Προς το περιεχόμενο

Τα Windows δεν αναγνωρίζουν τον User


john_vam
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από micos000,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Hello all

Τα φωτα σας παρακαλω. Εχω σε γονεις ενα παλιό η αληθεια ειναι λαπτοπ και μετα απο χρονια λειτουργιας εγινε κάτι κουλό. 

Ξαφνικα εξαφανίστηκαν ολα τα αρχεια απο Desktop, Files etc., εχασε τα login στο Chrome και γενικα το λαπτοπ ειναι σαν να εκανα format. Τα αρχεια που ειχαν τα βρίσκω αν παω μεσα στο σκληρο δισκο C/User κτλ κτλ. Δηλαδη σαν να μην κανει το connection του user πλεον ενω δεν αλλαξαμε εννοειτε user στο login των windows. Εν τω μεταξυ εβαλα ενα shortcut των αρχειων τους απο το C/User, αλλα με το επομενο shut down εξαφανιστηκε και αυτο. 

Μια λεπτομέρια μηπως παιζει ρόλο ειναι οτι απενεργοποίησα το microsoft365 που πληρωνα (αλλα δεν νομιζω να εχει σχεση γιατι η συνδρομη μου εχει ακομα 2 μηνες διαρκεια ετσι και αλλιως).

Σας έχει τύχει; Καμια συμβουλή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση

Ποια windows έχεις; Μπορεί να σε βάζει σε προσωρινό προφίλ.

Ρώτα μήπως κάποια στιγμή τους έβγαλε μήνυμα ότι υπάρχει πρόβλημα με το προφίλ και θα συνδεθούν σε προσωρινό προφίλ και από εκεί και μετά χάθηκαν τα εικονίδια. Έλεγξε μέσα στον φάκελο users μήπως έχει κάποιον φάκελο temp.

Εσύ τώρα μπορείς να δημιουργήσεις έναν νέο χρήστη και να μεταφέρεις εκεί τα αρχεία ή να πας στον φάκελο c -users-USERNAME-desktop και να μεταφέρεις όλα τα αρχεία που έχει σε ένα usb ή σε έναν άλλο φάκελο στον c και να ξαναδοκιμάσεις μήπως σε βάλει κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου έχει τύχει σε win7 , λύση είχα βρει μέσω google, ήταν προσωρινό το προφιλ που έμπαινε ο χρήστης

πες τι λειτουργικό έχεις όμως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιστρεφω να πω οτι οντως αυτο ήταν που μου ειπατε. Thank you! Για αν τύχει σε αλλον, οδηγησα οδηγιες που βρηκα googlαρωντας (restart με safe mode, και μετα restart παλι κανονικα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...