Προς το περιεχόμενο

iPhone 15 Pro και Pro Max με καλύτερες κάμερες, ανθεκτική κατασκευή, USB-C και Action Button


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, farcry33 είπε

Για έναν απλό χρήστη ναι για μένα είναι χρόνια τώρα πρόβλημα η ταχύτητα μεταφοράς δεδομένων στο pc. Ότι ποιο αργό έχω δει με εκατομμύρια κολλήματα όταν μεταφέρεις μεγάλο αρχείο η όγκο αρχείων προσεύχεσαι να μην κρασαρει και πάλι από την αρχή.

Αν τα κάνεις copy/paste από file explorer ξέχνα το, δε θα γίνει ποτέ* (και δε μεταφέρονται και τα όποια φίλτρα έχει η φωτο, βρίσκονται σε ξεχωριστό αρχείο). Ούτε το import από το Photos παίζει σωστά

χρησιμοποίησε AnyTrans

*εννοείται η apple δε θα εφτιαχνε ποτέ κατι να παίζει seamless με pc, εχει και mac να πουλήσει και να διαφημίσει το oικοσύστημα

Επεξ/σία από somt
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 253
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, somt είπε

Αν τα κάνεις copy/paste από file explorer ξέχνα το, δε θα γίνει ποτέ (και δε μεταφέρονται και τα όποια φίλτρα έχει η φωτο, βρίσκονται σε ξεχωριστό αρχείο). Ούτε το import από το Photos παίζει σωστά

χρησιμοποίησε AnyTrans

Το ξέρω ρε κλάμα κάθε φορά απαράδεκτη κατάσταση χρόνια τώρα σε αναγκάζουν να έχεις και Mac. Εδώ σε pc 4000 ευρώ αξία και 3gb video δεν παίζει να μεταφερθεί ποτέ οι άνθρωποι είναι τραγικοί. 
 

το μόνο καλό φέτος το pro max 15 που επιτέλους έγινε 256gb (τραγικά αστεία τα 128 που και ακόμα που τα βάλαν στο μικρό pro ντροπή απλά)  και η μείωση τιμών εαν ισχύουν οι τιμές που είδαμε, και αυτό όχι για την καλή τους την καρδιά απλά γιατί πήγαν απατά τα pro πέρσι και πρόπερσι *με δήθεν έλλειψη διαθεσιμότητας λόγο covid

ναι μέσω 3rd party apps οκ απλά θα ήθελα απλή μεταφορά χωρίς εχτρα διαδικασίες 

Επεξ/σία από farcry33
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω pixel 6 pro

 

Το σύγκρινα με ένα iphone 14 pro max. Το δικό μου θεωρητικά είναι μια γενιά πίσω. Πρακτικά το αισθάνθηκα 5-6 γενιές πριν. Συν το οικοσύστημα συσκευών της apple δε συγκρίνεται με της google το οποίο απλά είναι good enough. 

 

Με ψήνει άγρια το 15 pro max. Αλλά θα περιμένω να διορθωθούν τίποτα bugs. Θέλω να δω πως θα φορτίζει με τον 35w Anker nano power delivery που έχω για το pixel. Άραγε το καλώδιο που έχω τώρα θα δουλεύει σωστά;

 

Ελπίζω η μπαταρία του να είναι αντάξια του 13 που ήταν απίστευτη. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να πάει σε αλλαγή design του χρόνου. Παίζει να είναι η πρώτη φορά που κράτησε ίδια φιλοσοφία στο design για τέσσερις συνεχόμενες εκδόσεις 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 minutes ago, Aztec said:

Πρέπει να πάει σε αλλαγή design του χρόνου. Παίζει να είναι η πρώτη φορά που κράτησε ίδια φιλοσοφία στο design για τέσσερις συνεχόμενες εκδόσεις 

Και το πίσω είναι το ίδιο 5 γενιές, από το 11 Pro. Εγώ πιστεύω ότι το design δε θα αλλάξει και απλά θα περιμένει να βγάλει το αντίστοιχο flip-fold και αυτα που έχουμε τώρα θα είναι του πεταματού entry μοντέλα. Δεν έχει νόημα να σπαταλήσει τόσο R&D εφόσον το μέλλον είναι στα foldables και το design εκεί αλλάζει υποχρεωτικά

Επεξ/σία από enlightened
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Fulgore είπε

Οντως είναι καλύτερο συνολικά το μικρότερο pro, αλλά η κύρια διαφορά είναι στην μπαταρία.

Αν καταφέρει να κλείσει η ψαλίδα μεταξύ των 2 σε αυτό τον τομέαν που απασχολεί τους πάντες,τότε όντως το μικρό αξίζει με τα 1000.

Κάθε μα κάθε χρόνο όμως τα περισσότερα παράπονα για την μπαταρία/αυτονομία, στα μικρότερα μοντέλα τα διαβάζουμε όλως τυχαίως.

Νομίζω το 13 prο ήταν εξαίρεση... κ τώρα με 88% υγεία με πάει μία με μιάμιση μέρα με αρκετή χρήση. Σε κάποια βιντεάκια τεστ μπαταρίας στο YouTube, υπερτερούσε του Pro Max της αντίστοιχης σειράς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, greekfox1 είπε

Πραγματικά πιστευεις ότι ο μικροσκοπικός φακός του Samsung σου, που εκτός του λιλιπουτειου μεγέθους του, συγκριτικά με τους κανονικούς φακούς μιας φωτογραφικής μηχανής, είναι άθλιος ποιοτικά μ ένα κιλό παραμόρφωση(που τη διορθώνει όσο μπορεί το λογισμικο) καταφέρνει να πιάσει την πληροφορία που ισχυρίζεσαι; Και ότι την ασποτυπώνει κιόλας ο εξίσου μικροσκοπικός αισθητήρας του κινητου;😄😄 

Όχι και αυτό είναι ΑΙ επιστήμονα του ινσομνια….εχεις παγκόσμια αποκλειστικότητα να βγαλεις στα φόρα την Samsung ΚΑΙ για τον ηλιο!

Επεξ/σία από kostasfalcon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, kostasfalcon είπε

Όχι και αυτό είναι ΑΙ επιστήμονα του ινσομνια….εχεις παγκόσμια αποκλειστικότητα να βγαλεις στα φόρα την Samsung ΚΑΙ για τον ηλιο!

Δεν σου φταιω εγω αν εχεις άγνοια στοιχειώδους φυσικής και βασικών αρχών φωτογραφίας, πίστευε την Samsung εσυ, έχει αποδείξει την αξιοπιστία της, δεν λέει ποτε ψέμματα βεβαίως βεβαίως😝

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, greekfox1 είπε

Δεν σου φταιω εγω αν εχεις άγνοια στοιχειώδους φυσικής και βασικών αρχών φωτογραφίας, πίστευε την Samsung εσυ, έχει αποδείξει την αξιοπιστία της, δεν λέει ποτε ψέμματα βεβαίως βεβαίως😝

Όχι καλέ…. Ποιος είμαι εγώ που θα αντικρούσω εσένα…. Άντε στο καλό τώρα….

Επεξ/σία από kostasfalcon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kostasfalcon είπε

Όχι καλέ…. Ποιος είμαι εγώ που θα αντικρούσω εσένα…. Άντε στο καλό τώρα….

Όχι συγγνώμη εχεις δίκιο, η Samsung είναι η καλύτερη εταιρεία, εκατοντάδες φωτογράφοι και αστρονόμοι ανά τον κόσμο έχουν πετάξει τις κάμερες και τα τηλεσκόπια τους και χρησιμοποιούν το Samsung S23 Ultra για να βγάζουν φωτογραφιες τον ήλιο😂😂😂

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, greekfox1 said:

Όχι συγγνώμη εχεις δίκιο, η Samsung είναι η καλύτερη εταιρεία, εκατοντάδες φωτογράφοι και αστρονόμοι ανά τον κόσμο έχουν πετάξει τις κάμερες και τα τηλεσκόπια τους και χρησιμοποιούν το Samsung S23 Ultra για να βγάζουν φωτογραφιες τον ήλιο😂😂😂

Απαντάς όπως σε συμφέρει, Αν νομίζεις Από τα γραφόμενα μου ότι έχω πει αυτό που γράφεις τώρα εσύ, έχεις μεγάλο πρόβλημα.

Ξεκίνησα τη συζήτηση λέγοντας ότι για κινητή συσκευή η φωτό η οποία τράβηξα είναι καταπληκτική…. Δεν σύγκρινα ούτε ακριβές φωτογραφικές μηχανές ούτε τηλεσκόπια ούτε οτιδήποτε άλλο…. Η εξυπνάδα σου πραγματικά έχει περισσέψει.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, αποστόλης said:

Με ψήνει άγρια το 15 pro max. Αλλά θα περιμένω να διορθωθούν τίποτα bugs. Θέλω να δω πως θα φορτίζει με τον 35w Anker nano power delivery που έχω για το pixel. Άραγε το καλώδιο που έχω τώρα θα δουλεύει σωστά;

Τί bugs φίλε μου; Προχωρα και άσε τις αναμονές.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, kostasfalcon said:

Απαντάς όπως σε συμφέρει, Αν νομίζεις Από τα γραφόμενα μου ότι έχω πει αυτό που γράφεις τώρα εσύ, έχεις μεγάλο πρόβλημα.

Ξεκίνησα τη συζήτηση λέγοντας ότι για κινητή συσκευή η φωτό η οποία τράβηξα είναι καταπληκτική…. Δεν σύγκρινα ούτε ακριβές φωτογραφικές μηχανές ούτε τηλεσκόπια ούτε οτιδήποτε άλλο…. Η εξυπνάδα σου πραγματικά έχει περισσέψει.

Θες να μας πεις ότι το κινητό σου κατάφερε και τράβηξε τον ήλιο με τόση λεπτομέρεια που φαίνονται και οι κηλίδες του, όταν κάτι τετοιο είναι σχεδόν αδύνατο να βγει από κάμερα κινητού και μάλιστα όταν έχει αποδειχθεί ηδη ότι η Samsung έχει παραπλανήσει τους αγοραστές με τις περίφημες φωτογραφιες του φεγγαριού, αποκλείεται να έχουν κάνει το ιδιο και εδω ε; Ασε μας ρε φίλε πρωινιάτικα….

  • Like 5
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, greekfox1 said:

Θες να μας πεις ότι το κινητό σου κατάφερε και τράβηξε τον ήλιο με τόση λεπτομέρεια που φαίνονται και οι κηλίδες του, όταν κάτι τετοιο είναι σχεδόν αδύνατο να βγει από κάμερα κινητού και μάλιστα όταν έχει αποδειχθεί ηδη ότι η Samsung έχει παραπλανήσει τους αγοραστές με τις περίφημες φωτογραφιες του φεγγαριού, αποκλείεται να έχουν κάνει το ιδιο και εδω ε; Ασε μας ρε φίλε πρωινιάτικα….

Επιμένετε βλέπω 2 μέρες η ίδια κουβέντα.

Κάνω ότι παραδοχή θέλετε. Και;;;;;

Δηλαδή αν πάρεις το iPhone δεν θα βγάλεις καλές φωτογραφίες;;; Αν πάρεις το Galaxy θα το αισθάνεσαι ότι είναι αργό;;;

Γενικά το 90% των features για το 95% των χρηστών είναι αναξιοποίητα για να μην πω άχρηστα.  Απλά είμαστε πορωμένοι.

Αν δώσεις στο 95%  ένα iPhone SE 2022 ή ένα Galaxy A52 μια χαρά θα κάνει την δουλεία του για μια 3ετία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dimitris_1981 είπε

Αν δώσεις στο 95%  ένα iPhone SE 2022 ή ένα Galaxy A52 μια χαρά θα κάνει την δουλεία του για μια 3ετία.

ο περισσότερος κοσμάκης τέτοιας κατηγορίας κινητά έχει και μια χαρά κάνει την δουλειά του 3-4 χρόνια.

αυτοί που αλλάζουν κάθε χρόνο ναυαρχίδες των 1500 ευρώ προφανώς δεν έχουν τίποτα καλύτερο να κάνουν.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...