Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση πολυμηχανήματος (οικιακή χρήση)


alxnt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρόσφατα χάλασε ένα hp 3639 με Ε4 error(paper jam). Μετά την επικοινωνία με την hp κι αφού δεν συνέρχεται(είχα κάνει το troubleshooting μόνος μου αλλά το ξανακάναμε με το support), μου έδωσαν ένα voucher -20% για τα πρώτα 50€ για αγορά νέου.

Σκέφτομαι όμως να μην το χρησιμοποιήσω και να πάω σε άλλη μάρκα. Σκέφτομαι για epson, από τα διάφορα που διαβάζω, αλλά ανεβαίνει η τιμή. Το hp το είχα πάρει γύρω στα 40€(είχε και μια μικρή έκπτωση τότε) και τα epson ξεκινάνε απο ~70€.

Η χρήση είναι σχετικά απλή. Γύρω στις 100/μήνα ασπρόμαυρες και το πολύ 20 έγχρωμες και από εκεί και πέρα σκαναρισμα. Θα με ενδιέφερε και η χρήση συμβατών μελανιών, αν και μέχρι τώρα δεν έχω χρησιμοποιήσει και δεν ξέρω καθόλου τι επιλογές υπάρχουν.

Όποιος μπορεί να βοηθήσει λίγο στην αναζήτηση γιατί στις 25/9 τελειώνει και η προθεσμία για το voucher.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιας μάρκας και να πάρεις σε τέτοιες τιμές (40-50 ευρώ), το ίδιο μαύρα χάλια είναι.
Προτίμησε Hp που έχεις και το voucher. Τουλάχιστον παίρνουν και εύκολα αναγεμισμένα μελάνια ή συμβατά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η άλλη λύση είναι να πάρεις ink tank. Θα δώσεις κάτι παραπάνω στην αγορά, αλλά σε βάθος τριετίας (όσο δηλαδή είναι η εγγύηση) θα τα πάρεις ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΑ πίσω. Μην αφήνεις να σε ληστεύουν οι inkjet.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μέχρι 40-50 ότι σου είπε ο highpriest.

Eάν μπορείς να δώσεις τα χρήμματα για την αγορα inktank

(150 και πάνω) καλό θα ήταν όπως είπε και ο georgeole.

Μιά ενδιάμεση λύση αυτή την στιγμή είναι αυτός

Εχει συμβατά που κοστίζουν 2-3 ευρώ για 15ml μελάνης.

Πχ τετράδα συμβατών μελανιών εδω

Για τα ίδια ml μελάνης σε συμβατά για τους φθηνούς HP

θα δώσεις 50-60 ευρώ.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...