Προς το περιεχόμενο

iPhone 11 για σερβις


somt
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από aces,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, podarilos είπε

το ipsw.me αν δεις τα link που έχει οδηγούν κατευθείαν σε server της Apple…

Με restore δεν νομίζω να φτιάξει κάτι από τα παραπάνω :(

σωστός με τα λινκς

σοφτουερικο θα μπορουσε να ειναι θεωρητικά αν εχει κολλήσει το max volume του ακουστικού σε μια χαμηλή στάθμη παρόλο που η bar δείχνει full

επίσης το volume up με παραπέμπει και σε software γιατί κάνει και ένα άλλο περίεργο: όταν αυξομειώνω την ένταση εναλλασσέται random μεταξύ system sound και ringtone sound και δεν μπορώ να ρυθμίσω τελικά αυτό που θέλω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, somt είπε

επίσης το volume up με παραπέμπει και σε software γιατί κάνει και ένα άλλο περίεργο: όταν αυξομειώνω την ένταση εναλλασσέται random μεταξύ system sound και ringtone sound και δεν μπορώ να ρυθμίσω τελικά αυτό που θέλω

Νεώτερα από το μέτωπο!

Αυτό νομίζω το έλυσα... κανένα πρόβλημα με τα κουμπιά volume up/down! τη ζημιά 99% την έκανε η εφαρμογή Alarmy (ξυπνητήρι) που είχα βάλει! Αυτή σου διασφαλίζει ότι το volume θα είναι στο max όταν θα χτυπήσει το ξυπνητήρι (την είχα βάλει γιατί το ξυπνητήρι του iPhone δεν έχει επιλογή να χτυπάει στο max, χτυπάει στην ένταση που έχεις αφήσει το iphone οπότε πρέπει κάθε βράδυ να θυμάσαι να βάζεις τον ήχο τέρμα - μεγάλη εξυπνάδα)

Μένει το ακουστικό.. Έκανα ένα factory reset OS & Data από τις ρυθμίσεις (σου δίνει επιλογή να διασωθεί η eSIM!) αλλά ο ήχος παραμένει χαμηλός... τελευταία επιλογή να περάσω το τελευταίο IPSW μήπως ακολουθεί άλλη διαδικασία εγκατάστασης και γίνει κανένα θαύμα. Βέβαια εκεί χάνω την eSIM αλλά οκ... αν φτιάξει χαλάλι, έτσι κι αλλιώς θα την έχανα και στο service που είναι το επόμενο βήμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, enlightened είπε

Σε αυτήν την περίπτωση ίσως έχει συσσωρευτεί πολλή σκόνη στη γρίλια του ακουστικού και για αυτό δεν ακούγεται καλά. Αυτό μπορεί να συμβεί και από άμμο μετά από την καλοκαιρινή περίοδο ή απο το χνούδι στις τσέπες. Αν το έχεις λίγο μπορείς να τη βγάλεις και μόνος σου με μια νωπή οδοντόβουρτσα και λίγο μπλου τακ. Αλλιώς πήγαινε σε ένα σέρβις κοντά σου οποιοδήποτε (istorm, public, irepair κλπ) να στο κάνουν απευθείας κανά 10άρικο μαξ 20άρικο θα πάρουν και μέσα σε 5’ θα είσαι έτοιμος. Κι αυτοί αυτό κάνουν συνήθως, πετάνε ισοπροπυλική αλκοόλη στη γρίλια και με μια οδοντόβουρτσα και απαλές κινήσεις βγάζουν τη σκόνη. Μετά βάζουν μπλου τακ το πιέζουν και τραβάει ότι μπορεί να έχει απομείνει. 

Φίλε μου αυτά τα υλικά Blu tac κτλ μπορώ να τα βρω στο leroy πχ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την E-Sim της Voda είχε αναφέρει κάποιος ότι αν έχεις κρατημένο το QR το ξαναδέχεται, ενώ στην Cosmote πρέπει να κάνεις επανέκδοση με χρέωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αδερφε αν θες και δεν το εχεις παει ,στειλε μου pm  ,αν μπορεις να ερθεις απο αιγαλεω ελα να στο κανω δωρεαν

Και το volume up ,h κολλησει σκονη η απλα εχει ξεβιδωσει βιδακι απο μεσα 

Δεν θα σου παρω ευρω

Αν το προβλημα ειναι απλα χαμηλη ενταση[ακουστικο και ηχεια] και οχι γριλιζμα γρατζουνισμα [αυτο δεν θα φτιαξει] δεν θελει αλλαγη

Επεξ/σία από SOCRATIS1000
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου σε ευχαριστω πολύ, ειλικρινά το εκτιμώ

Το volume up/down το έφτιαξα, μια εφαρμογή έκανε τη ζημιά

Πήρα και blu tack να παλέψω λίγο το ακουστικό

αυτή την ισοπροπυλική αλκοόλη που τη βρίσκουμε όμως; κάτι άλλο που μπορώ να χρησιμοποιήσω ίσως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, somt said:

Φίλε μου σε ευχαριστω πολύ, ειλικρινά το εκτιμώ

Το volume up/down το έφτιαξα, μια εφαρμογή έκανε τη ζημιά

Πήρα και blu tack να παλέψω λίγο το ακουστικό

αυτή την ισοπροπυλική αλκοόλη που τη βρίσκουμε όμως; κάτι άλλο που μπορώ να χρησιμοποιήσω ίσως;

zipo υγρο πανω σε οδοντοβουρτσα και ελαφρυ τριψιμο,thank me later

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μάγκες σας ευχαριστώ όλους, το κινητό έγινε του κουτιού!

Ισοπροπυλική αλκοόλη 100ml από Φαρμακείο 2 ευρώ (μου γεμίσαν ένα μικρό μπουκαλάκι, και 25ml μια χαρά είναι. Γενικά που χρησιμοποιείται; αυτή που περίσσεψε τη φυλάω ή την πετάω;)

Blu tack από Πλαίσιο 3 ευρώ

Το ακουστικό ακούγεται σαν καινούργιο, είχατε δίκιο, ήταν θέμα καθαρισμού

Επεξ/σία από somt
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, somt είπε

Μάγκες σας ευχαριστώ όλους, το κινητό έγινε του κουτιού!

Ισοπροπυλική αλκοόλη 100ml από Φαρμακείο 2 ευρώ (μου γεμίσαν ένα μικρό μπουκαλάκι, και 25ml μια χαρά είναι. Γενικά που χρησιμοποιείται; αυτή που περίσσεψε τη φυλάω ή την πετάω;)

Blu tack από Πλαίσιο 3 ευρώ

Το ακουστικό ακούγεται σαν καινούργιο, είχατε δίκιο, ήταν θέμα καθαρισμού

Ισοπροπυλική γενικα άχρηστη δεν παει. Δες την σαν καθαριστικο (που λεει ο λόγος) για ηλεκτρονικές συσκευές 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, somt said:

Μάγκες σας ευχαριστώ όλους, το κινητό έγινε του κουτιού!

Ισοπροπυλική αλκοόλη 100ml από Φαρμακείο 2 ευρώ (μου γεμίσαν ένα μικρό μπουκαλάκι, και 25ml μια χαρά είναι. Γενικά που χρησιμοποιείται; αυτή που περίσσεψε τη φυλάω ή την πετάω;)

Blu tack από Πλαίσιο 3 ευρώ

Το ακουστικό ακούγεται σαν καινούργιο, είχατε δίκιο, ήταν θέμα καθαρισμού

Αν έχουμε χαμηλή ένταση στο ακουστικο πάντα καθαρίζουμε τη γρίλια με blue-tac και οινοπνευμα! κατα 99% είναι θέμα βρωμιάς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...