Προς το περιεχόμενο

Τα νέα Surface Laptop Go 3 και Surface Laptop Studio 2 της Microsoft αποτελούν αναιμικές αναβαθμίσεις


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 23/9/2023 στις 11:10 ΠΜ, Volga είπε

Γιατί; Εχουν κάνει πάρα πολύ καλή δουλειά από εποχής Windows 8.1 . Ειδικά στα 10 το απογείωσαν. Αν έχεις συσκευή με καλή touchscreen δεν ακουμπάς πληκτρολόγιο πλέον σχεδόν για τπτ.

Για τα 8.1 Δεν αντιλέγω μιας που το metro interface,  εμένα μου άρεσε πάρα πολύ….

Δυστυχώς όμως απέτυχε παταγωδώς και ότι εφαρμογή κυκλοφόρησε για το κέλυφος παρόλο που ήταν τρομερά σμουθ (στα επίπεδα του iOS) Δεν είχε δυνατότητες όπως οι αντίστοιχες σε Android ή στο μήλο….η υποστήριξη ήταν τραγικά χαμηλή…

Για μένα το desktop περιβάλλον των windows  Είναι μόνο για mouse…

Αν Θέλουμε να μιλάμε για ταμπλετ χρήση μιλάμε μόνο για iPad… Οτιδήποτε άλλο είναι ημίμετρο.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/9/2023 στις 1:43 ΜΜ, kostasfalcon είπε

Για τα 8.1 Δεν αντιλέγω μιας που το metro interface,  εμένα μου άρεσε πάρα πολύ….

Δυστυχώς όμως απέτυχε παταγωδώς και ότι εφαρμογή κυκλοφόρησε για το κέλυφος παρόλο που ήταν τρομερά σμουθ (στα επίπεδα του iOS) Δεν είχε δυνατότητες όπως οι αντίστοιχες σε Android ή στο μήλο….η υποστήριξη ήταν τραγικά χαμηλή…

Για μένα το desktop περιβάλλον των windows  Είναι μόνο για mouse…

Αν Θέλουμε να μιλάμε για ταμπλετ χρήση μιλάμε μόνο για iPad… Οτιδήποτε άλλο είναι ημίμετρο.

 

Με βρίσκεις πλήρως αντίθετο. Εχει swipes, κολλάς παράθυρα, το onscreen keyboard έχει σωστό μέγεθος, ο Edge έχει πολύ καλές λειτουργίες για Swipe, οταν κλικάρεις γενικά στο λειτουργικό σε κάποιο Input box, καταλαβαίνει αν γίνει με δάχτυλο να εμφανίσει Onscreen keyboard, αν χτυπήσεις με mouse συμπεριφέρεται με τον κλασικό τρόπο, αν το κλικάρεις με πενάκι σου ανοίγει onscreen write area για να γράψεις την διεύθυνση. Όλα πάντα μιλάω σε επιπεδο λειτουργικού! Αν τώρα εγώ εσύ ο άλλος ανοίγει μια legacy εφαρμογή x86 με κάτι άκυρα μενού των ...12px κολλημένα ε σε αυτό δεν φταίνε τα Windows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...