Προς το περιεχόμενο

Νέα σειρά Redmi Note 13 με κάμερες που φτάνουν τα 100 MP και 200 MP


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, AtiX είπε

και που θα έχει και περισσότερη υποστήριξη και κανένα bug…

θα πρόσθετα εγώ…

Σίγουρα καλύτερο βίντεο, καλύτερη φωτογραφία και επιδόσεις. Ας μη μιλήσουμε για ποιότητα κατασκευής…

  • Like 1
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, pao13 είπε

και γιατί να μην πάρω ένα μεταχειρισμένο  iPhone 11 pro Max 256gb με αυτά τα λεφτά 

Αν δεν εισαι σαν εμενα,που τα θελω κούτα τα πραγματα,  πας σε αυτο εννοειται. Σε αυτο το price range, θα υπερτερει σε λογισμικο,και κατα πασα πιθανοτητα σε καμερες. Εγω προσωπικα το miui των χιαομι το εχω σιχαθει. Εχω να «νταντευω» των δικων μου τα οποια προβληματα βγαζει,εχω και τα δικα μου που μπορει να τους καπνισει,και να κρασαρει καποια εφαρμογη,και να google τι μπορει να φταιει κλπ.Αντιθετως το ios με εχει βολεψει απιστευτα. Ουτε καποιο πρωινο να brick-αρει το κινητο,ουτε τιποτα.

Ωστοσο,ολα ειναι υποκειμενικα, και παντοτε σεβαστα!

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, pao13 είπε

και γιατί να μην πάρω ένα μεταχειρισμένο  iPhone 11 pro Max 256gb με αυτά τα λεφτά 

 

Επεξ/σία από aristidis540
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια χαρά κινητά και απίστευτα καλές τιμές, εντάξει εδώ δεν θα τις δούμε τόσο χαμηλές. Δεν με ενδιαφέρουν τα benchmarks, θέλω να δω ποιότητα εικόνας και βίντεο και είμαι ικανοποιημένος.

Τι άλλο να θέλεις κανείς από ένα κινητό, φτηνό, OLED 120HZ, 120W φόρτιση, 200ΜΡ κύρια κάμερα, αρκετή μνήμη.

Εντάξει δεν έχει 3,5mm jack και ραδιόφωνο, αυτό που λέιπει από όλα τα κινητά πλέον είναι το SD card slot, απαράδεκτοι όλοι, ας ήταν απλά για backup.

~
Αυτό που έχετε προβλήματα με το λειτουργικό, τι τρέχετε και κρασάρουν οι εφαρμογές; Εγώ γιατί δεν είχα ποτέ πρόβλημα;

 

Επεξ/σία από Diavolos666
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πάνε μερικοί καλά , ξεκολληστε λίγο από την ζωή σας. Είμαστε σε τεχνολογικό σάιτ, και προτείνει ο άλλος μεταχειρισμένο iPhone 11 pro που έχει 5.8' ιντσες οθόνη και 18w φόρτιση και είναι 4 γενιές πίσω. Και έχει και υποστηρικτές και όλας. Οκ πάμε παρακάτω. Lag δεν βρίσκεις σε android κινητά πλέον έχει γίνει smooth το android εκτός κάποιος αν έχει παμπάλαια συσκευή. Προχωράμε.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, AtiX είπε

 

2 ώρες πριν, AtiX είπε

 

 

2 ώρες πριν, AtiX είπε

και που θα έχει και περισσότερη υποστήριξη και κανένα bug…

θα πρόσθετα εγώ…

200€ 11 Pro max; 

 

2 χρόνια έχει ακόμα ενημερώσεις το 11. Επίσης είναι 4 χρόνον τηλέφωνο. Τι χρήση μπορεί να γίνει σε 4 χρόνια τηλέφωνο το ξέρεις;

 

Ας σκεφτόμαστε τι λέμε. 

 

Επεξ/σία από hellghan
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 24/09/2023 at 15:04, darksider13 said:

Δεν πάνε μερικοί καλά , ξεκολληστε λίγο από την ζωή σας. Είμαστε σε τεχνολογικό σάιτ, και προτείνει ο άλλος μεταχειρισμένο iPhone 11 pro που έχει 5.8' ιντσες οθόνη και 18w φόρτιση και είναι 4 γενιές πίσω. Και έχει και υποστηρικτές και όλας. Οκ πάμε παρακάτω. Lag δεν βρίσκεις σε android κινητά πλέον έχει γίνει smooth το android εκτός κάποιος αν έχει παμπάλαια συσκευή. Προχωράμε.

Δεν θα κάνει καν σύγκριση, κάποιοι θεωρούν το iPhone καλύτερο χωρίς δεύτερη σκέψη.

Η σειρά Xiaomi Remi Note 13 είναι αυτό που λέμε flagship killer. Γιατί εστιάζουν σε αυτά που θα χρειαστεί η τεράστια πλειοψηφία των χρηστών. Τέλεια οθόνη, 120w φόρτιση, 200ΜΡ κάμερα, αρκετή μνήμη και η τιμή αρκετά χαμηλή, όλα όσα θέλουν οι περισσότεροι.

Το ότι δεν θα έχει μεγάλο score στο benchmark όσο ένα κινητό που είναι κοντά στα 1500€ δεν ενδιαφέρει το 99% των χρηστών, αλλά και δεν το συγκρίνεις καν. Οι περισσότεροι τα benchmark τα κοιτάνε απλά για να ξέρουν το νούμερο, κανένας δεν τρέχει το κινητό του στα άκρα για να χρησιμοποιήσει όλη την απόδοση.

(Η μάνα μου έχει ένα κινητό μάρκας "κάψε με" εδώ και 11 χρόνια και ακόμα λειτουργεί και μπαίνει και στο διαδίκτυο, έχει αρχίσει να τρώει μερικές φλασιές που και που αλλά μιλάμε για κινητό 70€ όταν το είχε πάρει και όταν του έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων άρχισε να τρέχει μια χαρά, μέχρι που άρχισε πάλι τις ενημερώσεις και άρχισε να κολλάει, είναι λογικά λόγω έλλειψης μνήμης.)

Επεξ/σία από Diavolos666
  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, hellghan είπε

 

200€ 11 Pro max; 

 

2 χρόνια έχει ακόμα ενημερώσεις το 11. Επίσης είναι 4 χρόνον τηλέφωνο. Τι χρήση μπορεί να γίνει σε 4 χρόνια τηλέφωνο το ξέρεις;

 

Ας σκεφτόμαστε τι λέμε. 

 

όταν υπάρχει το XS pro που ανταγωνίζεται στα ίσα οποιοδήποτε κινητό των 200€, θα ήταν καλύτερα να κρατήσεις τις συμβουλές για τον εαυτό σου…

για να καταλάβεις τι λέω, αν το galaxy s10 έπαιρνε ακόμα δυο major update, πιο κινητό θα επέλεγες????

22 λεπτά πριν, darksider13 είπε

Lag δεν βρίσκεις σε android κινητά πλέον έχει γίνει smooth το android εκτός κάποιος αν έχει παμπάλαια συσκευή. Προχωράμε.

Lag όχι, bugs όμως by Xiaomi χιλιάδες…

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 minutes ago, Diavolos666 said:

Μια χαρά κινητά και απίστευτα καλές τιμές, εντάξει εδώ δεν θα τις δούμε τόσο χαμηλές. Δεν με ενδιαφέρουν τα benchmarks, θέλω να δω ποιότητα εικόνας και βίντεο και είμαι ικανοποιημένος.

Τι άλλο να θέλεις κανείς από ένα κινητό, φτηνό, OLED 120HZ, 120W φόρτιση, 200ΜΡ κύρια κάμερα, αρκετή μνήμη.

Εντάξει δεν έχει 3,5mm jack και ραδιόφωνο, αυτό που λέιπει από όλα τα κινητά πλέον είναι το SD card slot, απαράδεκτοι όλοι, ας ήταν απλά για backup.

~
Αυτό που έχετε προβλήματα με το λειτουργικό, τι τρέχετε και κρασάρουν οι εφαρμογές; Εγώ γιατί δεν είχα ποτέ πρόβλημα;

 

Κινητά με όλα τα μπιχλιμπίδια και με λογισμικό που τα κάνει να φέρονται σαν συσκευές του 50άρικου! Φαντάσου π.χ. 100 και 200 mp και την ίδια μάπα έκδοση Camera app... Μούρλια!

Πάντως καλά κάνει και βάζει μπόλικα MP η Xiaomi, διαφορετικά δεν θα μπορούσε να προσελκύσει κανένα. Ας ψαρέψει τουλάχιστον από αυτούς που δεν έχουν ιδέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, jack124 είπε

Μακριά από redmi,  δεν κρατάνε με το πέρασμα του χρόνου. Αν είναι να πάρω xiaomi, παίρνω μόνο xiaomi series (πρώην MI)

Μετά από 5 μιση χρόνια με το ταπεινό κινητό των 150 ευρώ (Redmi 5 plus από το οποίο σου γράφω αυτή τη στιγμή) σαν μέσος user, μπορώ να σου πω πως όλα δουλεύουν ακόμη άψογα. Ναι δεν παίρνει ενημερώσεις, αλλά σαν συσκευή κάνει αυτά που πρέπει και παραδόξως η μπαταρία του κρατάει άνετα μια μέρα με νορμάλ χρήση...!!! 

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 minutes ago, spectaculator said:

Κινητά με όλα τα μπιχλιμπίδια και με λογισμικό που τα κάνει να φέρονται σαν συσκευές του 50άρικου! Φαντάσου π.χ. 100 και 200 mp και την ίδια μάπα έκδοση Camera app... Μούρλια!

Πάντως καλά κάνει και βάζει μπόλικα MP η Xiaomi, διαφορετικά δεν θα μπορούσε να προσελκύσει κανένα. Ας ψαρέψει τουλάχιστον από αυτούς που δεν έχουν ιδέα.

Θα το δούμε στα reviews αυτό, προφανώς δεν θα έχει τις ίδιες αποδόσεις με το Samsung που έχει 200ΜΡ κάμερα αλλά και πάλι μια χαρά θα τρέχει για φωτογραφίες.

Μέχρι πριν 1 χρόνο λίγο πριν βγει το iPhone 14, το iPhone 13 είχε 12ΜΡ κάμερα, είχε ωραίο βίντεο σε 4Κ αλλά στις φωτογραφίες έλειπαν όλες οι λεπτομέρειες σε σχέση με κινητά αξίας 200 ευρώ.

Και το λογισμικό του μια χαρά είναι αλλά μπορείς να βάλεις εφαρμογή για κάμερα από το store.

Εγώ θα περιμένω να δω τα reviews με τις εικόνες δίπλα δίπλα σε όλα τα περιβάλλοντα. Να δεις που η διαφορά όπου υπάρχει θα είναι μηδαμινή και θα το συγκρίνουν με ναυαρχίδες που κοστίζουν 5 φορές πιο ακριβά. Πρέπει να κοιτάμε και την τιμή σε σχέση με το τι δίνουν.

Κάθε τόσο η Xiaomi βγάζει το κινητό του λαού.

Επεξ/σία από Diavolos666
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα MP δεν παίζουν ρόλο αλλά επειδή πάμε σε μεγάλες οθόνες και αναλύσεις 4κ/8κ. Νομίζω τα 48MP επιβάλλονται. Γιατί μπορεί να θες να ζουμάρεις στο background. Αν η φωτο είναι λίγα MP τότε δεν έχει detail στο zoom.

Επεξ/σία από atypicalcoder
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...