Προς το περιεχόμενο

iPhone 15 Pro και Pro Max με καλύτερες κάμερες, ανθεκτική κατασκευή, USB-C και Action Button


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 hours ago, kundi said:

apple Γαλλίας ,,,,

Screenshot2023-09-12at9_28_57PM.png.4ef7a2d4135b86a34e184bb9e02ba3e8.pngScreenshot2023-09-12at9_29_26PM.png.efa4f8504e38514250306710680dbc93.png

iPhone 15 Pro 6.1-inch display¹From S$1,649, Περιπου στα 1000 ευρω με την επιστροφη φορου απο την Σιγκαπουρη.

 

 

16 hours ago, vasilisbasil said:

εδω δεν μπορουν να στο στειλουν.. αν εχεις καποιον αμερικη να το αγορασει και να στο φερει ναι. αλλα προσεχε δεν πενρει sim μονο esim που νομιζω εχει μονο η cosmote 

εχει και η vodafone, 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 253
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, paris_chav είπε

Σωστά 

Στην ουσία μιλάμε για μείωση τιμής κι ας μην είναι ακριβώς μείωση υπό την έννοια ότι το εισαγωγικό μοντέλο έχει παρόμοια τιμή με πέρσι. Έλα όμως που έχει τη διπλάσια χωρητικότητα. Πέρσι έδινες 1700€ για pro max 256 gb

Μου φαίνεται θα το σκοτώσω το 14 Pro max.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 minutes ago, paris_chav said:

Σωστά 

Στην ουσία μιλάμε για μείωση τιμής κι ας μην είναι ακριβώς μείωση υπό την έννοια ότι το εισαγωγικό μοντέλο έχει παρόμοια τιμή με πέρσι. Έλα όμως που έχει τη διπλάσια χωρητικότητα. Πέρσι έδινες 1700€ για pro max 256 gb

Ουσιαστικά γυρίσαμε σε τιμές 2021, το 13 Pro Max 256 είχε και αυτό 1499€ όταν βγήκε. 

 

5 minutes ago, Zus said:

Μου φαίνεται θα το σκοτώσω το 14 Pro max.


Σίγουρα αυτοί που θα πουλήσουν το 14 Pro Max τους φέτος και το πήρανε πριν την πτώση τιμής και σε συνδυασμό με τα θέματα με την υγεία της μπαταρίας θα έχουν αρκετά μεγάλη φύρα στη μεταπωλητική αξία…

Επεξ/σία από enlightened
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, enlightened είπε

Ουσιαστικά γυρίσαμε σε τιμές 2021, το 13 Pro Max 256 είχε και αυτό 1499€ όταν βγήκε. 

 


Σίγουρα αυτοί που θα πουλήσουν το 14 Pro Max τους φέτος και το πήρανε πριν την πτώση τιμής και σε συνδυασμό με τα θέματα με την υγεία της μπαταρίας θα έχουν αρκετά μεγάλη φύρα στη μεταπωλητική αξία…

Είναι μεγάλη αλήθεια αυτό δυστυχώς.

Είναι η μεγαλύτερη απώλεια μεταπωλητικής αξίας μέσα σε ένα χρόνο που θυμάμαι σε iPhone.

Κάποιος που έδωσε 1700€ για το 256 ποσο να το δώσει μεταχειρισμένο ακόμα και με σχεδόν άριστη υγεία μπαταρίας όταν το καινούργιο έχει 1499€; 
Γύρω στα 850-900 ; Πάμε στο 50% της αρχικής επένδυσης δηλαδή. Δεν νομίζω ότι αξίζει εκτός κι αν δεν σε ενδιαφέρει καθόλου το οικονομικό κομματι και κάθε χρόνο πας στο καινούργιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, enlightened είπε

Σίγουρα αυτοί που θα πουλήσουν το 14 Pro Max τους φέτος και το πήρανε πριν την πτώση τιμής και σε συνδυασμό με τα θέματα με την υγεία της μπαταρίας θα έχουν αρκετά μεγάλη φύρα στη μεταπωλητική αξία…

Με 96% υγεία δεν έχω κανένα θέμα μπαταρίας προσωπικά. Αν βρω αγοραστή με 900€ έχει φύγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, paredwse είπε

Δεν είναι ακριβές βέβαια αυτό που γράφεις. Γάλλος υπουργός, κατόπιν μετρήσεων κρατικού οργανισμού, ζήτησε από την Apple να προχωρήσει εντός δύο εβδομάδων σε κάποιο software update για τη μείωση της εκπομπής της ακτινοβολίας. Δεν σταματούν οι πωλήσεις. 

Αλλά καταλαβαίνω την ανάγκη να πετάξεις κάτι εντυπωσιακό. Ψευδές μεν αλλά εντυπωσιακό.

Συγγνώμη, αλλά έτσι βγήκε η είδηση, αυτός είναι ο τίτλος. Δεν είμαι εγώ ο αρθογράφος.

Επεξ/σία από CyanBlue
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω να πηγαίνω από 12 mini σε 15 Pro. Από τη στιγμή που έχει καταργηθεί η mini σειρά είναι η λογικότερη επιλογή για εμάς που θέλουμε μικρά iPhone.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τη μείωση του βάρους ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ, μπορώ να δώ λιγο πιο σοβαρά το Pro, γιατί μέχρι τώρα ήταν απαγορευτικά, και το 14 σκέτο που έχω καλό χρυσό, αλλα του λείπουν πραγματάκια.

βέβαια δεν πρόκειται να δώσω 1300άρα, αλλα σε καμιά προσφορά καλή, η μεταχειρισμένο κάποια στιγμή θα πάρω και εγώ ένα Pro να δούμε πως είναι.

Πολύ καλά τηλέφωνα για ακόμα μια χρονιά παρότι οι αναβαθμίσεις είναι μικρές. Ειδικά για year to year update, νομίζω οτι δεν είναι απλά αχρείαστο φέτος, είναι ξεκάθαρα ΑΣΥΜΦΟΡΟ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, NasstasjiaP είπε

 Αν οι απαιτήσεις σου δεν απαιτούν τη διαφορά μεταξύ των δύο, στο συστήνω ανεπιφύλακτα

Οντως είναι καλύτερο συνολικά το μικρότερο pro, αλλά η κύρια διαφορά είναι στην μπαταρία.

Αν καταφέρει να κλείσει η ψαλίδα μεταξύ των 2 σε αυτό τον τομέαν που απασχολεί τους πάντες,τότε όντως το μικρό αξίζει με τα 1000.

Κάθε μα κάθε χρόνο όμως τα περισσότερα παράπονα για την μπαταρία/αυτονομία, στα μικρότερα μοντέλα τα διαβάζουμε όλως τυχαίως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, john_ είπε

Καλά κάθεσαι και βλέπεις τώρα το DXO Mark;

1. Να σου θυμίσω πως το σάιτ εκείνο δοκιμάζει τα κινητά ΜΟΝΟ στο αυτόματο mode και όχι στο RAW που προανέφερα.

2. Εχω στην κατοχή μου καλό εξοπλισμό φωτογραφικής μηχανής καθώς και εμπειρία πάνω στη φωτογραφία. Έχουν περάσει και από τα χέρια μου ανάλογα κινητά που κουβεντιάζουμε. Μπορώ να σου πω με βεβαιότητα πως το iPhone 14 Pro έχει την καλύτερη κάμερα από όλους.

ΥΓ: Δεν είμαι χρήστης iPhone.

πεστα φιλε, γιατι καθε ασχετως βλεπει μια βαθμολογια και νομιζει αυτο ειναι, αληθεια ποιο DXO mark? οι γνωστες ξερουν ποιοι σπονσοραρουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, Just_travel_everywhere είπε

Δεν ακούς όμως όπως είπα 15!! Άστο όταν σ μου λένε ότι το δοκιμάσαμε και δεν .μάλλον δεν θες να καταλάβεις ότι φανατίζεσαι . Όταν πάρεις μία φωτογραφική 3000 € βγάλεις 4Κ βίντεο και δεν το παίζει το παλιό Samsung τότε έλα να το ξανασυζητήσουμε γιατί μου φαίνεται ότι να ναι λέει ο καθένας εδώ μέσα. Δεν έχεις ιδέα και απλά μιλάς

Αλλά σου έγραψα αλλά απαντάς!

Όχι ιδέα δεν έχω από τίποτε ευτυχώς που υπάρχουν άτομα σαν εσένα εδώ μέσα και μας δίνουν τα φώτα τους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπεσε προπαραγγελία από Αμερική σήμερα ένα iPhone 15 Pro 256 και ένα iPhone 15 pro max 256Gb.
Όσοι παραγγείλουν από Αμερική να έχουν στο νου τους ότι τα iPhone 15 pro και max είναι μόνο με eSIM πράμα που σημαίνει ότι για Ελλάδα θα πρέπει να έχετε πάροχο cosmote-Vodafone για να δουλέψει…

Για Nova απλά ξεχάστε το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, dream21 είπε

Έπεσε προπαραγγελία από Αμερική σήμερα ένα iPhone 15 Pro 256 και ένα iPhone 15 pro max 256Gb.
Όσοι παραγγείλουν από Αμερική να έχουν στο νου τους ότι τα iPhone 15 pro και max είναι μόνο με eSIM πράμα που σημαίνει ότι για Ελλάδα θα πρέπει να έχετε πάροχο cosmote-Vodafone για να δουλέψει…

Για Nova απλά ξεχάστε το.

Παίζει και θέμα με εγγύηση στα Αμερικάνικα μοντέλα αν δεν κάνω λάθος.

Ναι μεν υπάρχει ο 1χρόνος παγκόσμια εγγύηση αλλά για ανταλλακτικά αν σου χαλάσει, πιθανώς να υπάρχει θέμα, μιας και δεν είναι 100% ίδια κατασκευή με τα Ευρωπα ι κά αν δεν κάνω λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, dream21 είπε

Έπεσε προπαραγγελία από Αμερική σήμερα ένα iPhone 15 Pro 256 και ένα iPhone 15 pro max 256Gb.
Όσοι παραγγείλουν από Αμερική να έχουν στο νου τους ότι τα iPhone 15 pro και max είναι μόνο με eSIM πράμα που σημαίνει ότι για Ελλάδα θα πρέπει να έχετε πάροχο cosmote-Vodafone για να δουλέψει…

Για Nova απλά ξεχάστε το.

Εκτελωνισμό δεν θα έχει από Αμερική ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 minutes ago, dream21 said:

Έπεσε προπαραγγελία από Αμερική σήμερα ένα iPhone 15 Pro 256 και ένα iPhone 15 pro max 256Gb.
Όσοι παραγγείλουν από Αμερική να έχουν στο νου τους ότι τα iPhone 15 pro και max είναι μόνο με eSIM πράμα που σημαίνει ότι για Ελλάδα θα πρέπει να έχετε πάροχο cosmote-Vodafone για να δουλέψει…

Για Nova απλά ξεχάστε το.

Οι προπαραγγελίες ανοίγουν την Παρασκευή, εσύ πώς έκανες; 👀

Είμαστε στο πρώτο κύμα, και σε συνδυασμό με την απαλλαγή ΦΠΑ και στο ότι οι Αμερικανικές συσκευές ΔΕΝ υποστηρίζονται απ’τα ελληνικά σέρβις, πραγματικά το θεωρώ άστοχο να το πάρεις απ’ έξω.
 

Κάποτε που ερχόντουσαν του Αγίου Λούτσου, ήταν οι ίδιες συσκευές και δεν υπήρχε η έκπτωση -24% θα το καταλάβαινα…
 

Εκτός κι αν μένεις εκεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...