Προς το περιεχόμενο

The Walking Dead: Daryl Dixon


paiktaras69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βγήκε το 1ο επεισόδιο και ελπίζω να είναι πιο ένδιαφέρουσα σειρά από την μετριότητα  dead city, 2 κύκλοι από 6 επεισόδεια η κάθε μια

Επεξ/σία από paiktaras69
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από το τρέιλερ έχω μια αμυδρή υποψία ότι θα είναι και αυτό μέτριο.

Κρίμα γιατί όσοι ηθοποιοί άξιζαν από την αρχική σειρά, θα "καούν" έτσι.

 

Update: μόλις είδα το επεισόδιο και μου άρεσε. Τηρουμένων των αναλογιών, καλύτερο από το dead city.

Επεξ/σία από tasanton
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου άρεσε και μένα το επεισόδιο, πολύ καλό μπορώ να πω. Επίσης τα τοπία/φωτογραφία ήταν όμορφα. Απ'ότι διάβασα δεν θα παίζει τελικά η Carol οπότε θα δούμε μόνο Daryl αλλά οκ δεν πειράζει αρκεί να βγει ποιοτικό.

Επεξ/σία από Glikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία απ' τα ίδια το βλέπω..Ωραία τα τοπία όντως επιτέλους βλέπουμε κάτι διαφορετικό ως προς αυτό. Από 'κει και πέρα ξεκίνησε ''δυνατά'' μεν αλλά το κόβω να βγαίνουν fillers τα επόμενα 2-3 επεισόδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Έλεγα δεν θα δω τίποτα άλλο από WD αφού με το ζόρι τελείωσα την original σειρά αλλά τελικά διάβασα πολύ καλές κριτικές για αυτό και το ξεκίνησα . 1ο επ πολύ καλό με ιστορία που φαίνεται ενδιαφέρουσα . Μεγάλο μειονέκτημα ότι μεγάλο ρόλο στην ιστορία φαίνεται να παίζει ένα παιδί όπου παιδιά και walking dead ξέρουμε ότι σημαίνει να θες να σπάσεις την οθόνη . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ο Ρίκ(αρος) επιστρέφει. 

Πρώτο teaser της spin of σειράς που θα εστιάζει στον Ρικ (και στη Μισόν) δίνοντας παράλληλα απαντήσεις στο τι συνέβει μετά το "θάνατο" του στην βασική σειρά.

H νέα σειρά του TWD σύμπαντος, είναι προγραμματισμένη για πρεμιέρα τον Φεβρουάριο του επόμενου έτους και θα επικεντρωθεί στον Ρικ και τη Μισόν ενώ βρίσκονται  αντιμέτωποι με την *CRM και στην αποστολή της Μισόν να σώσει τον Ρικ. 

(* https://walkingdead.fandom.com/wiki/Civic_Republic_Military )

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή η σειρά γενικά - όχι τπτ εξαιρετικό - αλλά σαν fan του TWD την εκτιμάς. Αρκετά σπασαρχίδικο το πιτσιρίκι όμως, ειδικά στο τέλος της σεζόν

Spoiler

εκεί που έσκασε μύτη και φώναξε τον Daryl ενώ ήταν έτοιμος να φύγει

ήθελε κλωτσιές. Ελπίζω η 2η σεζόν να επικεντρωθεί σε Daryl / Carol και όχι στο babysitting.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Glikos είπε

Καλή η σειρά γενικά - όχι τπτ εξαιρετικό - αλλά σαν fan του TWD την εκτιμάς. Αρκετά σπασαρχίδικο το πιτσιρίκι όμως, ειδικά στο τέλος της σεζόν

  Απόκρυψη περιεχομένων

εκεί που έσκασε μύτη και φώναξε τον Daryl ενώ ήταν έτοιμος να φύγει

ήθελε κλωτσιές. Ελπίζω η 2η σεζόν να επικεντρωθεί σε Daryl / Carol και όχι στο babysitting.

Tην Καρολ την ξεχνάμε φίλε μου, είχε πει ότι δε θα συμμετάσχει στο προτζεκτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 hours ago, Glikos said:

Καλή η σειρά γενικά - όχι τπτ εξαιρετικό - αλλά σαν fan του TWD την εκτιμάς. Αρκετά σπασαρχίδικο το πιτσιρίκι όμως, ειδικά στο τέλος της σεζόν

  Hide contents

εκεί που έσκασε μύτη και φώναξε τον Daryl ενώ ήταν έτοιμος να φύγει

ήθελε κλωτσιές. Ελπίζω η 2η σεζόν να επικεντρωθεί σε Daryl / Carol και όχι στο babysitting.

Spoiler

Νομίζω δεν ήταν όντως εκεί ο μικρός. Απλά ίσως ήταν σκηνοθετικό "μήνυμα", δείχνοντας την εσωτερική πάλη των σκέψεων του Νταρυλ. Ήθελε να μη φύγει αλλά έπρεπε και να φύγει με βαριά καρδιά καθώς έδωσε μια υπόσχεση. Ενισχύεται κιόλας από το γεγονός ότι μια ορδή ζόμπι είναι στα 3 μέτρα απ τον μικρό... Θύμισε την σκηνή εκεί στις κατακόμβες που δεν συνέβη στην πραγματικότητα.

 

 

 

23 minutes ago, yanis13 said:

Tην Καρολ την ξεχνάμε φίλε μου, είχε πει ότι δε θα συμμετάσχει στο προτζεκτ

Spoiler

Εμφανίζεται στο τελος επεισοδίου, επίσης υπάρχει ήδη teaser για τη 2η σεζόν με την σειρά να αποκτά δεύτερο τίτλο.

The Walking Dead: Daryl Dixon - The Book of Carol

 

Season 2 teaser

Spoiler

 

 

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Νομίζω δεν ήταν όντως εκεί ο μικρός. Απλά ίσως ήταν σκηνοθετικό "μήνυμα", δείχνοντας την εσωτερική πάλη των σκέψεων του Νταρυλ. Ήθελε να μη φύγει αλλά έπρεπε και να φύγει με βαριά καρδιά καθώς έδωσε μια υπόσχεση. Ενισχύεται κιόλας από το γεγονός ότι μια ορδή ζόμπι είναι στα 3 μέτρα απ τον μικρό... Θύμισε την σκηνή εκεί στις κατακόμβες που δεν συνέβη στην πραγματικότητα.

 

 

 

  Απόκρυψη περιεχομένων

Εμφανίζεται στο τελος επεισοδίου, επίσης υπάρχει ήδη teaser για τη 2η σεζόν με την σειρά να αποκτά δεύτερο τίτλο.

The Walking Dead: Daryl Dixon - The Book of Carol

 

Season 2 teaser

  Απόκρυψη περιεχομένων

 

 

 

Με έπιασες αδιάβαστο, ωραίος. Τέλεια εξέλιξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Νομίζω δεν ήταν όντως εκεί ο μικρός. Απλά ίσως ήταν σκηνοθετικό "μήνυμα", δείχνοντας την εσωτερική πάλη των σκέψεων του Νταρυλ. Ήθελε να μη φύγει αλλά έπρεπε και να φύγει με βαριά καρδιά καθώς έδωσε μια υπόσχεση. Ενισχύεται κιόλας από το γεγονός ότι μια ορδή ζόμπι είναι στα 3 μέτρα απ τον μικρό... Θύμισε την σκηνή εκεί στις κατακόμβες που δεν συνέβη στην πραγματικότητα.

 

Ναι πιθανός να είναι έτσι..Αλλά

Spoiler

εκεί στις κατακόμβες νομίζω άφησε να εννοηθεί ότι ίσως το πιτσιρίκι έχει κάποια ανοσία απέναντι στα ζόμπια/ιό. Οπότε ίσως γι'αυτό μπόρεσε και ακολούθησε τον Daryl χωρίς να κινδυνεύει από τα ζόμπια.

Πάντως δεν είδαμε να πεθαίνουν οι

Spoiler

Quinn και Codron. Ελπίζω να τους δούμε πάλι.

 

1 ώρα πριν, yanis13 είπε

Tην Καρολ την ξεχνάμε φίλε μου, είχε πει ότι δε θα συμμετάσχει στο προτζεκτ

Και εγώ αυτό νόμιζα αλλά

Spoiler

απ'ότι φάνηκε στο τέλος θα συμμετέχει, ήταν ωραία έκπληξη. Φαίνεται και στο νέο teaser.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, Glikos said:
Spoiler

Quinn και Codron. Ελπίζω να τους δούμε πάλι.

 

Spoiler

Ο Κουίν έγινε ζόμπι και τον σκότωσε ο μικρός. Ο Cordon είναι φυλακισμένος της μουρλης "οπαδού" του Αυστριακού ζωγράφου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...