Προς το περιεχόμενο

Αποψεις για 3 συγκεκριμενα 1080 p gaming monitors


Colt 7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδια ,

Βρισκω σε παρομοιες τιμες τα εξης:

LG UltraGear 24GN650-B ( ips , 24 inch , 144 hz )

Samsung Odyssey G4 ( ips , 24 inch , 240 hz )

AOC 25G3ZM/BK ( va , 24 inch , 240 hz)


Για το της LG, υπαρχει και το 65R πλεον σε παρομοια τιμη , και ακουω οτι ειναι η πιο φρεσκια version του 650b.

Το G4 της Samsung το βρισκω και σε 27'' ιδια τιμη.

Με ενδιαφερει fps gaming , και  σε δευτερη μοιρα οσο το δυνατο καλυτερη θεαση στα 1-2 μετρα για media, streaming κλπ.

Χρησιμοποιουσα μεχρι τωρα ενα VA 144ΗΖ της Aoc. Η πιθανοτητα για 240hz μου φαινεται δελεαστικο upgrade, αλλα κολλαω στο γεγονος οτι για την LG εχω ακουσει τα καλυτερα.

Αν εχουμε αποψη , για ενα ή ολα τα μοντελα θα χαρω να ακουσω τις συμβουλες σας γιατι παω για αμεση αγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το LG (αυτο το μοντελο) και ειμαι υπερευχαριστημενος. Μετανιωσα που δεν πηρα το 27αρι. Πολυ σημαντικη η 0 pixel εγκυηση. Τωρα για 2μ αποσταση και ταινιες/σειρες, μην σου πω οτι με ελκυουν οι 32+ ιντζες, αλλα το pc monitor δεν ειναι tv. Eκτος του μεγεθους υπαρχουν κι αλλοι σημαντικοι παραγοντες. Καλοδεχουμενα τα 240 hz, αλλα και καπως υπερβολικα, μια χαρα βρισκω και τα 144 η 165. Οτι και να επιλεξεις, καλο θαταν να το δεις κι απο κοντα, πριν το παρεις. Ειμαι υπερ του ποιοτικου μονιτορ, παρολο το κοστος, αλλα και οι αναγκες του καθενος ειναι διαφορετικες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...