Προς το περιεχόμενο

Firecuda 530 - ερώτηση για RMA


Seaside
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Seaside,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά καλησπέρα.

Μου χάλασε ξαφνικά (στους 12 μήνες ακριβώς) ενας Firecuda 530 1TB - στην αρχή δεν τον έβλεπε η μητρική μετα παρατήρησα υπερθέρμανση. Υπήρχε ψύξη απο την αρχή.

Δοκιμή με εξωτερική θήκη έγινε. Οταν προσπάθησα να τον "κρυώσω" με κουλό τρόπο άνοιξε (ειδα τα data του) αλλά μετα απο λίγη ώρα εξαφανίστηκε αφού ζεστάθηκε.

Ο δίσκος οποίος καλύπτεται βάσει σειριακού απο ότι είδα μέχρι το 25 ή το 26.

Υπάρχει τρόπος να γίνει RMA direct απο εμένα ? Η πάει καλάθι ?

Επεξ/σία από Seaside
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Seaside είπε

Παιδιά καλησπέρα.

Μου χάλασε ξαφνικά (στους 12 μήνες ακριβώς) ενας Firecuda 530 1TB - στην αρχή δεν τον έβλεπε η μητρική μετα παρατήρησα υπερθέρμανση. Υπήρχε ψύξη απο την αρχή.

Δοκιμή με εξωτερική θήκη έγινε. Οταν προσπάθησα να τον "κρυώσω" με κουλό τρόπο άνοιξε (ειδα τα data του) αλλά μετα απο λίγη ώρα εξαφανίστηκε αφού ζεστάθηκε.

Ο δίσκος οποίος καλύπτεται βάσει σειριακού απο ότι είδα μέχρι το 25 ή το 26.

Υπάρχει τρόπος να γίνει RMA direct απο εμένα ? Η πάει καλάθι ?

Έχει η seagate μια διαδικασία να κινήσεις μόνος σου rma,φαντάζομαι θα το είδες ήδη?, αλλά δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ για να σου πω ποσο εύκολο είναι αυτό.https://www.seagate.com/gb/en/support/warranty-and-replacements/.Το κατάστημα αγοράς?Γιατί δεν απευθύνεσαι εκεί πρώτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι τα βρήκα ολα αυτα και εχω και account. Τα Rescue Recovery που προσφέρουν κτλπ ΔΕΝ υποστηρίζονται σε όλες τις χώρες.

Καταστημα αγοράς. Ο δισκός ήταν bulk (τον ξεσφράγισα εγώ) αλλά δεν έχω απόδειξη.

 

Επεξ/σία από Seaside
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...