Προς το περιεχόμενο

Your gmail is out of storage


roula

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας , καταλάβατε από τον τίτλο φαντάζομαι το πρόβλημα μου ! 

Μου εμφανίζει αυτό το μήνυμα όταν μπαίνω να διαβάσω τα mails μου, που δεν έχω πολλά, δεν συνηθίζω να τα αποθηκεύω ! Μου δείχνει ότι είναι γεμάτο το Google drive , πώς μπορώ να δω τι είναι αποθηκευμένο και να κάνω ένα ξεκαθάρισμα ; Σας ανεβάζω φωτό να δείτε. Πατώντας πάνω στο Google drive 14,99Gb δεν βγάζω άκρη ... 

Screenshot_2023-09-23-07-59-08-257_com.google.android.apps.subscriptions.red.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, roula είπε

Γεια σας , καταλάβατε από τον τίτλο φαντάζομαι το πρόβλημα μου ! 

Μου εμφανίζει αυτό το μήνυμα όταν μπαίνω να διαβάσω τα mails μου, που δεν έχω πολλά, δεν συνηθίζω να τα αποθηκεύω ! Μου δείχνει ότι είναι γεμάτο το Google drive , πώς μπορώ να δω τι είναι αποθηκευμένο και να κάνω ένα ξεκαθάρισμα ; Σας ανεβάζω φωτό να δείτε. Πατώντας πάνω στο Google drive 14,99Gb δεν βγάζω άκρη ... 

Screenshot_2023-09-23-07-59-08-257_com.google.android.apps.subscriptions.red.jpg

Εδώ και αρκετό διάστημα έχει αλλάξει η πολιτική της Google.
Ο χώρος των 15GB δωρεάν πλέον είναι κοινός για όλες τις υπηρεσίες που παρέχει.
Στην δική σου περίπτωση λόγο έλλειψης χώρου που καταλαμβάνει το GDrive δεν σου επιτρέπει να μπορείς σωστά να κάνεις χρήση τις λοιπές υπηρεσίες.
 

Θα σου πρότεινα να κάνεις αναβάθμιση στα 100GB εφόσον δείχνει ότι το κάνεις χρήση...
Είναι 20€/έτος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Titos301 είπε

χρησιμοποιεις viber? ή καποια αλλη εφαρμογη που συγχρονίζει δεδομενα στο google drive?

Ναι , το viber κάνει backup στο συγκεκριμένο mail. 

3 ώρες πριν, kormos είπε

Εδώ και αρκετό διάστημα έχει αλλάξει η πολιτική της Google.
Ο χώρος των 15GB δωρεάν πλέον είναι κοινός για όλες τις υπηρεσίες που παρέχει.
Στην δική σου περίπτωση λόγο έλλειψης χώρου που καταλαμβάνει το GDrive δεν σου επιτρέπει να μπορείς σωστά να κάνεις χρήση τις λοιπές υπηρεσίες.
 

Θα σου πρότεινα να κάνεις αναβάθμιση στα 100GB εφόσον δείχνει ότι το κάνεις χρήση...
Είναι 20€/έτος

Μα μόνο τα mails μου θέλω να βλέπω...κάτι άλλο δεν κάνω για να χρειάζομαι μεγαλύτερο χώρο...μόνο το viber κάνει backup ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, roula είπε

Ναι , το viber κάνει backup στο συγκεκριμένο mail. 

Μα μόνο τα mails μου θέλω να βλέπω...κάτι άλλο δεν κάνω για να χρειάζομαι μεγαλύτερο χώρο...μόνο το viber κάνει backup ! 

Mπες στο drive και δες τι τρώει τόσο χώρο.

https://drive.google.com/drive/quota

Επεξ/σία από Ukforthemoment
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης μπορείς να πας στο Viber - Settings - Account και να δεις τι μέγεθος έχει το backup και αν έχεις επιλέξει να κάνει backup και τις εικόνες και τα video

 

viber.jpg.55cabd4c4bfecafdea34f675ee2fdea2.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, roula είπε

Ναι , το viber κάνει backup στο συγκεκριμένο mail. 

Μα μόνο τα mails μου θέλω να βλέπω...κάτι άλλο δεν κάνω για να χρειάζομαι μεγαλύτερο χώρο...μόνο το viber κάνει backup ! 

Φτιάξε ένα άλλο gmail account για να κάνεις sync τα αρχεία του viber 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιθανον εχεις επιλεξει να κανεις βιντεο και φωτογραφιες μπακ απ η λυση, ανοιγεις το google drive απο desktop, πας στο γραναζι πανω δεξια, επιλεγεις ρυθμισεις, μετα απο την αριστερη στηλη επιλεγεις διαχειρηση εφαρμογων, βρισκεις το viber, πατας επιλογες και κανεις αποσυνδεση απο το drive, ετσι κατω απο το "Viber - Safe Chat and Calls" λογικα σου δειχνει ποσο (πολυ) χωρο πιανει, μετα πας στο viber στο κινητο επιλεγεις να μην κανει back up φωτογραφιες και βιντεο παρα μονο τα μηνυματα και τις συνομιλιες και εισαι κομπλε @roula

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Titos301 είπε

πιθανον εχεις επιλεξει να κανεις βιντεο και φωτογραφιες μπακ απ η λυση, ανοιγεις το google drive απο desktop, πας στο γραναζι πανω δεξια, επιλεγεις ρυθμισεις, μετα απο την αριστερη στηλη επιλεγεις διαχειρηση εφαρμογων, βρισκεις το viber, πατας επιλογες και κανεις αποσυνδεση απο το drive, ετσι κατω απο το "Viber - Safe Chat and Calls" λογικα σου δειχνει ποσο (πολυ) χωρο πιανει, μετα πας στο viber στο κινητο επιλεγεις να μην κανει back up φωτογραφιες και βιντεο παρα μονο τα μηνυματα και τις συνομιλιες και εισαι κομπλε @roula

Αυτό το ότι πρέπει να μπαίνω από desktop...με ξεπερνάει ! Θα το κάνω όμως γιατί από το κινητό ...οι επιλογές δεν είναι πολλές ! 

5 ώρες πριν, asdfnikos είπε

Φτιάξε ένα άλλο gmail account για να κάνεις sync τα αρχεία του viber 

Έχω εφεδρικό email για να το βάλω για backup...αλλά θα ξεκινήσει να αποθηκεύει από την ώρα που θα το βάλω.... ή θα αποθηκεύσει από πιο παλιά ; ρωτάω γιατί δεν θέλω να χάσω διάφορα δεδομένα ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...