Προς το περιεχόμενο

Αναπαραγωγη απο pc σε TV Smart


mike1945
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από mike1945,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σας

Βλεπω στον pc μου διαφορες ταινιες απο διαφορα σιτε.Μπορω αυτες τις ταινιες οι οποιες δεν αποθηκευονται,να τις βλεπω στην smart tv android ταυτοχρονα και με ποιον τροπο η προγραμμα? Δηλαδη οτι εχει εκεινη την στιγμη το pc να το αναπαραγαγω στην οθονη της tv?

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε παίρνει να συνδέσεις κανένα hdmi καλώδιο;

Στην tv μπορείς να στήσεις εφαρμογές; Αν ναι βάλε το stremio με το torrentio addon και το opensubtitles και τελείωσες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Που να συνδεσω το hdmi και πως? Ερωτω γιατι ειμαι ασχετος.Ειμαι σε 10 μετρα αποσταση.

 

Επεξ/σία από mike1945
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες πρώτα πίσω από το pc, εκεί που κουμπώνει η οθόνη τι υποδοχές έχει και αν έχει hdmi out.

Η hdmi είναι όπως στην φώτο, η δεξιά.

spacer.png

Αν δεν καταλαβαίνεις, βγάλε μια φώτο από πίσω το pc, εκεί που κουμπώνει το καλώδιο τις οθόνης. Φρόντισε να φαίνονται καλά οι υποδοχές. Αν σε ενοχλεί το καλώδιο οθόνης βγάλτο προσωρινά για να βγάλεις την φώτο σωστά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, micos000 είπε

Σε παίρνει να συνδέσεις κανένα hdmi καλώδιο;

Στην tv μπορείς να στήσεις εφαρμογές; Αν ναι βάλε το stremio με το torrentio addon και το opensubtitles και τελείωσες. 

Είναι νόμιμο να χρησιμοποιείς αυτές τις εφαρμογές για να βλέπεις ταινίες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε micos000 se ευχαριστω για τις πληροφοριες,ολα δουλευουν ρολοι. Τωρα για τις εφαρμογες δεν ειναι ολες νομιμες,αλλα πιστευω απ'οτι διαβασα,οτι χρησιμοποιωντας ενα VPN παρακαμπτεις πολλους περιορισμους.Εαν κανω λαθος διορθωστε με.

5 ώρες πριν, tinapo είπε

Είναι νόμιμο να χρησιμοποιείς αυτές τις εφαρμογές για να βλέπεις ταινίες?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, mike1945 είπε

ολα δουλευουν ρολοι

Πες μας όμως και τι έκανες για να ξέρουμε.

1 ώρα πριν, mike1945 είπε

Εαν κανω λαθος διορθωστε με.

Δε σε διορθώνουμε. ;)

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση

Εγκατεστησα τα τρια προγραμματα που μου υπεδειξες στην TV μεσω Gogle store, εβαλα και το  Real-Debrid_ All-in-one solution για 90 ημερες,και ολα καλα.Απλως επειδη συνδεομαι με wifi κατα διαστηματα ,χανω για δευτερολεπτα την εικονα, oxi παντα , η κολλαει.Η ρυθμιση ειναι ευκολη,ειδικα εαν προερχεσαι απο το KODI.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, ωραία. Βασικά εγώ δεν χρησιμοποιώ rd, μόνο το πρόγραμμα με τα δύο πρόσθετα έχω στο μποξάκι της cosmote (οξύμωρο ;) ) με wifi αλλά δεν έχω κολλήματα πουθενά. Αν δούλευες το kodi τότε ξέρεις κάποια πράγματα και αυτό είναι καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...