Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για GoPro


Salamanca

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας. Μου έκαναν δώρο την GoPro11 πριν λίγο καιρό αλλά εγώ δεν ψάχτηκα για το πως πρέπει να την χρησιμοποιώ και τώρα αντιμετωπίζω προβλήματα. Έχω κάποιες microSD v30 και κάποιες απλές. Δεν καταλαβαίνω καθόλου πως να χρησιμοποιήσω το Quik App, πως περνάω στο cloud το υλικό. Τα βίντεο από την κάρτα που δεν είναι v30 δε φορτώνουν με τίποτα (δεν γνώριζα ότι θέλει μόνο v30).Το κινητό μου είναι το Redmi Note 9 και συνεχώς βγάζει ένδειξη ότι δεν υποστηρίζει υψηλής ποιότητας βίντεο.

Γενικώς έχω απογοητευτεί γιατί ξεκίνησα να χρησιμοποιώ ένα αντικείμενο χωρίς την παραμικρή γνώση και τώρα τα βρίσκω όλα βουνό και φοβάμαι ότι ό,τι τράβηξα σε δύο ταξίδια θα πάει χαμένο.

Οποιαδήποτε βοήθεια, για το πως να ξεκινήσω, κάποια συμβουλή, όλα ευπρόσδεκτα και πολύτιμα. Σας ευχαριστώ, Νικ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι γίνεται με κάρτες πιο αργές από v30.

Η ένδειξη πάντως που βγάζει το κινητό σου σημαίνει πως δεν είναι αρκετά δυνατό για να αναπαράξει τα βίντεο της gopro μέσα από το Quik App.

Σύνδεσαι τη gopro με το usb καλώδιο με τον υπολογιστή σου ή πάρε ένα usb card reader και αντέγραψε τα βίντεο στον υπολογιστή σου για να δεις τι γίνεται.

Εγώ χρησιμποιώ αυτό https://www.skroutz.gr/s/3541139/Transcend-RDF5-Card-Reader-USB-3-0-gia-SD-microSD.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...