Προς το περιεχόμενο

Φορτιστής MagSafe 2 85W


Konstantinos_21_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. Έχω τον φορτιστή του τίτλου και θέλω να μάθω πώς ελέγχω την γνησιότητά του και αν είναι αυθεντικός. Δεν μπορώ να βρω τον σειριακό αριθμό, ίσως να μην υπάρχει κιόλας. Να σημειώσω και ότι κατά την φόρτιση ενός macbook ζεσταίνεται αρκετά.

Επίσης θα ήθελα να μάθω αν ένας τέτοιος φορτιστής μπορεί να υποστηρίξει κάποιο macbook 13 ιντσών, που κανονικά έχουν τον 60W.

Παραθέτω και μερικές φωτογραφίες του:

IMG_3239.jpg.1e8976f20744e5aff26f66bf33fe24db.jpgIMG_3240.jpg.db398325e77978f068ab1a7c1407880b.jpgIMG_3241.jpg.e8e357270384e0df7df9167167df466c.jpg

IMG_3238.jpg

Επεξ/σία από Konstantinos_21_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, Konstantinos_21_ said:

Καλησπέρα. Έχω τον φορτιστή του τίτλου και θέλω να μάθω πώς ελέγχω την γνησιότητά του και αν είναι αυθεντικός. Δεν μπορώ να βρω τον σειριακό αριθμό, ίσως να μην υπάρχει κιόλας. Να σημειώσω και ότι κατά την φόρτιση ενός macbook ζεσταίνεται αρκετά.

Επίσης θα ήθελα να μάθω αν ένας τέτοιος φορτιστής μπορεί να υποστηρίξει κάποιο macbook 13 ιντσών, που κανονικά έχουν τον 60W.

Παραθέτω και μερικές φωτογραφίες του:

IMG_3239.jpg.1e8976f20744e5aff26f66bf33fe24db.jpgIMG_3240.jpg.db398325e77978f068ab1a7c1407880b.jpgIMG_3241.jpg.e8e357270384e0df7df9167167df466c.jpg

IMG_3238.jpg

για την αυθεντικοτητα ενος φορτιστη δεν ξερω να σου πω.για τα watt που λες στις περισσοτερες συσκευες εφοσον το voltage ειναι σωστο αλλα  τα ma ειναι λιγοτερα τοτε σημαινει πιο αργη φορτιση. απλο παραδειγμα

κινητο samsung.

με κανονικο φορτιστη 2 amps στα 5 volts θελει 90 λεπτα.αν του βαλω καλωδιο Usb σκετο που ειναι 5volt 500mw θα θελει 3-4 ωρες. αν του βαλω φορτιστη 1 amp θα θελει κατι ενδιαμεσο. επισης σε καποιες συσκευες που μπορει να υπαρχει quick charging αν ο φορτιστης δεν το υποστηριζει τοτε δεν θα κανει quick charging.συνηθως στο quick charging δεν ειναι παραπανω μονο τα ma αλλα ειναι και παραπανω τα volt.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Konstantinos_21_ είπε

Συμπληρωματική φωτογραφία:IMG_3247.jpeg.d0d65712cbbed08820a5c63b020157f8.jpeg

Σε αυτή τη φωτογραφία που ανέβασες, δες στην άλλη μεριά στα 2 πινάκια πρέπει να έχει το σειριακό μέσα αν δεν κάνω λάθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

  Το Macbook θα δωσει οσο επιτρεπει για μεγιστη φορτιση θα κανει εφοσον ειναι αυθεντικος.

Στο κυριο ερωτημα αυτα κανονικα εχουν σειριακο αριθμο καπου. Γενικα αξεσουαρ φορτιστες/καλωδιο κλπ κυκλοφορουν πολλα μαιμου που δεν τα ξεχωριζεις ευκολα κ φαινονται ιδια με τα original για αυτο λεμε αγορα απο τα επισημα καλυτερα σε αξεσουαρ.

16 ώρες πριν, Konstantinos_21_ είπε

Καλησπέρα. Έχω τον φορτιστή του τίτλου και θέλω να μάθω πώς ελέγχω την γνησιότητά του και αν είναι αυθεντικός. Δεν μπορώ να βρω τον σειριακό αριθμό, ίσως να μην υπάρχει κιόλας. Να σημειώσω και ότι κατά την φόρτιση ενός macbook ζεσταίνεται αρκετά.

Επίσης θα ήθελα να μάθω αν ένας τέτοιος φορτιστής μπορεί να υποστηρίξει κάποιο macbook 13 ιντσών, που κανονικά έχουν τον 60W

Επεξ/σία από aces
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, M A T R I X είπε

Σε αυτή τη φωτογραφία που ανέβασες, δες στην άλλη μεριά στα 2 πινάκια πρέπει να έχει το σειριακό μέσα αν δεν κάνω λάθος

Έχει 17 χαρακτήρες.  Πως μπορώ να επαληθεύσω ότι όντως είναι γνήσιος σειριακός αριθμός;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημασία έχει να δίνει το σωστό ρευμα. Συνήθως το καλώδιο δημιουργεί προβλήματα.

Αν είναι γνήσιο αλλά χαλασμένο λόγω κάποιας φθοράς, δεν νομίζω ότι θα σου προσφέρει τίποτα η αναζήτηση που κάνεις.

Η θερμοκρασία είναι φυσιολογική.  Πρόκειται για 85w + τις οποίες απώλειες από  τον βαθμό απόδοσης του.

Επίσης αν το magsafe δεν κάνει καλή επαφή γιατί έχει πιάσει βρώμα και ρινισματα σιδήρου, θα ζεσταθεί περισσότερο ο φορτιστής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι ζεσταινεται δεν ειναι προβλημα. επισης αν βαλεις μεγαλυτερο φορτιστη πχ 85watt σε laptop,συσκευη που τραβαει λιγοτερο δεν θα εχεις κανενα απολυτως προβλημα.η συσκευη θα τραβηξει οσα θελει .πχ 40 watt.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...