Προς το περιεχόμενο

ebay πωλήσεις εντός EU (όχι uk)


shadowlike

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει αλλάξει τώρα τελευταία το ebay στα policies του και μου είναι αδύνατον να καταλάβω πως γίνεται να βάλω κάποιο αντικείμενο προς πώληση απο Ελλάδα μόνο σε Ευρωπαϊκές χώρες. Δοκίμασα αρκετές φορές να το κάνω είτε απο το UK , είτε από το US site αλλά από ότι βλέπω με αναγκάζουν και τα 2 να συμπληρώσω στοιχεία σαν να κάνω την αποστολή μέσα απο το UK ή US. Υπάρχει κάποιο ενημερωμένο guide για Έλληνες που θέλουν να πουλήσουν κάτι από Ελλάδα προς Ευρωπαϊκές χώρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από eBay.de 

Ναι, ξέρω είναι λίγο παίδεμα με την γλώσσα. Με ένα google translate λύνεται. Μια δυο φορές και μετά δεν χρειάζεται ούτε το google translate. Συν ότι καταχωρείς τις πωλήσεις σου σε ευρώ. Δεν χάνεις σε προμήθεια. Έχεις περισσότερες αναζητήσεις από Ευρώπη και καλύτερο έλεγχο των χωρών αποστολής. 

Πλέον η καταχώρηση έχει γίνει πολύ εύκολη. Εκεί που είχε υποχρεωτικό μέχρι και το χρώμα της βίδας να γράφεις, τώρα ζητάει μόνο τα βασικά χαρακτηριστικά σε ότι πουλάς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok το δοκιμάζω , ελπίζω με το standard shipping να μη μου βγάλει να συμπληρώνω στοιχεία για ταχυδρομείο μέσα απο την Γερμανία όταν πουληθεί το item  😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, shadowlike είπε

ok το δοκιμάζω , ελπίζω με το standard shipping να μη μου βγάλει να συμπληρώνω στοιχεία για ταχυδρομείο μέσα απο την Γερμανία όταν πουληθεί το item  😅

Όχι δεν έχει τέτοια. Ούτως ή άλλως ορίζεις την τοποθεσία του αντικειμένου κάτω κάτω και βάζεις την πόλη και την χώρα.

Επίσης στην πληρωμή να κάνεις τικ την επιλογή για άμεση πληρωμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, OmeletaMAN είπε

Από eBay.de 

Ναι, ξέρω είναι λίγο παίδεμα με την γλώσσα. Με ένα google translate λύνεται. Μια δυο φορές και μετά δεν χρειάζεται ούτε το google translate.

ebay.ie

Χωρις google translate.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...