Προς το περιεχόμενο

Λάθος location στο google maps σε laptop


Con_stant1ne

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Μένω Θεσσαλονίκη και μόλις γύρισα απο σεζόν. Απ' την μέρα που ήρθα όποτε ανοίγω το google maps στο chrome με δείχνει Κομοτηνή αλλά χωρίς το μπλε στίγμα. Το ίδιο και edge. Το ρυθμίζω επανέρχεται αλλά πάλι μετά απο λίγο με δείχνει πάλι Κομοτηνή. Δεν έχω πάει καθόλου Κομοτηνή, το chrome είναι ενημερωμένο, άδεια έχω δώσει κανονικά, στις ρυθμίσεις του laptop η τοποθεσία είναι ενεργοποιημένη. Τι μπορεί να φταίει;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν συνδέσεις το κινητό στο wifi του σπιτιού και απενεργοποιήσεις τα δεδομένα που σε δείχνει;

Στο λάπτοπ μήπως έχεις κανένα vpn ή δουλεύεις με opera και ενεργό το vpn;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο υπολογιστη νομιζω οτι περνει το Location που του δινει ο παροχος της σταθερης μιας και φανταζομαι το laptop σου δεν εχει gps πανω του.
Οποτε μαλλον κατι τετοιο παιζει.
αν το συγχρονισεις με το gmail account θα το βγαλει σωστα μιας και παρει απο το κινητο στιγμα και νομιζω θα σε ρωτησει ...βεβαια την επομενη φορα παλι αλλου θα σε βγαλει αλλα μολις ανοιξει χαρτες απο το κινητο θα ερθει και αυτο στην πολη σου (ετσι κανω εγω τουλαχιστον) 
ΥΓ εχεις nova για παροχο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεγξε στον chrome->Ρυθμίσεις->Απόρρητο->Ρυθμίσεις Ιστότοπου->Τοποθεσία αν επιτρέπεται η εύρεση και τα αιτήματα και αν στην λίστα από κάτω έχει την google

Αν πας από το widget του καιρού στα windows σε δείχνει κανονικά ή και εκεί δείχνει τον καιρό από άλλη πόλη;

Από άλλον browser δοκίμασες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...