Προς το περιεχόμενο

iPhone 15 Pro και Pro Max με καλύτερες κάμερες, ανθεκτική κατασκευή, USB-C και Action Button


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

For gamers, Apple announced that the Resident Evil 4 remake, Resident Evil Village, Death Stranding, Assassin’s Creed Mirage, and The Division Resurgence would all be coming to the iPhone 15 Pro later this year and in early 2024.

spacer.png

spacer.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 253
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

56 λεπτά πριν, paniti είπε

Όσον αφορά τις usb 3 ταχύτητες του usb-c στην παρουσίαση μίλησαν για optional καλώδιο οπότε μάλλον δεν θα περιλαμβάνεται στη συσκευασία 😐 

ακριβως, το πουλαει ξεχωριστα στα 69 ντολαρσ 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω 10αρι οπτικό στο s21 ultra και δε βάζει η apple στο pro το 2023-2024….

Τρελό φειλ για όποιον ειναι της φωτογραφίας. 
 

Κατα τ αλλα προφανώς ειναι ο ισχυρή συσκευη με εξαιρετικές φωτο και βίντεο , όπως επισης κ απλησίαστη 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, sxetikos13 είπε

Για amazon γνωρίζω αλλά δεν έχω παρατηρήσει αν έρχεται στην τιμή του αντίστοιχου apple store... Kαι αν ναι γιατί δεν το επιλέγουν παρά ελάχιστοι??

 

 

Ίδια τιμή θα βγει στο τέλος με μεταφορικά , άσε που στην Γερμανία έχουν 19% ΦΠΑ στα κινητά άλλα αν βάλεις χώρα Ελλάδα θα σου βάλει 24% ΦΠΑ αυτόματα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, erasmys είπε

σιγα μην εχει καλυτερη καμερα απο το huawei p60 pro... αδύνατο

Προσωπικά δεν έχω δει καλύτερη κάμερα σε κανένα άλλο κινητό από του iPhone 14 Pro τραβώντας με ProRaw (αποκλειστικά). Το μόνο κινητό που κατάφερε να με εντυπωσιάσει στην κάμερα και να πω πως όντως δίνει ποιότητα πραγματικής κάμερας. Θα τολμήσω λοιπόν να πω και το περσινό και το φετινό θα έχουν καλύτερες του Huawei.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, Hal9000 said:

Οι τιμές θα είναι φθηνότερες από πέρσι. Αναμείνατε...

Έλα ρε admin!! Έσκασε το νέο απευθείας από σταυρόπουλο;; Απίστευτο αν είναι αληθινό...! Αν και πέρσυ οι τιμές ήταν πραγματικά εξευτελιστικές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, ritualistic said:

Ερωτηση μαλλον χαζη: Αν καποιος το παρει απο Αμερικη, δουλευει κανονικα στην Ευρωπη ;

Εάν είναι unlocked ναι κανονικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα που μάλλον θα είναι το πρώτο iPhone θεωρώ ότι είναι μια χαρά. Για κάποιον που έχει iPhone 13 και μετά νομιζω δεν αξίζει να σκάσεις τόσα λεφτά. Προσωπικά και το 11 pro να είχα δεν θα άλλαζα γιατί θεωρώ ότι κανείς μια χαρά την δουλειά σου.

Στα αρνητικά ότι κράτησαν αβάντα για την επόμενη 2ετια τουλάχιστον.

Τιτανίο ευπρόσδεκτο αλλά όχι ότι θα έπαιζε ρόλο,
CPU +10% (πιστευω στα 3nm θα μπορούσαν άνετα πολύ παραπάνω)

GPU (HW Ray tracing) οκ είναι τούμπανο αν και για casual gaming έχω το iPad Pro m1.

για μπαταρία κουβέντα ελπίζω με τα 3nm να έχει καλύτερη.

usb 3 (σε 1 με 2 χρόνια θα πάει σε usb 4 πιστευω). Παρόλα αυτά αν τυχόν βάζαν lightning θα ήταν deal breaker για εμένα.

Κάμερα ίσως να μην φτάνει τον ανταγωνισμό αλλά δεν παύει να είναι εξαιρετική και μην ξεχναμε οτι στην αξιοποίηση των αισθητήρων είναι η καλύτεροι. Προσωπικα είναι πολύ καλή και υπερκαλύπτει τις ανάγκες μου

Τιμή αναμενόμενη. Αν δεν αλλάζεις κάθε 1-2 χρόνια είναι στα πλαίσια των flagships. Σίγουρα δεν είναι value for money.

αναρωτιέμαι αν αξίζει το max μιας και δεν είμαι τόσο πορωμενος με φωτογραφία και έχω μικρά χέρια. Μάλλον στο pro θα παω αλλά θα ήθελα απόψεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 minutes ago, Just_travel_everywhere said:

Επιτέλους έχουμε και ένα πραγματικό Innovation. Πρώτη φορά σε κινητό μπορείς να γράφεις απευθείας από την κάμερα σε έναν εξωτερικό δίσκο SSD !!! 

Τα ανδροειδή το υποστηρίζουν πολλά χρόνια τώρα, μεσω OTG και εφαρμογής κάμερας που επιλέγεις σε ποιο φάκελο θες να αποθηκεύεις (phone, sd card, OTG external). Αλλά το εντυπωσιακό είναι πως έδωσε υποστήριξη για Pro Res και για να μην χαλάσει τον εσωτερικό δισκο με τα γράψε σβήσε ενεγοποίησε την εξωτερική αποθήκευση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vasilisbasil είπε

οχι

Δηλαδή στους Αμερικάνοι τουρίστες δεν δουλεύουν τα τηλέφωνα τους στην Ευρώπη; Αλλά και το αντίστοιχο των Ευρωπαίων εκεί; Δεν ξέρω για αυτό ρωτάω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελπιζω η google να εχει κατι ενδιαφέρον στα νεα pixel γιατι το apple event ηταν απογοήτευση. δεν ειδαμε κατι νεο, κατι ενδιαφέρον βρε παιδι μου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη φαση, με εξαιρεση τα 60hz, μπορω να πω πως μετα απο 5 χρονια ειδαμε ουσιαστικη αναβαθμιση σε σχεση με το Χ.

βεβαια την μιση δουλεια την εκανε το type C :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...