Προς το περιεχόμενο

iPhone 15 Pro και Pro Max με καλύτερες κάμερες, ανθεκτική κατασκευή, USB-C και Action Button


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, erasmys είπε

εχεις δοκιμασει την καμερα του P60 pro?

Το P60 Pro συγκεκριμένα όχι. Αλλά από Huawei γενικά ναι. Από αυτά που έχω δει θεωρώ πως οι κινέζικες εταιρείες απλά προωθούν πολύ τα νούμερα χωρίς να κοιτούν την ουσία. Η Apple μοιάζει σαν μια εταιρεία που κρίνεται συνεχώς από τον κόσμο, αλλά τελικά κρύβει κάποιον άσο στο μανίκι όταν την ψάξεις εκτενώς. Για αυτό θα πω απλά πως "ότι πληρώνεις παίρνεις". Με αυτά που έχω δει ίσως να παίρνεις τελικά και περισσότερα με τα iPhone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 253
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 λεπτά πριν, erasmys είπε

δοκιμασε την καμερα του P60 pro και θα ξεχασεις το ονομα σου...

Αφού επιμένεις σημαίνει πως έχεις ήδη δοκιμάσει το P60 Pro εκτενώς. Το έχεις δοκιμάσει σε raw αρχεία ή μόνο στα απλά jpeg;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Hal9000 είπε

Στην Ελλάδα το iPhone 15 Pro με χωρητικότητα 128GB θα κοστίζει 1239€ ενώ η αρχική έκδοση του iPhone 15 Pro Max με 256GB αποθηκευτικό χώρο θα κοστίζει 1499€.

Σαν το ανέκδοτο του χοτζα που έβαλε τα ζώα στο μικρό σπίτι και μετά τα βγάλε έξω. Περιμέναμε 200 δολάρια πάνω και 1700 στην Ελλάδα όποτε τα 1500 και 256gb φαίνονται λογικά.. για να δούμε πως είναι το τιτάνιο από κοντά γιατί στα βίντεο δεν τρελάθηκα με την εμφάνιση. Από χρώματα μόνο μπλε που θυμίζει το 12αρι. Ας ελπίσουμε τέλη Οκτώβρη να έρθει. 

Υ.Γ. Αν ισχύουν οι τιμές μπράβο στο ιδρυτή που τις αποκάλυψε πρώτος. Περιμενω να ακούσω αύριο το podcast με εκτιμώμενη άφιξη Ελλάδα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1500 το 15 pro max σήμερα και 700 σε 2 χρόνια που θα βγει το 17 pro max. Πέρα από type c και τη δυνατή όπως φαίνεται gpu μια από τα ίδια για φέτος. Πολύ λίγο το 10% για τον Α17 pro και τα 3nm περίμενα αρκετά παραπάνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, avacan23 είπε

Σαν το ανέκδοτο του χοτζα που έβαλε τα ζώα στο μικρό σπίτι και μετά τα βγάλε έξω. Περιμέναμε 200 δολάρια πάνω και 1700 στην Ελλάδα όποτε τα 1500 και 256gb φαίνονται λογικά.. για να δούμε πως είναι το τιτάνιο από κοντά γιατί στα βίντεο δεν τρελάθηκα με την εμφάνιση. Από χρώματα μόνο μπλε που θυμίζει το 12αρι. Ας ελπίσουμε τέλη Οκτώβρη να έρθει. 

Υ.Γ. Αν ισχύουν οι τιμές μπράβο στο ιδρυτή που τις αποκάλυψε πρώτος. Περιμενω να ακούσω αύριο το podcast με εκτιμώμενη άφιξη Ελλάδα.

 

Στο public, plaisio, etc. λένε διαθέσιμο από 22/09

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Just_travel_everywhere είπε

Επιτέλους έχουμε και ένα πραγματικό Innovation. Πρώτη φορά σε κινητό μπορείς να γράφεις απευθείας από την κάμερα σε έναν εξωτερικό δίσκο SSD !!! 

 

5 ώρες πριν, Just_travel_everywhere είπε

 

 

5 ώρες πριν, Just_travel_everywhere είπε

 

Πρώτη φορά σε κινητό έχει πολύ καιρό που έχει γίνει, αλλά οκ. Θα μου πεις πιάνονται μωρέ για κινητά τα android?? 😅

Επεξ/σία από odiseas46
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Hal9000 είπε

Στην Ελλάδα το iPhone 15 Pro με χωρητικότητα 128GB θα κοστίζει 1239€ ενώ η αρχική έκδοση του iPhone 15 Pro Max με 256GB αποθηκευτικό χώρο θα κοστίζει 1499€.

Hal μου admin μου πολυ καλα τα λες!!

Αλλα δεν τους εξηγεις τον λόγο. Ειπα να το γραψω απ την πρωτη στιγμή που ειδα 1239 Ιταλία διοτι κ μεις παντα τιμες Ιταλιας παίρναμε.

ΠΑΙΔΙΑ μου ο λογος που αυξήθηκαν οι τιμες απ τον Ατλαντικό και περα, το 2022, πάλι το 14 pro , 999 USD ειχε πέρυσι, μια τιμή που διατηρεί παρακαλώ απο iPhone X !!!!! 2016 αν δεν κανω λάθος.

Ο ΛΟΓΟΣ που αυξήθηκε (σε ευρώ!) περυσι, μαντεψτε. Εφτασε το δολάριο αναποδα 0,91$ = 1€ οποτε η μαμα εταιρια επρεπε καπως να βγαλει την χασουρα απ το 1,10 το 2021 1,10$ = 1€

Φετος (οχι πως ειναι καλα) αλλα νομιζω ειναι 1,05 μεσος ορος.

Εφοσον οι τιμες ΕΚΕΙ ειναι ακομη 999 USD  (ααα να ενημερώσω μερικούς βιαστικούς, ΠΡΟ VAT) δλδ New York πολιτεία ας πουμε + 13% vat (φπα) 1.125 $.. Υπαρχουν φορολογικά απαλλαγμένες πολιτείες (Oregon) που πληρωνεις 999 USD, υπάρχουν και μέθοδοι να παρεις……
Οποτε κ εδω ΙΔΙΑ πραγματα.

Ακομη και απο amazon να το φερετα Γερμανίας ή Γαλλιας. Ή και Αγγλία , με ενα 39α (αποφορολόγηση εδω) φτάνει 1007 νομιζω!!  Αδίκως κοπος. Θα μου πεις δν εχουμε ολοι εταιρια… για πηγεντε σε εναν γνωστο σας (ολοιι θα βρουμε καποιον) και πειτε του τελη Δεκέμβρη , θες εξοδα;;

Αυτα απο μένα!! Οταν οι τιμες πέσουν εγω θα το παρω μτχρ απο Αμερική και εχει ο θεος!!

Καλες αγορες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://twitter.com/9to5mac/status/1701727329414738270/mediaviewer

https://www.theverge.com/23859793/iphone-15-pro-max-hands-on-pictures-video-apple

μοναδικά χαρακτηριστικά  15 pro max

1) 5x zoom με τετραπρισμικο φακό όχι περισκοπικο. 
. The new main camera can switch between 24, 28, and 35mm focal lengths, and the new 5x tetraprism zoom lens on the Pro Max has a 120mm focal length, which was fun to play with. The main camera shoots at 24mp by default, but you can now shoot at both 48mp ProRaw and 48mp HEIF, 

2) spartial video (3d video) 

3) usb-c 3.2 supports 10Gbps transfers using a USB 3 cable — enough to support live shooting 48-megapixel photos using Capture One and shooting 4K video directly to external storage

4) τιτάνιο 

5) 3 νανομετρα επεξεργαστή με απίστευτο σύστημα γραφικών. 
 

άντε να το δούμε στην πράξη. 

Επεξ/σία από avacan23
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τραγικό το οτι άφησαν το απλό μοντέλο με οθόνη 60fps. 2023 έχουμε!!!

ΥΓ. Η Ελλάδα πλέον είναι στις Tier1 χώρες. Προπαραγγελια 15/09 και κυκλοφορία 22/09

Επεξ/σία από Angeldust
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://m.youtube.com/watch?v=H34jCFLyPaM

στο βίντεο φαίνονται όλα τα χρώματα. Μετά το μπλε το χάος.. δυστυχώς το 15 pro max δε θα έρθει Ελλάδα 22 Σεπτεμβρίου πως το 15 και το 15 pro. Πάμε για παρέλαση Οκτώβρη. Μακάρι να έρθει νωρίτερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αρχιζει και μου αρεσει καπως το natural titanium οσο το βλεπω στα video, γενικα προτιμω σκοτεινά χρωματα αλλα space black δεν θελω παλι και το μπλε νομιζω θα το βαρεθω ευκολα.

Επεξ/σία από ADHD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, avacan23 είπε

https://m.youtube.com/watch?v=H34jCFLyPaM

στο βίντεο φαίνονται όλα τα χρώματα. Μετά το μπλε το χάος.. δυστυχώς το 15 pro max δε θα έρθει Ελλάδα 22 Σεπτεμβρίου πως το 15 και το 15 pro. Πάμε για παρέλαση Οκτώβρη. Μακάρι να έρθει νωρίτερα. 

Όλα τα ελληνικά καταστήματα λένε διαθέσιμο απο 22/09.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...