπορώ να πω ότι είναι καρέκλες που θα καθόμουν με τις ώρες. Όσα λεπτά καθόμουν δεν ένιωθα άνετα σε αυτές. Στις περισσότερες φορές το πρόβλημα ήταν το μαξιλαράκι λαιμού που είχε.

Μόνο μια μπορώ να πω ότι μου έκατσε κουτί και αυτή ήταν η καινούργια kaiser 3. Άνετη, μαλακή, με ωραίο μαξιλαράκι και δεν προεξείχαν τα πόδια μου.

Αλλά για την τιμής της την θεωρώ ακριβή σε σχέση με τις άλλες.

 

Επεξ/σία από Niiikoc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και απο μένα, σκέφτομαι για αγορα την Anda Phantom 3 PRO , https://www.skroutz.gr/s/45465586/Anda-Seat-Phantom-3-PRO-Large-Karekla-Gaming-Yfasmatini-Black-me-Magnitiko-Maxilari-aychena.html αλλα με προβληματίζει που δεν βλέπω το συγκεκριμένο μοντέλο σε κανένα επίσημο site και γενικά το εξωτερικό. Είναι δυνατόν να μην υπάρχει? Παίζει να είναι καμια αλχημεία της ελληνικής αντιπροσωπείας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...