Προς το περιεχόμενο

Κάηκε το Xbox One. Απορίες- Προτάσεις


andress

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας

Είχα αγοράσει ένα xbox one. Είχα ένα λογαριασμό δικό μου, και έπαιζαν τα παιδιά μου παιχνίδια.

Επειδή ήθελα όμως χρονικούς περιορισμούς, είχα βάλει μια tp-link πρίζα, όπου έκοβε με προγραμματισμό το ρεύμα σε Xbox & TV.

Αυτό όμως είχε σαν συνέπεια, το xbox να μείνει νεκρό μια ωραία πρωία !

Μέτρησα την έξοδο του τροφοδοτικού και βγάζει 5V αντί για 12V που γράφει

Οπότε είμαι στην αναζήτηση νέου.

Επειδή είχα αγοράσει παιχνίδια (Fortnite, FIFA, Minecraft) καταλαβαίνω ότι πρέπει να παραμείνω στο Xbox.

TO budget μου είναι 200€ για αγορά μεταχειρισμένου. Τι έχετε να μου προτείνετε;

 

Επίσης

Επειδή κατάλαβα ότι είναι βλακεία να κόβω έτσι ξαφνικά το ρεύμα, και πρέπει τα όρια να τα βάζω μέσα από child accounts, υπάρχει τρόπος να μεταφέρω τα data του αρχικού account μου σε ένα child account ή να μετατρέψω το ήδη υπάρχον account σε child και να φτιάξω ένα άλλο parent account; Το έχει δοκιμάσει κανείς;

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δαγκωτό xbox series s.Aν δεν σε χαλαει που δεν εχει η κονσολα drive και ειναι digital only, θα μεινεις απολυτα ευχαριστημενος.Θα παιζεις οτι επαιζες με το xbox one + τα νεα παιχνιδια που βγαινουν για την νεα γενια.Τωρα αν θες να δωσεις παραπανω χρηματα κοιτας για μτχ series X που οι τιμες κυμαίνονται στα 350 ευρω.Πολυ πιο δυνατη κονσολα απο το series s + οτι εχει και drive.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις digital τα παιχνίδια αγορασμένα πας με κλειστά μάτια όπως είπε και ο φίλος Mr_Terror σε Series S . Χωρίς δεύτερη σκέψη .

Θα δεις διαφορά με το Xbox One ειδικά στους χρόνους . Οι τιμές του παίζουν επειδή το παρακολουθούσα κανά 3 μήνο για 2η κονσόλα στο δωμάτιο της μικρής από 160 € μέχρι 200 € .

Αν τα παιχνίδια που έχεις είναι σε δισκάκι και 3 που αναφέρεις είναι στο Game Pass . Πάλι η λύση του Series S με Game Pass Ultimate μου φαίνεται ιδανική για την περίπτωση σου .

Αν θέλεις πάση θυσία οπτικό κοιτάς για Series X ανώτερο του S σου δίνει 4Κ ανάλυση αν η τηλεόραση σου υποστηρίζει και παίρνει και δισκάκια . Τιμές κοντά στα 350 € .

Επειδή λογικά έχεις και χειριστήριο παίζουν κάτι τιμές και στα 300 € κάπου κάπου χωρίς χειριστήριο ( ταιριάζει του One ) 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου ελεγα αν μπορεις να περιμενεις για black friday που σιγουρα θα παιξει σε καλη τιμη το series s.Πέρυσι επαιζε στα 250/240 ευρω καινουργιο το S.Ισως φετος το δουμε και πιο χαμηλα επειδη θα παρει την θεση του το μοντελο με το 1tb δισκο,και θελουν να ξεστοκαρουν το παλιο μοντελο.

Πιο one εχεις που χαλασε? Το πρωτο μοντελο με το εξωτερικο τροφοδοτικο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Mr_Terror είπε

Το πρωτο μοντελο ειχε θεμα με το τροφοδοτικο.Χαλαγανε αρκετα τροφοδοτικα.Δεν εισαι ο μονος.

Δεν σε ενδιαφερει να το φτιαξεις?

Είδα κάποια βιντεακια στο youtube και θα το παλέψω τελικά. 3 πυκνωτές είναι.

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τροφοδοτικο αν θυμαμαι καλα βγαζει τα 12V αφου ξεκινησει η κονσολα. Τα ΧΒΟΧ ΟΝΕ ειχαν θεμα με MOSFET ισχυος πανω στην μητρικη. Το πρωτο μου που το πουλησα σε εναν φιλο, μετα απο κανα 1μιση χρονο επαθε ακριβως αυτο. Ημασταν τυχεροι γτ ειχε καψει μονο δυο και δεν εγινε ζημια και στην μητρικη…

1.JPG.f2ebfadf1ced834d82ca4e705293bd1c.JPG2.JPG.6c38349d24c940164392e884a3dabf21.JPG3.JPG.0fe1c1ffb0deb03b0e6750ff9b5d2f76.JPG

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/9/2023 στις 12:06 ΜΜ, andress είπε

Μέτρησα την έξοδο του τροφοδοτικού και βγάζει 5V αντί για 12V που γράφει

Οπότε είμαι στην αναζήτηση νέου.

Υπερβολη να αλλαξεις κονσολα επειδη καηκε το τροφοδοτικο.
Με 30 το πολυ βρισκεις αλλο,εαν δεν καταφερεις να επισκευασεις το δικο του.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...