Προς το περιεχόμενο

Προπαραγγελίες/Διαθεσιμότητες/Παραλαβές iPhone 15 Pro/ Pro Max


Pwpwpw

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, nikoskon είπε

Όσον αφορά το 15 Pro Natural 128GB που φαίνεται διαθέσιμο στον Γερμανό.
Στο τηλεφωνικό τους κέντρο αναφέρουν διαθεσιμότητα στα καταστήματα Α.Αναργύρων, Κηφισιάς. Ασπρόπυργου, Γλυφάδας.
Φυσικά και δεν ισχύει (επικοινώνησα με όλα εκτός του Ασπρόπυργου) καθώς είτε δεν υπάρχουν, είτε έχουν 1 (ένα) και αυτό είναι δεσμευμένο.

Κοινώς μάπα το καρπούζι.

Τηλεφωνικά με ενημέρωσαν πως ενώ γράφει παράδοση μέχρι 31/10 (στην περίπτωση Online αγοράς με κάρτα), ενδέχεται να καθυστερήσει 3-4 ημέρες.

Μας δουλεύουν δηλαδή και στον Γερμανό.

Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με υπάλληλο καταστήματος ο οποίος προσπάθησε να δει αν όντως υπάρχει διαθέσιμο μπας και παραλάβω αύριο, τελικά με ενημέρωσε πως δεν υπάρχει ΟΥΤΕ στην αποθήκη ως γενικό απόθεμα το συγκεκριμένο μοντέλο (15P128NaTi).

Συνεπώς, πιάσε το αυγό και κούρευτο!

Επεξ/σία από nikoskon
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

@Rubble δεν μπορεί εσένα να είναι πρώτο στάδιο και μένα στο δεύτερο, άρα ακόμα και αυτή η εικόνα που μας πασάρουν είναι  fake! Καλά είπε κάποιος παραπάνω ότι δεν ανταποκρίνεται αυτή η εικόνα στην πραγματικότητα…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα ρε παιδιά, επειδή και εγώ είμαι οριακά όσον αφορά τη παραλαβή από istorm και δεν έχω γενικότερα υπομονή θέλω να σας κάνω την εξής ερώτηση και όποιος έχει πραγματικά γνώση να απαντήσει! 

Έρχεται ένας φίλος από Αγγλία και το ψηνω να του πω να μου πάρει συσκευή με applecare για 2 χρόνια, με αυτή την εγγύηση θα μπορεί να με καλύψει η istorm? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, boombox είπε

Καλημέρα ρε παιδιά, επειδή και εγώ είμαι οριακά όσον αφορά τη παραλαβή από istorm και δεν έχω γενικότερα υπομονή θέλω να σας κάνω την εξής ερώτηση και όποιος έχει πραγματικά γνώση να απαντήσει! 

Έρχεται ένας φίλος από Αγγλία και το ψηνω να του πω να μου πάρει συσκευή με applecare για 2 χρόνια, με αυτή την εγγύηση θα μπορεί να με καλύψει η istorm? 

παρτο από amazon.de. τώρα δεν έχει νατουραλ τα πήραν όλα θα βάλει όμως. επέλεξε fast delivery και σε δυο ημέρες θα το έχεις στα χέρια σου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, boombox είπε

Καλημέρα ρε παιδιά, επειδή και εγώ είμαι οριακά όσον αφορά τη παραλαβή από istorm και δεν έχω γενικότερα υπομονή θέλω να σας κάνω την εξής ερώτηση και όποιος έχει πραγματικά γνώση να απαντήσει! 

Έρχεται ένας φίλος από Αγγλία και το ψηνω να του πω να μου πάρει συσκευή με applecare για 2 χρόνια, με αυτή την εγγύηση θα μπορεί να με καλύψει η istorm? 

Δεν γνωρίζω με σιγουριά την απάντηση στην ερώτηση σου όποτε δεν απαντώ απλά με βαση αυτά που έγραψες θα ήθελα να εκφράσω μια απορία.

Πως  είναι δυνατόν ρε παιδιά στις υπολοιπες ευρωπαϊκές χώρες κανείς walk in στο κατάστημα και να αγοράζεις ότι χρώμα και έκδοση τραβά η ψυχή σου επειδη υπάρχουν τα πάντα ετοιμοπαράδοτα και τα ελληνικά κατάστημα να μην έχουν εξυπηρετήσει ακόμα ούτε καν όλες τις προπαραγγελίες της πρώτης ημέρες (15/9);

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ βρήκα το πρωί ένα natural 512 στο Κωτσόβολο Κορίνθου ( εκεί μας έχουν φτάσει) και εννοείται μετά τηλέφωνο ότι δεν υπάρχει και δε μπορώ να παραλάβω 🤷🏼‍♀️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η iStorm δεν ενημερώνει καν τη κατάσταση παραγγελίας.

Έχω παραλάβει εδώ και 1 εβδομάδα το apple watch, και ακόμα η κατάσταση παραγγελίας είναι στο: Η παραγγελία σου έχει καταχωρηθεί.

Φοβεροί ερασιτέχνες, εξού και ότι έχουν κάνει τις λιγότερες παραδόσεις μέχρι τώρα απ' ότι φαίνεται.

 

Screenshot_20231026_120119_Chrome.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, TasosGoudas είπε

Η iStorm δεν ενημερώνει καν τη κατάσταση παραγγελίας.

Έχω παραλάβει εδώ και 1 εβδομάδα το apple watch, και ακόμα η κατάσταση παραγγελίας είναι στο: Η παραγγελία σου έχει καταχωρηθεί.

Φοβεροί ερασιτέχνες, εξού και ότι έχουν κάνει τις λιγότερες παραδόσεις μέχρι τώρα απ' ότι φαίνεται.

 

Screenshot_20231026_120119_Chrome.jpg

Καλό αυτό, μπορεί κάποιοι να δεχτούν τηλεφώνημα παραλαβής έκπληξη εκεί που το έχουν ξεγραμμένο βάση της εξέλιξης παραγγελίας που βλέπουν στο site 😜

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα στην ομάδα ! Θα ήθελα τα φώτα σας την βοήθεια σας σε κάτι που με προβληματίζει ! Ήμουν από τους τυχερούς άτυχους που αγόρασα το iPhone 15 pro Max σχετικά γρήγορα από Θεσσαλονίκη Vodafone Καλαμαριάς στις 3/10/23, δεν πρόλαβα να το χαρώ… Είδα σκόνες στους αισθητήρες στις  πίσω κάμερες 😳 Το πήγα πίσω φυσικά και περίμενα να δω τι θα γίνει από το service.Στις 13 του μήνα με παίρνουν τηλέφωνο από το service της Vodafone και μου λένε ότι η Apple δεν το αναγνωρίζει για πρόβλημα της συσκευής εφόσον δεν επηρεάζει τη λειτουργία χρήσης !! Από μόνοι τους στη Vodafone μου είπαν θα προσπαθήσουν να κάνουν το οτιδήποτε για να βρουν τρόπο να αντικατασταθεί η συσκευή απλά να τους δώσω ένα περιθώριο μερικών ημερών.. Αυτή τη Δευτέρα 23 του μήνα με παίρνουν τηλέφωνο και μου λένε η συσκευή σας είναι έτοιμη να την παραλάβετε από το κατάστημα, με χαρά εγώ πάω να την παραλάβω περιμένοντας να μου δώσουνε μία σφραγισμένη συσκευή και βλέπω ότι μου δώσαν συσκευή με την ζελατίνα πάνω στην οθόνη στο παλιό κουτί που είχα πάει την προβληματική συσκευή ! Ξενέρωσα φυσικά και το ερώτημα που θέτω και έθεσα και εκεί είναι κατά πόσο αυτή η συσκευή που μου δώσαν δεν έχει ανοιχτεί εσωτερικά και είναι ανακατασκευασμένη ή πειραγμένη γενικά ή refurbish… Αυτοι από την πλευρά τους με διαβεβαίωσαν ότι η συσκευή είναι καινούργια και είναι συσκευή αντικατάστασης στα λόγια φυσικά όλα αυτά όχι γραπτώς κάπου… Εγώ με μία έρευνα που έκανα χθες στο internet είδα ότι μέσω του model number της συσκευής μπορείς να δεις αν είναι refurbish ή καινούργιο ή από αντικατάσταση… Εμένα το πρώτο γράμμα είναι το N Που σημαίνει από οτι διάβασα « Συσκευή αντικατάσταση, Η συσκευή που αρχικά αγοράστηκε αντικαταστάθηκε με μία άλλη εξαιτίας αιτήματος service από επίσημο κανάλι της Apple» Αν κατάλαβα καλά προφανώς δεν είναι refurbish η συσκευή που μου δώσανε , Εμένα το ερώτημα που με καίει είναι αν και οι συσκευές αντικατάστασης που δίνουν είναι καινούργιες συσκευές που δεν έχουν πειραχτεί εσωτερικά ή είναι συσκευές πειραγμένες ή ανακατασκευασμένες που δουλεύουν σωστά και τις δίνουν για την αντικατάσταση..! Συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα και ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, SAM340 είπε

Καλησπέρα δ

σηνετα βρέθηκα Milano πήγα στο Apple Store και τα natural titanium pro max τα είχαν όχι απλά απόθεμα όσα ήθελες 

Καλημέρες σε όλους ,Χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν .

Χάνουμε την μεγαλύτερη εικόνα πιστεύω .Όλα γίνονται για black Friday .Οι Ελληνικές αλυσίδες σκέφτονται τους πελάτες τους!Αλλά εμείς στην γκρίνια 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Johnocosmos είπε

Καλημέρα στην ομάδα ! Θα ήθελα τα φώτα σας την βοήθεια σας σε κάτι που με προβληματίζει ! Ήμουν από τους τυχερούς άτυχους που αγόρασα το iPhone 15 pro Max σχετικά γρήγορα από Θεσσαλονίκη Vodafone Καλαμαριάς στις 3/10/23, δεν πρόλαβα να το χαρώ… Είδα σκόνες στους αισθητήρες στις  πίσω κάμερες 😳 Το πήγα πίσω φυσικά και περίμενα να δω τι θα γίνει από το service.Στις 13 του μήνα με παίρνουν τηλέφωνο από το service της Vodafone και μου λένε ότι η Apple δεν το αναγνωρίζει για πρόβλημα της συσκευής εφόσον δεν επηρεάζει τη λειτουργία χρήσης !! Από μόνοι τους στη Vodafone μου είπαν θα προσπαθήσουν να κάνουν το οτιδήποτε για να βρουν τρόπο να αντικατασταθεί η συσκευή απλά να τους δώσω ένα περιθώριο μερικών ημερών.. Αυτή τη Δευτέρα 23 του μήνα με παίρνουν τηλέφωνο και μου λένε η συσκευή σας είναι έτοιμη να την παραλάβετε από το κατάστημα, με χαρά εγώ πάω να την παραλάβω περιμένοντας να μου δώσουνε μία σφραγισμένη συσκευή και βλέπω ότι μου δώσαν συσκευή με την ζελατίνα πάνω στην οθόνη στο παλιό κουτί που είχα πάει την προβληματική συσκευή ! Ξενέρωσα φυσικά και το ερώτημα που θέτω και έθεσα και εκεί είναι κατά πόσο αυτή η συσκευή που μου δώσαν δεν έχει ανοιχτεί εσωτερικά και είναι ανακατασκευασμένη ή πειραγμένη γενικά ή refurbish… Αυτοι από την πλευρά τους με διαβεβαίωσαν ότι η συσκευή είναι καινούργια και είναι συσκευή αντικατάστασης στα λόγια φυσικά όλα αυτά όχι γραπτώς κάπου… Εγώ με μία έρευνα που έκανα χθες στο internet είδα ότι μέσω του model number της συσκευής μπορείς να δεις αν είναι refurbish ή καινούργιο ή από αντικατάσταση… Εμένα το πρώτο γράμμα είναι το N Που σημαίνει από οτι διάβασα « Συσκευή αντικατάσταση, Η συσκευή που αρχικά αγοράστηκε αντικαταστάθηκε με μία άλλη εξαιτίας αιτήματος service από επίσημο κανάλι της Apple» Αν κατάλαβα καλά προφανώς δεν είναι refurbish η συσκευή που μου δώσανε , Εμένα το ερώτημα που με καίει είναι αν και οι συσκευές αντικατάστασης που δίνουν είναι καινούργιες συσκευές που δεν έχουν πειραχτεί εσωτερικά ή είναι συσκευές πειραγμένες ή ανακατασκευασμένες που δουλεύουν σωστά και τις δίνουν για την αντικατάσταση..! Συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα και ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας

Συσκευή αντικατάστασης είναι. Η apple τις στέλνει σε άσπρο σκέτο κουτί. Έχουν κανονικά προστατευτικό και ένα barcode στην πίσω όψη. 

σαν αυτή: 

IMG_5327.jpeg.27823f22fa1bb5787aa829e8d7d3950d.jpeg

απλά το άνοιξαν και το έβαλαν στο κουτί σου 

 

άλλο όμως είναι το θέμα εσυ που βρήκες pro max "σχετικά γρήγορα" όπως λες;;; μέσον;;;θεία δίκη;;;;;

Επεξ/σία από Rubble
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Rubble είπε

 

άλλο όμως είναι το θέμα εσυ που βρήκες pro max "σχετικά γρήγορα" όπως λες;;; μέσον;;;θεία δίκη;;;;;

σοβαρα τωρα;αυτή ειναι η απορία σου;το βρηκε...του έκατσε λαχείο...και εγω ημουν απο τους τυχερους λόγω χρώματος παρέλαβα 3 οκτωβρίου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους. Παρέλαβα iphone 15 pro max black πριν λίγο με κούριερ με παραγγελία 15/09 και ώρα 15:49 πληρωμή - προκαταβολή 100 ευρώ. Εύχομαι καλή αγορά και στον υπόλοιπο κόσμο και υπομονή!

  • Like 1
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mistiri0 είπε

Καλημέρα σε όλους. Παρέλαβα iphone 15 pro max black πριν λίγο με κούριερ με παραγγελία 15/09 και ώρα 15:49 πληρωμή - προκαταβολή 100 ευρώ. Εύχομαι καλή αγορά και στον υπόλοιπο κόσμο και υπομονή!

κατάστημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...