Προς το περιεχόμενο

Επέκταση εσωτερικής μνημης


noobogadgetakias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαιρετώ την ομάδα.θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει μετατρέψει την κάρτα μνήμης σε εσωτερική.εχω ένα χιαομι ρεντμι νότε 8τ αλλά είναι σχεδόν γεμάτο..βέβαια με 32 γκιγκα μνήμη τι άλλο θα μπορούσε να είναι.;;τέλος  Πάντων.εχω μια κάρτα μνήμης σαμσουνγκ  και θέλω να την ρυθμίσω έτσι ώστε να γίνει εσωτερική μνήμη αυτή.ξερω πως αν το κάνω αυτό μετά δεν έχει πισωγυρισμα για την κάρτα.και πως ότι και να κάνω την δεσμευω στο κινητό αυτό φορ εβερ.το θέμα μου όμως θα λυθεί;θα γίνει πιο γρήγορο το κινητό;εκτός δηλαδή από τον χώρο που θα έχω πλέον 120 γκιγκα με ενδιαφέρει να μην κολλάει.εχει κάνει κάποιος κάτι αντίστοιχο;

Επεξ/σία από noobogadgetakias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

image.png.44719826c556cd8ea8541e6139969b97.png

εχεις θεση για 128gb microsd υπαρχει υποδοχη στο κινητο σου , την αγοραζεις και την τοποθετεισ μετα καλο ειναι να παρεις τα αρχεια σου απο την εσωτερικο αποθηκευτηκο χωρο των 32gb και να τα βαλεις στην 128 καρτα

παντα κραταμε backup και καπου αλλου

αν εχεις 3gb μνημης ram ειναι ενας απο τους λογους που κολλάει

Επεξ/σία από Aris_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βασικα έχω ήδη βάλει επάνω κάρτα μνήμης 128 γκιγκα.μια σαμσουνγκ.αλλα την χρησιμοποιώ μόνο για αποθηκευτικό χώρο των φωτογραφιών ...για τίποτα άλλο.οο εφαρμογές όμως με τις αναβαθμίσεις τους έχουν γίνει ανυπόφορες..μια εφαρμογή των 70mb πας στις ρυθμίσεις και βλέπεις ότι έχει φτάσει με τα δεδομένα της στα 800mb.και μου βαράει συνέχεια μύνημα ότι η μνήμη εξαντλείται.οποτε πάω και κάνω συνέχει εκκαθάριση όλων των δεδομένων.γιαυτο είπα σαν έσχατη λύση να κάνω την κάρτα μνήμης εσωτερική .επίσης εμένα είναι με τα 3 γκιγκα ρα.

Αν είναι να μην γίνει τίποτα σπουδαίο με αυτήν την αλλαγή βλέπω να αλλάζω κινητό.

Επεξ/σία από noobogadgetakias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...